dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    neta

    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam
    Czytalam co piszecie o tym prawie budowlanym i dalej nie wiem, trzeba zachowywac odleglosci czy nie? Ja chcialbym postawic dom 3,5 metra od plotu sasiada, ale w tych 3,5m chcialbym wybudowac garaz. Powod jest taki, ze mam waska droge dojazdowa przechodzaca przez inna dzialke i poprostu pasowaloby mi bardzo prosto z tej drogi wjezdzac do garazu. Ale teraz nie wiem od kogo potrzebuje zgode, od sasiada i od Urzedu, czy tylko od sasiada, czy tylko od Urzedu?
    Pomozcie...

  2. #2

    Domyślnie

    My budowaliśmy garaż wolnostojący na granicy działki. Procedura wyglądała następująco: Zanim urząd wydał pozwolenie na budowę - wysyłał do sąsiadów listem poleconym zawiadomienie, że trwa takie a takie postępowanie. Jeśli sąsiad w ciągu 1 tygodnia od podpisania "zwrotki" nie złożył odwołania, otrzymywaliśmy pozwolenie, pzy czym znowu było ono wysyłane do wiadomości sąsiada. Tym razem czas na złożenie odwołania wynosił 2 tygodnie. Po tym czasie pozwolenie było już prawomocne. Oczywiście wcześniej wszystko z sąsiadem uzgodniliśmy, mieliśmy ich oświadczenie na piśmie, ale w UG powiedziano nam, że powyższa procedura i tak musi być zachowana. Nie wiem jak jest w przypadku garażu w bryle domu, najlepiej dowiedzieć się w urzędzie.

  3. #3

    Domyślnie

    potwierdzam wersję Becika, gdybyś miał znajomości w gminie to procedurę możesz przyspieszyć poprzez wzięcie oświadczenia od sąsiadów (osobno papiery), że nie zgłaszają żadnych uwag co do stawiania garażu w "miedzy".
    U mnie trwało to tak jak napisałem a chciałem startować za starej ulgi czyli spieszyło mi się.

  4. #4

    Domyślnie

    Mi też się spieszyło bo załatwiałam starą ulgę i bez znajomości w urzędzie przyspieszyłam sprawę odpowiednimi oświadczeniami sąsiadów ( w sumie nękaliśmy ich 3 razy ). Musieli oni podpisać, że zapoznali się z treścią zawiadomienia i rezygnują z prawa do odwołania. Ale domyślam się że może to zależeć od dobrej woli urzędników ( Griszka - z tego co się orientuję, to my załatwialiśmy to w tym samym UG ).

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Becik dnia 2002-10-30 10:17 ]</font>

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony