dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 11
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 207
  1. #161
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Energia z PV będzie głównie do zużycia na inne cele domowe ale jeśli przy okazji moze pc z niej skorzystać to chyba lepsze to niż płacenie za prąd ok 75gr/kWh w dzień. Przy PV nie muszę się martwić o to że mniejsza PC może nie wyrobić się w taniej taryfie i wejdzie w drogą więc nie muszę jej przewymiarowywac i brać 7kW.
    Nie masz się co przejmować wyjazdem w droga strefę tak czy inaczej, bo to nawet, jak się przytrafi to będzie pomijalny koszt - za to mniejsza pompa przez resztę będzie pracowała z wyższym COP niż większa chodząc dłużej na minimalnej modulacji albo i taktując.

    A PV wygląda różowo jak się nie policzy dokładnie, nie uwzględni ryzyka wzrostu napięcia do odcięcia falownika przez nadmiar PV na opustoszałych w dzień osiedlach domków jednorodzinnych i nie uwzględni ryzyka zmian prawnych i skazanie na ofertę swojego ZE.

  2. #162
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie masz się co przejmować wyjazdem w droga strefę tak czy inaczej, bo to nawet, jak się przytrafi to będzie pomijalny koszt - za to mniejsza pompa przez resztę będzie pracowała z wyższym COP niż większa chodząc dłużej na minimalnej modulacji albo i taktując.

    A PV wygląda różowo jak się nie policzy dokładnie, nie uwzględni ryzyka wzrostu napięcia do odcięcia falownika przez nadmiar PV na opustoszałych w dzień osiedlach domków jednorodzinnych i nie uwzględni ryzyka zmian prawnych i skazanie na ofertę swojego ZE.
    Masz rację, u mnie nowy transformator przy silnym słońcu w lecie tak buczał że go w kochni słychać co prawda przez otwarte okno, jedt niedociążony pewno. teraz jest ok

  3. #163
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MiG25

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    2.000

    Domyślnie

    Ja rowniez mogę zadawac podobne pytania ,i udowadniać różne rzeczy ,pierwsze to dlaczego coś co ma 105m2 nazywa się domem , a nie chatką Hobbita ,albo chatką Papy Smerfa.

  4. #164
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiG25 Zobacz post
    Ja rowniez mogę zadawac podobne pytania ,i udowadniać różne rzeczy ,pierwsze to dlaczego coś co ma 105m2 nazywa się domem , a nie chatką Hobbita ,albo chatką Papy Smerfa.

  5. #165
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie masz się co przejmować wyjazdem w droga strefę tak czy inaczej, bo to nawet, jak się przytrafi to będzie pomijalny koszt - za to mniejsza pompa przez resztę będzie pracowała z wyższym COP niż większa chodząc dłużej na minimalnej modulacji albo i taktując.

    A PV wygląda różowo jak się nie policzy dokładnie, nie uwzględni ryzyka wzrostu napięcia do odcięcia falownika przez nadmiar PV na opustoszałych w dzień osiedlach domków jednorodzinnych i nie uwzględni ryzyka zmian prawnych i skazanie na ofertę swojego ZE.
    Tylko czy długość życia pompy nie jest obliczona na ileś tam tysięcy godzin pracy? Bo jak pompa będzie chodzić dłużej to szybciej się zużyje więc może lepiej jak będzie chodzić krócej z większą mocą aby zagrzać dom?
    Parterówka, pow. użytk./ogrz. 130m2 + 45m2 garaż nieogrzewany, kubatura 362,6m3. Wylewka 10cm - 100% podłogówki. Ściany silka 18cm+ 25cm( 0,032), podłoga 20cm (0,030), sufit 50cm celulozy, okna Vetrex V82 + szczelny montaż (U= 0.6-0,9). Obciążenie cieplne przy -20*C: 4,5kW, zapotrzebowanie : 46,5 kWh/m2*rok. PC Panasonic 7kw split, Thessla Green AirPack4 400h Enthalpy.

  6. #166
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Tylko czy długość życia pompy nie jest obliczona na ileś tam tysięcy godzin pracy?
    Większości urządzeń elektrycznych bardziej szkodzi włączanie i wyłączanie, niż ciągła praca.

    Tu masz najbardziej jaskrawy przykład - chyba od zapalenia raz była wyłączona

    Sprężarki są na to wyjątkowo wrażliwe - dlatego tak często wałkowany jest temat "taktowania" pomp ciepła.
    Nie przypominam sobie tematu na FM żeby zabrakło komuś mocy - za to regularnie pojawiają się tematy o taktowaniu.

  7. #167
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Dlaczego? Na razie wstępne odczyty są obiecujące, to Wszyscy robią to samo i mają to samo to zły argument bo tylko nieliczni są kreatywni i czasem przez to zamożni finansowo i ogólnie bogatsi. Nie jestem prekursorem grzania klimą , podążam za moim Guru Kulibobem jemu się udało klima zużyła 1000 kwh/sezon, ja założyłem 1500 bo nie grzeję podłogówką i mam mniejszy dom.
    Naginasz rzeczywistość zużyła 1500kWh i 800kg ekogroszku.Podłoga CWU

    Wtym sezonie szacuję 1500-2000klima i
    1000-2000podłoga COP1
    700kWh CWU COP1

    No ale siedzę na gaciach
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #168
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Sprężarki są na to wyjątkowo wrażliwe - dlatego tak często wałkowany jest temat "taktowania" pomp ciepła.
    Co nato lodówki poniżej A+++
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  9. #169
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Co nato lodówki poniżej A+++
    Moja stara rzadko się wyłącza. I robi sobie długie przerwy. Nowa fakt - inwerterowa. Chodzi prawie cały czas.

  10. #170
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Naginasz rzeczywistość zużyła 1500kWh i 800kg ekogroszku.Podłoga CWU

    Wtym sezonie szacuję 1500-2000klima i
    1000-2000podłoga COP1
    700kWh CWU COP1

    No ale siedzę na gaciach
    Co oznacza "siedzę na gaciach" może jakieś foto bo nie bardzo rozumiem że nieby bez majtek

    No tak ale ty masz większy dom i wyższą temperaturę, nawet gdyby to było 2 MWh to spoko to też jest nieźle u mnie na ogrzewanie szło 5 MWh konwektorami taki wynik jak twój już by mnie bardzo zadowalał. Na cwu ildzie u mnie tyle samo, mam jeszcze małą podłogówkę w łazience ale 380 wat to nie naciągnie nie wiadomo ile. Zresztą niedługo koniec października więc będą wyniki
    PS ja na razie pilot umieściłem 50 cm nad podłogą i bardzo ładnie steruje,


    Na cwu liczysz za mało pójdzie więcej u mnie bojler brał 3 mwh na rok z tym ze ty masz solary ale ja za to miałem tylko 2 osoby do cwu
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 27-10-2020 o 20:02

  11. #171
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Moja stara rzadko się wyłącza. I robi sobie długie przerwy. Nowa fakt - inwerterowa. Chodzi prawie cały czas.
    Stara taktowała mocno chodziła 10lat i znalazła nowego właściciela więc jakoś nie zabardzo ma to potwierdzeniew żywotności.
    Matki ma 15 lat i żyje.

    Oczywiście lepiej jest jak cos chodzi cały czas.

    Teraz mam dwie inwerterowe lodówki i te chodzą prawie cały czas
    Ostatnio edytowane przez kulibob ; 28-10-2020 o 06:50
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  12. #172
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Co oznacza "siedzę na gaciach" może jakieś foto bo nie bardzo rozumiem że nieby bez majtek

    No tak ale ty masz większy dom i wyższą temperaturę, nawet gdyby to było 2 MWh to spoko to też jest nieźle u mnie na ogrzewanie szło 5 MWh konwektorami taki wynik jak twój już by mnie bardzo zadowalał. Na cwu ildzie u mnie tyle samo, mam jeszcze małą podłogówkę w łazience ale 380 wat to nie naciągnie nie wiadomo ile. Zresztą niedługo koniec października więc będą wyniki
    PS ja na razie pilot umieściłem 50 cm nad podłogą i bardzo ładnie steruje,


    Na cwu liczysz za mało pójdzie więcej u mnie bojler brał 3 mwh na rok z tym ze ty masz solary ale ja za to miałem tylko 2 osoby do cwu
    No tishirt i gacie itak sie przemieszczam po domu. Zbok że chcesz zdjęcie ?

    CWU na poziomie 700 kwh w sezonie zimowym ma szansę się udać .O połowy marca juz pewnie CWU spadnie w okolice zera a nadwyżki pójdą w grzejniki.

    CWU za październik jak nar razie 42 kwh plus zmywarka na ciepła wodą ale muszę bypas na zimę dorobić.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  13. #173
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    No tishirt i gacie itak sie przemieszczam po domu. Zbok że chcesz zdjęcie ?

    CWU na poziomie 700 kwh w sezonie zimowym ma szansę się udać .O połowy marca juz pewnie CWU spadnie w okolice zera a nadwyżki pójdą w grzejniki.

    CWU za październik jak nar razie 42 kwh plus zmywarka na ciepła wodą ale muszę bypas na zimę dorobić.
    To teraz rozumiem o co z tymi gaciami chodzi, może to dla mnie za proste i naruralne bo często mam piżmowy dzień a to krótkie spodenki i t shirt

  14. #174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Większości urządzeń elektrycznych bardziej szkodzi włączanie i wyłączanie, niż ciągła praca.

    Tu masz najbardziej jaskrawy przykład - chyba od zapalenia raz była wyłączona

    Sprężarki są na to wyjątkowo wrażliwe - dlatego tak często wałkowany jest temat "taktowania" pomp ciepła.
    Nie przypominam sobie tematu na FM żeby zabrakło komuś mocy - za to regularnie pojawiają się tematy o taktowaniu.
    Powtarzam po raz kolejny !
    Spreżarka to nie żarówka ,wszystko co ma części ruchome i jest smarowane ma swoja żywotność podawaną w godzinach.
    I tak wlasnie jest ze sprezarkami maja ilas tam np.100tys godzin i tyle w temacie.
    Oczywiscie wczeaniej moze wyzionąć ducha co innego ale o sprezarke nam tu chodzi.
    Jak myslisz odpalajac auto np.raz dziennie i przejezdzajac nim 30km a jezdząc 24h/d to kiedy silnik szybciej wyzionie ducha czasowo nie przebiegiem?

    Nie na darmo program doborowy pomp panasonica jesli wybierasz pompe na styk wyswietla ostrzeżenie że pompa bedzie pracowala ponad 2200g na sezon (chcesz byc mondrzejszy od twórców tej pompy?)
    Akurat co do startów to podaja ze moze byc co 15 minut.
    Oczywiscie chodzi tu o temperatury zewnetrzne ponad 10st gdzie trzeba cos tam przepalic ale nie za dużo bo zeby miala tyle startow przy temperaturach jakie panuja przez 80% sezonu to musiala by byc przewymiarowana w h...
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  15. #175
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Nie na darmo program doborowy pomp panasonica jesli wybierasz pompe na styk wyswietla ostrzeżenie że pompa bedzie pracowala ponad 2200g na sezon (chcesz byc mondrzejszy od twórców tej pompy?)
    Dla odmiany w Daikinie nie ma nawet możliwości podglądnięcia ilości startów sprężarki czy czasów pracy (pewnie jakaś logika tym steruje ale Klient końcowy nie ma takiej informacji).
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  16. #176
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Spreżarka to nie żarówka ,wszystko co ma części ruchome i jest smarowane ma swoja żywotność podawaną w godzinach.
    Antwk. Smarowanie. Ważna rzecz. I olej w czasie postoju spływa - i przy starcie smarowanie nędzne albo i żadne (to samo dotyczy silników spalinowych). Do tego istotna temperatura i gęstość oleju - jak sprężarka chodzi cały czas - nie ma ryzyka. Jak się zatrzymuje w mrozy, to teoretycznie ratuje grzałka karteru. Ale nie każda PC ją ma a czasami oszczędni magicy odłączają. W lodówkach nie ma tego problemu, bo stoją w cieplarnianych warunkach.

  17. #177

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Antwk. Smarowanie. Ważna rzecz. I olej w czasie postoju spływa - i przy starcie smarowanie nędzne albo i żadne (to samo dotyczy silników spalinowych). Do tego istotna temperatura i gęstość oleju - jak sprężarka chodzi cały czas - nie ma ryzyka. Jak się zatrzymuje w mrozy, to teoretycznie ratuje grzałka karteru. Ale nie każda PC ją ma a czasami oszczędni magicy odłączają. W lodówkach nie ma tego problemu, bo stoją w cieplarnianych warunkach.
    No akurat wylaczyc grzalki karteru przynajmniej panasonicu i podejrzewam ze w wiekszosci normalnych pomp sie nie da chyba ze juz naprawde magik odlaczy ja fizycznie ale to wywali blad i uniemozliwi prace sprezarki.
    Co do startu sprezarki to odbywa sie takzwany miekki start bez obciazenia na wolnych obrotach wiec praktycznie odrazu wszystko jest nasmarowane musialaby chyba z tydzień albo miesiąc stac nieodpalana żeby caly film olejowy splynął.

    Mam samochód codziennie stojacy na zewnątrz odpalany z 8razy dziennie a robiacy ok.30km dziennie po 12latach ma 130tys najechane i silnik jest dalej w doskonałej kondycji jakby jezdzil 24h/d mialby ponad 6milionów kilometrów przebiegu to gwarantuje Ci że conajmniej raz już bym musial silnik na nowy wymienić albo i 6razy
    (Caly czas aktywny system startstop wiec nawet nie chce mi się liczyc ilosci takich odpalen co np.30sekund a jezdzi głównie po mieście silnik diesel ,turbina jak i rozrusznik dalej ok a wedlug niektórych fachowców takie systemy i to jeszcze w dieslu juz 5razy powinny zabic wszystko)
    Ostatnio edytowane przez codix ; 28-10-2020 o 09:44
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  18. #178

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Antwk. Smarowanie. Ważna rzecz. I olej w czasie postoju spływa - i przy starcie smarowanie nędzne albo i żadne (to samo dotyczy silników spalinowych). Do tego istotna temperatura i gęstość oleju - jak sprężarka chodzi cały czas - nie ma ryzyka. Jak się zatrzymuje w mrozy, to teoretycznie ratuje grzałka karteru. Ale nie każda PC ją ma a czasami oszczędni magicy odłączają. W lodówkach nie ma tego problemu, bo stoją w cieplarnianych warunkach.
    Dlatego u mnie grzałka chodzi zdaje sie przy każdym starcie. W każdą pogodę. instalator powiedział, że nie warto wyłączać. Ta chwila pracy niewiele kosztuje.

  19. #179
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Dlatego u mnie grzałka chodzi zdaje sie przy każdym starcie. W każdą pogodę. instalator powiedział, że nie warto wyłączać. Ta chwila pracy niewiele kosztuje.
    Moja sprężarka nie ma grzałek a zakres pracy -25 po prostu wydaje mi się że od pewnej temperatury ona się nie wyłącza więc co ta grzałka ma grzac?

  20. #180

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Dlatego u mnie grzałka chodzi zdaje sie przy każdym starcie. W każdą pogodę. instalator powiedział, że nie warto wyłączać. Ta chwila pracy niewiele kosztuje.
    Wogole wiesz o czym piszesz mowa tu o grzałce karteru a nie o grzałce pomocniczej
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

Strona 9 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony