dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie "podcięcie" klinów pod oknem

    Witam,

    Panowie, zamontowano mi kliny plastikowe pod oknem (po dwa razem tworzą podparcie okna).

    Wszystko super, tylko zamiast podłożyć je wzdłuż okna, są prostopadle do niego. Z zewnątrz zlicowane, od środka wystają po kilka cm poza ramę okna.

    Przy oknach z listwą podokienna wszystko ok, bo parapet najdzie na kliny i nic się nie dzieje.

    Co jednak w przypadku okien na poszerzeniach które są do samego chudziaka? Niedługo wchodzi ekipa od wylewek i zastanawiam się co zrobić, aby nie przeszkadzały im przy układaniu styropianu przy oknie.... Obciąć fleksem nadmiar klocka od wewnątrz na równo z poszerzeniem, tak jak nadmiar pianki? Chciałbym to wszystko wymalować Soudatight jak najszybciej stąd prośba o pomoc...

    Pozdrawiam.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    stary

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    "Nadmiar" klina pod poszerzeniami można obciąć, jeżeli przeszkadzają, ale raczej z nudów ...
    Nie wiem, jak muszą wystawać, aby przeszkadzały przy układaniu styropianu na podłodze, który można dopasować.
    Wystające bardziej przeszkadzają przy uszczelnieniu folią wewn. czy wspomnianą powłoką.

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, tak właśnie zrób, obetnij kątówką, a potem smaruj czarnidłem.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak też zrobię dzięki Panowie za pomoc.

    Od razu ostatnie pytanie:

    Spotkałem tutaj na forum takie rozwiązania, że na styku poszerzenia okna z wylewka od środka, oprócz pianki dylatacyjnej wstawianej przy wylewkach, czasami wstawiany jest xps, grubosci powiedzmy 2cm, na wysokość wylewki (6cm) aby wylewka nie stykała się bezpośrednio z rama okna/poszerzeniem. Wówczas podobno jest mniejszy mostek termiczny.

    Salon (bo tylko tam mam 2 okna do samej podłogi) będzie w płytkach, więc raczej nie powinno być problemu, że przy oknie jest 2cm xps. Pójdzie na to klej i płytka i nic nie powinno się jej dziać.

    Wszędzie ogrzewanie podłogowe wodne, oczywiście zagęszczone przy oknach.

    Co o tym myślicie?

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Do ucięcia klinów możesz też użyć dłuta /przecinaka (lub odpowiednio grubej szpachelki w którą można stuknąć młotkiem).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony