dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22
  1. #21

    Domyślnie

    Chwilę mnie nie było, bo sprawa zgłoszona do serwisu i Samsunga. Samsung przesłał nowe oprogramowanie do wgrania, co zostało zrobione i będziemy obserwować. Jeśli to nic nie da, kolejnym krokiem jest wymiana płyty sterującej...

  2. #22

    Domyślnie

    Cześć gldfish,

    Przeczytałem opis Twojego problemu i w zasadzie jest on kopią mojego. Mam pompę samsung EHS Mono 9kw, instalacja w 2018 przez firmę GHS Tomasz Krakowski.
    Od samego początku miałem cykanie w przypadku gdy było włączone CWU + podłogówka z zadaną temp. < 32 stopni.

    Cykanie było bardzo dokuczliwe, ale ratowałem się tym, że zmniejszałem na rotometrach i ustawiałem wyższą temp grzania. Oczywiście serwisu 0 bo tej firmy nie ma i ogólnie jest problem z serwisem dla pomp samsunga.

    W tym sezonie grzewczym włączyłem na kilka dni podłogówkę, potem wyłączyłem bo mamy bardzo ciepłą jesień, ale wstaję rano i mam ciepłą podłogę pomimo, że nie ustawiałem grzania podłogi.

    Okazało się, że zawór Afriso 3d, cały czas się kręci i puszcza wodę w podłogę i do zbiornika.
    Wyjechał właśnie ode mnie serwisant z kwadratową głową.

    Czy możesz doradzić co wykonałeś u siebie, jak zrobiłeś aktualizację softu, jakie serwisant to ogarnął? Jestem z Wrocławia.

    Dzięki z góry i pozdrawiam!

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony