dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał digitalMode Zobacz post
    Uważam że Pc będzie dobrym wyborem nawet pod względem wygody, zwłaszcza że od rana do 18 mnie nie będzie w domu a zostawiać żonę z rozpalaniem kopciucha? Pc będzie odpalana w zimne dni na CO, a nie przez cały rok więc kosztów za prąd nie będzie takich generować a w połączeniu z instalacją FV która mam zawsze coś będzie taniej. Do grzania cieplej wody mam już zbiornik 300l z wężownica plus grzałka tak trochę nie przemyślony wybór który miał być podłączony do kotła zwykłego 5 klasy drewno węgiel po tym jak dostawałem wyceny na PC kosztu 25-30 tys ale nie wiedziałem że monoblok jest tańszy i dlatego zdecydowaliśmy że jednak w tym miesiącu chcemy na jakiś model się zdecydować zwłaszcza że PC można sterować również przez apke tak słyszałem a to dobra rzecz w naszym przypadku miało by sens załączać CO będąc po za domem
    Jestem prawie pewien, że mając PC i PV z czasem zrezygnujesz z palenia w kopciuchu. Z tym bojlerem to nic straconego - jeśli w monobloku nie będzie zbiornika c.w.u. to mając wężownicę podłączysz go do grzania wody i po sprawie. Zasada jest taka, że im większa wężownica, tym lepiej, ale na takiej z 1,5 m2 też dasz radę.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  2. #22

    Domyślnie

    Wężownica jak sprawdzałem ma 1.6m2 model zasobnika Biawar W-E300.81. Dzwoniłem do paru firm i mam parę wycen ale przeważnie na splity bo monobloków mi nie polecali a jak już spytałem to cenowo nie dużo tańsze były od splita. Teraz się zastanawiam czy pieniędzy na marne nie wsadziłem q ten zasobnik na ciepła wodę grzany grzałką 3000w, czy to wogle wyrobi na 4 osobowa rodzinę.
    Ostatnio edytowane przez digitalMode ; 12-10-2020 o 19:46

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał digitalMode Zobacz post
    Teraz się zastanawiam czy pieniędzy na marne nie wsadziłem q ten zasobnik na ciepła wodę grzany grzałką 3000w, czy to wogle wyrobi na 4 osobowa rodzinę.
    Przez 7 lat 4-osobowa rodzina jakoś przeżyła na zbiorniku 80-100l i grzałce 2kW....
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    @digitalMode

    Przy tej wężownicy bojler nagrzeje. Miałem Galmet 120 l z wężownicą 0,8 m2 i też to działało. Fakt - sprawność była mniejsza od tego co teraz mam, ale i tak dużo energii zaoszczędziłem w stosunku do grzania czystym prądem.

    Trochę niska klasa energetyczna - tak jak w Galmecie "C". Przekłada się to na szybsze stygnięcie w stosunku do klasy "B". Z drugiej strony tragedii nie ma, bo wystarczy grzać nie do 60-70 st.C., ale do 45 st.C (przy PC 55 st. to raczej max, potem grzałka na "wykoszenie" legionelli).
    Weź to pod uwagę, że poza sezonem grzewczym PC będzie tylko grzała wodę. Na dworze jest wtedy znacznie cieplej i COP dużo wyższy co przekłada się na wręcz znikome zużycie energii.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  5. #25

    Domyślnie

    Tak czy inaczej muszę dołożyć do budżetu bo poniżej 20tys ciężko coś znaleźć, jedyna oferta poniżej 20k to split Panasonica 7kw seri J lub monoblok 7kw Kaisai. Jak to Panowie jest z tymi monoblokami? Warto je brać pod uwagę do samego CO czy już lepiej dołożyć do splita? Jak by nie patrzeć inwestycja na lata

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vr5
    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Sosnowiec
    Kod pocztowy
    41-200
    Posty
    2.492

    Domyślnie

    Cytat Napisał digitalMode Zobacz post
    Tak czy inaczej muszę dołożyć do budżetu bo poniżej 20tys ciężko coś znaleźć, jedyna oferta poniżej 20k to split Panasonica 7kw seri J lub monoblok 7kw Kaisai. Jak to Panowie jest z tymi monoblokami? Warto je brać pod uwagę do samego CO czy już lepiej dołożyć do splita? Jak by nie patrzeć inwestycja na lata
    Spytaj Kolegi @bobrow - on jakiś czs temu w rodzinie montował monobloka.
    Monoblok też może zasilać c.w.u.
    Ogrzewanie: Bez węgla. Gaz z rury, 4 klimy. PC PW 8,0 kW (Daikin Altherma na R32).

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.030
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Ciekawie z tą ceną, bo to akurat splity są zwykle trochę tańsze od monobloków i to właśnie ich cena często bardziej przemawia do inwestora. Są tańsze, bo są pod względem produkcji łatwiejsze do wykonania.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Ciekawie z tą ceną, bo to akurat splity są zwykle trochę tańsze od monobloków i to właśnie ich cena często bardziej przemawia do inwestora. Są tańsze, bo są pod względem produkcji łatwiejsze do wykonania.
    A co niby w monobloku jest trudniejsze do wykonania?
    Bo ja jakos tam nie widze różnic chyba ze viessman ma z tym problem.
    W panasoniku równie dobrze by mogli przywalic na wkrety jednostke wewnetrzna do zewnetrznej w srodku wszystko to samo.To chyba taniej robic ,pakowac itp.jedno urzadzenie niz dwa.
    Koszty produkcji i dystrybucji sa napewno mniejsze przy monobloku.A wycena urzadzenia to juz inna para kaloszy,producent wychodzi z zalorzenia ze monoblok zajmuje mniej miejsca pozwala zalożyć go w miejscach gdzie nie ma miejsca na jednostke wewnetrzna wiec trzeba krzyczeć drożej .
    O oszczednosciach przy montazu juz nie wspominam z samego tego wzgledu juz powinno byc taniej z monoblokiem
    Ostatnio edytowane przez codix ; 14-10-2020 o 13:38
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  9. #29

    Domyślnie

    Powietrzna pompa ciepła firmy
    Stiebel Eltron HPA 0-8 CS Plus
    set Flex 9kw - dwa obiegi.

    Czy

    Powietrzna pompa ciepła firmy
    Panasonic Aqarea High
    Performance na czynniku R32
    ze sterowaniem pogodowym
    KIT-ADC07JE5 7kw - jeden obieg.

    Który z tych zestawów warto brać pod uwagę? Różnica 2 tyś w wycenie.
    Ostatnio edytowane przez digitalMode ; 15-10-2020 o 11:04

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał digitalMode Zobacz post
    Stiebel Eltron HPA 0-8 CS Plus set Flex
    Czy
    Panasonic Aqarea High
    Performance na czynniku R32
    ze sterowaniem pogodowym
    KIT-ADC07JE5
    Charakterystykę Panasonica znamy,
    Jak wygląda dla Stiebel ???
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  11. #31

    Domyślnie

    https://www.stiebel-eltron.pl/pl/pro...s_flexset.html


    Pierwsza tabelka na obrazku są parametry.
    http://klima-sklep.pl/pompy-ciepla/1...ll-in-one.html

    Firma która zrobiła mi wycenę poleca Stiebel 9kw z tego co zrozumiałem to monoblok w pełni produkowany Niemcy sprężarka Mitsubishi. Mniejszy spadek wydajności do temp zewnętrznej i posiada 2 obiegi czyli możliwość podłogówka plus grzejniki. Panas split 7kw z jednym obiegiem plus możliwość dokupienia rozszerzenia 700 zl na drugi obieg plus Panas ma w zestawie modem wi fi Smart Claud. Nie znam się i nie wiem na co się zdecydować. Obecnie tylko podłogówka będzie działać a w przyszłości może za 10 lat jak dzieciaki będą potrzebować przestrzeni to poddasze pójdzie do użytku i będą tylko grzejniki wtedy dopiero 2 obiegi by się przydał.
    Ostatnio edytowane przez digitalMode ; 15-10-2020 o 11:23

  12. #32

    Domyślnie

    Musisz mieć profesjonalne OZC;
    - na parter i górę,
    Musisz znać parametry pompy przy;
    -20 C, -15 C; -10 C; +5 C; + 10 C
    Inaczej - to jest wróżenie z fusów
    Ile masz pokoi na górze?
    Może tam za parę lat założysz klimatyzacje zamiast PC
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  13. #33
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał digitalMode Zobacz post
    Tak czy inaczej muszę dołożyć do budżetu bo poniżej 20tys ciężko coś znaleźć, jedyna oferta poniżej 20k to split Panasonica 7kw seri J lub monoblok 7kw Kaisai. Jak to Panowie jest z tymi monoblokami? Warto je brać pod uwagę do samego CO czy już lepiej dołożyć do splita? Jak by nie patrzeć inwestycja na lata
    Dziwne wyceny i dziwni ludzie ci to chyba robili , monobloka dobrej firmy kupisz od 9-12 tysiaków a splita chyba od 20 wzwyż , moge podać ceny ale to każdy potrafi sprawdzić , monobloka podłączy byle pierwszy hydraulik bo tam żadnej filozofi nie ma .

  14. #34

    Domyślnie

    W tej granicy do 12 tys z lepszych firm tylko Haier był na olx.

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Monobloki nie na nasz klimat, bo na zewnątrz wychodzi jednak woda. Strach jest jak nie będzie prądu i zamarznie. Ale z drugiej strony ten klimat się ciągle zmienia. Ale takiej różnicy w cenach monoblok a split nie ma. Split jest 2 tys droższy.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony