dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie Porotherm 30 + wełna 10 - czy ktoś tak ma?

    Czy ktoś z Was ma taką konstrukcję ściany?

    Byłem zdecydowany na PH 25 + 12(14) wełny(bądź styropian),
    jednak po wycieczkach po hurtowniach okazało się, że aktualnie
    jest bardzo dobra oferta na PH 30. Cena m2 ściany kosztuje tyle samo
    co PH 25, a wsp. U ma dwukrotnie lepszy.

    Jednak PH 30 jest mało popularny, dlatego też mam pytanie, czy ktoś
    praktykował budowę ściany z tego materiału.
    Czy 10 cm ocieplenia jest ok? A może wystarczy mniej?

  2. #2

    Domyślnie

    rafal9, jestem zdziwiony, ponieważ przynajmniej tu na forum PTH 30 jest o wiele bardziej popularny na ściany zewnętrzne niż PTH 25. Zresztą PTH 30 jest z natury swojej budowy przewidziany do ścian zewnętrznych (szczeliny w pustaku równoległe do ściany- podwyższona ciepłochronność), natomiast PTH 25 jest konstrukcyjnie przewidziany do wewnętrznych ścian nośnych (szczeliny wewnętrzne prostopadłe do ściany- podwyższona dźwiękochłonność). Ja mam PTH 30 + 12 cm wełny.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    A ile wynosi wsp. U takiej ściany 30 + 10(12)?

  4. #4

    Domyślnie

    Nie pamiętam, chyba coś około 0,24-0,26. Powiem Ci tylko z własnej praktyki- temperatura wewnętrzna w takim domu jest niesamowicie stabilna. Na zewnątrz temperatura może sobie "skakać" jak chce (wczoraj 20 stopni, dzisiaj 10), natomiast w domu muszę czekać parę dni, żeby temperatura spadła albo wzrosła o 1 stopień...

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    A jak myślicie:
    mając w projekcie ściany 25 po zmianie na 30 nie trzeba wzmacniać fundamentów?

  6. #6

    Domyślnie

    z tego co jaw eim to porotherm 25 plus 12 cm welny to U=0,26 wiec calkiem w porządku - po co wiec PH - 30 cm?
    Michał z Łodzi

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał johny27
    z tego co jaw eim to porotherm 25 plus 12 cm welny to U=0,26 wiec calkiem w porządku - po co wiec PH - 30 cm?
    Jeżeli m2 wychodzi w tej samej cenie to jednak bardziej opłaca się wziąć 30. Czyż nie?

  8. #8

    Domyślnie

    a czy nie musza byc wtedy zmiany w konstrukcji budynku?

    A tak naprawd edajac sciane z PH 25 + 15 cm sturopianu mamy ja znacznie cieplejsza niz 30cm PH + 10 cm styropianu - nie mozemy przeciez zmienic grubosci sciany.......chodzi mi oczywiscie o etap juz po wydaniu pozwolenia na budowe
    Michał z Łodzi

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Cytat Napisał johny27
    z tego co jaw eim to porotherm 25 plus 12 cm welny to U=0,26 wiec calkiem w porządku - po co wiec PH - 30 cm?
    Wg mnie jeśli szerokość ściany nie zmienia się to nie trzeba zmienać fundamentów. Ale jeśli szerokość zmieni się to wtedy (aby pozostał ten sam obszar zabudowy) to będziesz miał mniej powierzchni uzytkowej.
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  10. #10

    Domyślnie

    a co wtedy z fundamentami - przeciez tez powinno sie je zmienic....
    budujac sciane z PH 30cm+10 cm styropianu mamy sciane o wiele zimniejsza niz PH 25cm+15cm styro
    Michał z Łodzi

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Cytat Napisał johny27
    a co wtedy z fundamentami - przeciez tez powinno sie je zmienic....
    budujac sciane z PH 30cm+10 cm styropianu mamy sciane o wiele zimniejsza niz PH 25cm+15cm styro
    Dlaczego zimniejszą? Jak wyliczyć U dla całej ściany?

    Przecież PH 30 ma dwukrotnie niższe U niż PH 25

  12. #12

    Domyślnie

    bo jest mniej styropianu
    Michał z Łodzi

  13. #13

    Domyślnie

    Hej
    Mamy zakupione PH 30 i według danych producenta do ocieplenia wystarcza styropian 8 cm aby osiągnąć współczynnik U poniżej 0,30
    zobacz tutaj
    http://www.wienerberger.pl/servlet/C...=1077526674111
    są to dane architektów i konstruktorów
    Edzio i Zibi

  14. #14

    Domyślnie

    Oto wszystkie kombinacje wymienione w tym poście " do wglądu" :-).
    Nie ma tu żadnych tynków i jest tylko styropian, ale pod względem izolacji cieplnej nie ma w zasadzie różnicy i wykresy dla wełny byłyby bardzo podobne . Jest za to mniej obrazków do obrobienia.











    Przy założeniu, że cieńsza ściana nośna spełnia wszelkie warunki wytrzymałościowe, dla izolacji cieplnej lepiej jest dać 5cm więcej ocieplenia niż ściany. Wyraźnie to widać z wykresów. I nie chodzi tutaj o U ściany, bo te są bardzo podobne i niskie dla wszystkich kombinacji.
    Więcej ocieplenia daje nam cieplejszą ścianę w dosłownym znaczeniu tego słowa, co jest bardzo wskazane jeśli idzie o problemy wilgotnościowe przegród.
    Oczywiście warunki założone dla tych przegród są skrajne, ale w każdych innych te proporcje również zostaną zachowane.

  15. #15

    Domyślnie

    czy w zwiazku z tym U=0,25 dla PH 25+12 styro jest ok czy warto pokusic sie o PH 25 + 15 styro i bedzie wtedy u=0,21\

    A moze sciana PH 30cm z ociepleniem?
    Która wybrac?
    Michał z Łodzi

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rafal9
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    2.030
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Ciekawe analizy...

    Teraz przydałoby się oszacować różnicę w kosztach ocieplenia styropianiem (bądź wełną) pomiędzy grubością 10,12 a 15 cm.

    Czy ktoś ma może takie analizy?

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qgiel
    Oto wszystkie kombinacje wymienione w tym poście " do wglądu" .
    Nie ma tu żadnych tynków i jest tylko styropian,
    podczepie sie pod temat i poprosze o wiedze Qgiela
    jaki wspolczynnik mozna uzyskac przy Maxie (gr. sciany 29) + plytka klinkierowa.
    czy w ogole taka technologia jest mozliwa? ktos tak robi?
    "...z ludźmi trzeba żyć..."

  18. #18

    Domyślnie

    Qgiel,ale fajna tabelka, gdzie można taka sciągnąć aby samemu sobie policzyć różne wersje ?

  19. #19

    Domyślnie

    Dla Max`a z Hadykówki murowanego poprzecznie + płytki klinkierowe ( danych dla płytki klinkierowej nie znalazłem - przyjąłem cegłę klinkierową o grubości 6,5 mm ) wygląda to tak :



    U dla takiej przegrody nie jest tragicznie wysokie, ale norm dla ścian jedno i wielowarstwowych nie spełnia ( do 0.3 dla 2W, 3W i 0,5 dla 1W ).
    Na temat przyklejania takich płytek do ewentualnego ocieplenia się nie wypowiem, bo nic nie wiem na ten temat.

    Do havo :
    www.sankom.pl to strona programu Audytor OZC. Jest tam w dziale firma wiele darmowych wersji do wyboru. Wybierz sobie jedną z wersji i licz.
    Powodzenia.

  20. #20

    Domyślnie

    a czy moge poprosic o takie wyliczenie jeszcze dla maxa 28,8cm + 12 i 15 styro
    Z gory dziekuje
    Michał z Łodzi

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony