dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 18
Pokaż wyniki od 341 do 349 z 349
  1. #341
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Jak kto woli. Na YT i FB można sobie zobaczyć. W przypadku awarii, kupuję się nową klimę za 3-5 tys i leci się dalej.
    Dokładnie, pełno tego na YT. Jeden gość popełnił nawet sam pompę woda-woda na używce ale coś chyba zepsuł z zabezpieczeniem studni i ją ubił. Sam pomysł jednak godny odnotowania https://www.youtube.com/watch?v=fzBP1zkNJZg

  2. #342
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Ta gruntówka to mnie zainteresowała bo niby ma być dotacja moje ciepło. Ale żeby ją uzyskać trzeba mieć EP < 65W/m2. A po 2022 jeszcze mniej.
    A dom mam budowany wg WT2017 to na 100% z elektryki nie zjadę z EP do 65 W/m2. No chyba, że dołożę solary, foto, wiatrak lub biomasę ale to kolejne koszty, które zjedzą dotację lub przekroczą. Bez sensu.
    Ostatnio edytowane przez ololek ; 18-02-2022 o 09:38

  3. #343
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał ololek Zobacz post
    Ta gruntówka to mnie zainteresowała bo niby ma być dotacja moje ciepło. Ale żeby ją uzyskać trzeba mieć EP < 65W/m2. A po 2022 jeszcze mniej.
    A dom mam budowany wg WT2017 to na 100% z elektryki nie zjadę z EP do 65 W/m2. No chyba, że dołożę solary, foto, wiatrak lub biomasę ale to kolejne koszty, które zjedzą dotację lub przekroczą. Bez sensu.
    Pomieszaleś kolego gruszki z jabłkami. Wskaźnik Ep wyrażony jest w kWh/m2 a nie w W/m2.
    Tak więc w pierwszej fazie to warunkiem jest Ep<=63kWh/m2 a potem po okresie przejściowym Ep<=55kWh/m2

    https://enerad.pl/aktualnosci/moje-cieplo/

    Sprawdź w projekcie jakie masz u siebie wartości w charakterystyce energetycznej

  4. #344
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kalina_xx

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Gózd
    Kod pocztowy
    26-634
    Posty
    27

    Domyślnie

    Czytam czytam i jakże wam zazdroszczę tych cen. Obecnie dla laika pompa powietrze-woda z kotłownią to koszt 40 000. Dokładnie taka sama cena pompy gruntowej z kotłownią. Różnica w cenie to dodatkowo kolektor. Jak na tą chwilę to tylko Konceptus jest atrakcyjny 44 700 wsio. Tylko strasznie mało opinii użytkowników. Ogólnie to teraz dla nas węglowych gdzie nie ma gazu tylko PC. A i chrust

  5. #345
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Znakomita większość forumowiczów to akurat ci, którzy właśnie rozwiązują sobie jakiś problem z domem, budową, instalacjami...
    "Stałych" jest tu niewiele i zwykle wprowadzaja zamęt, bo problemy dawno juz sobie rozwiązali, i, oczywiście, ich sposoby rozwiązania problemu są najlepsze!
    No, bo są ich...
    Elastycznie myślacych i z doswiadczeniem jest mało.

    Klienci, z ktorymi przy instalacji rozmawiam zwykle mówią, ze bywali na forach, ale teraz już nie...Tyle jest życiowych bieżących spraw, ze czasu na to już nie starcza.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  6. #346
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    ....
    Klienci, z ktorymi przy instalacji rozmawiam zwykle mówią, ze bywali na forach, ale teraz już nie...Tyle jest życiowych bieżących spraw, ze czasu na to już nie starcza.
    .....
    Klienci z którymi ja rozmawiam i pytam dlaczego ta czy tamta instalacja, czy to a nie inne rozwiazanie w zakresie termomodernizacji jest mąwiac kolokwialnie sp..ne (czytaj : żle zaprojektowane i wykonane) nie bywali na forach i zawierzyli wykonawcom. Murarz doradził ile styropianu, KB nie polecił WM z rekuperacją, itp.

  7. #347
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    To też często słyszę, ale pytano o uzytkowników KONCEPTUSA na forum.
    O ile wiem, kilku BYWA.
    Jak przybywam zmotać kotłownię to z forum mnie znają...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  8. #348

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    To też często słyszę, ale pytano o uzytkowników KONCEPTUSA na forum.
    O ile wiem, kilku BYWA.
    Jak przybywam zmotać kotłownię to z forum mnie znają...

    Adam M.
    Czyli np. ja - odkąd redakcja wysłała mnie na BANicję, BYWAM na tym forum sporadycznie, a że jestem "połowicznym" użytkownikiem rozwiązań Konceptusa (samo DZ), to się odzywam i po pierwszym pełnym sezonie mogę polecić to rozwiązanie.

    Czemu gruntowa, a nie powietrzna? - już tu chyba pisałem, pewnie nawet w tym wątku, więc powtarzał się nie będę.

    Do następnego... kiedyś
    150 m2 grzane, mur 40cm + 15cm grafitowego styro, strop 18cm grafitowego styro, białe styro 10cm w podłodze, podłogówka/grzejniki ~50/50, wentylacja mech.+reku, DZ Konceptus 12 x heli tzw. "połówki" (tyle, co 6 normalnych) PC on/off DIY + kominek z PW, PV 10kWp

  9. #349
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    To też często słyszę, ale pytano o uzytkowników KONCEPTUSA na forum.
    O ile wiem, kilku BYWA.
    Jak przybywam zmotać kotłownię to z forum mnie znają...

    Adam M.
    Też tu bywam. Nie trąbię wszędzie, gdzie się da, że zdecydowałem się na ten produkt. Oni, czyli użytkownicy tu bywają a z tego co wiem to te jednostki działają i nie ma o czym pisać.
    Z tego co wiem z firmy maszynownia ma być robiona przez Pana Grzegorza z Konceptus. Jak będzie zrobiona to się podzielę wrażeniami z użytkowania. Choć może być tak też że jest to na tyle działające i nudne urządzenie że nie będę się odzywać jak inni użytkownicy

Strona 18 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony