dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Zmiana stropu z monolitycznego na wiazary a pozwolenie

    Witam Serdecznie,

    Obecnie oczekuje na pozwolenie, w projekcie mam strop monolityczny, zdecydowałem się na wiązary i nad saclonem chcę zrobić wysoki sufit cos w stylu jak na załączonym filmie. https://www.youtube.com/watch?v=XPStl0c5XEk&t=834s

    Pytanie, czy taka zmiana będzie wymagała zmiany projektowej i zmiany pozwolenia?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzey99 Zobacz post
    Pytanie, czy taka zmiana będzie wymagała zmiany projektowej i zmiany pozwolenia?
    6. Projektant dokonuje kwalifikacji zamierzonego odstąpienia od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę, a w przypadku uznania, że jest ono nieistotne, obowiązany jest zamieścić w projekcie budowlanym odpowiednie informacje (rysunek i opis) dotyczące tego odstąpienia.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Tu w zasadzie są dwie kwestie jedna to budowanie zgodnie z prawem czyli aktualizacja PB ale to można powiedzieć kwestia o mniejszym znaczeniu. Ważniejsze jest prawidłowe zaprojektowania wieńca szczególnie jeżeli ma być wysoki sufit. Kwestię konstrukcji dźwigarów zapewne ogarnie wykonawca.
    Kwestię kwalifikacji jak wspomina Kaizen ogarnia projektant, ale ja bym podpowiedział aby ktoś Ci ogarnął wieńce. tu sporo jest zależne od kształtu budynku który budujesz , ilości ścian poprzecznych itd.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony