dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Pewee

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Zduńska wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    1

    Angry wymieniony dach na nowy i cieknie wszedzie

    Witam
    Słowem wstępu kupiłem dom wybudowany w latach 90 do bardzo generalnego remontu, do wymiany było praktycznie wszystko i do wszystkiego planowałem brać "fachowców" . Każdy wzięty przeze mnie "fachowiec" był z polecenia i spieprzył swoją robotę w mniejszym lub większym stopniu aż do wykończeniowców, przy których przebrała się miarka i ich wykopałem . Teraz sam wszystko co mogę poprawiam, ale mam duży problem z dachem, którego nijak nie wiem jak obejść.

    Mianowicie zatrudniłem ekipę dachowców do ściągnięcia starego dachu i wykonania go kompletnie od nowa i podpisałem z nimi umowę o dzieło:



    jakoś miesiąc po terminie skończyli i ogólnie powiedziałbym, że byłem nawet zadowolony bo z dworu wyglądało to nieźle:



    od wewnątrz już jako tako bo wiele widziałem nietrafionych gwoździ w deski i obróbki przy dwóch oknach dachowych miały wiele do życzenia, ale machnąłem na to ręką bo "fachowcy", wiadomo... Nie mogłem oczekiwać cudów, że ładnie zrobią...

    Odebrałem robotę, ale zapobiegawczo poprosiłem o poczekanie z miesiąc z zapłatą ostatniej transzy i miałem rację bo przy pierwszej lepszej ulewie okazało się, że dach bardziej przecieka niż ten przed wymianą!!!



    Zadzwoniłem do fachowca i powiedziałem mu co i jak, ten stwierdził, że niemożliwe i umówiliśmy się na podjechanie i zobaczenie co i jak. Tak zrobił (to była ndz.) pokazałem mu wszystkie foty i filmiki jak woda robi sobie kap kap kap, po czym powiedział, że w pon. się umówimy na termin poprawek i tak już czekam sobie 4 miesiące na te poprawki. Kilka razy próbowałem się do niego dodzwonić z dwóch numerów jakich używam, ponaglałem go o kontakt smsowo, nawet lekko groziłem, że pójdę z tym do sądu, jak się nie odezwie i wysyłałem zdjęcia co się odwala w tym domu po deszczach:



    Dodatkowo w miedzy czasie poprosiłem kolegę (miałem już dość fachowców), żeby mi wszedł na dach i sprawdził przekrój komina bo chciałem na zimę wkład zamontować i takie foty mi porobił przy okazji:



    Panowie od montowania fotowoltaiki swego czasu też mi zgłaszali, że blacha jest w wielu miejscach powgniatana, ale przymykałem oko, a teraz mam za swoje.

    Kontaktowałęm się z trzema firmami, czy by nie poprawili roboty po fachowcu, ale każdy jak usłyszał co się dzieje to powiedział, że absolutnie nie, wreszcie trafiłem na znajomego znajomego, który raczył przyjechać i ocenić ile to by kosztowało, ale jak zobaczył o co chodzi to powiedział, że nie podejmie się poprawiania tak spier... roboty.

    Plusy i minusy: mam umowę, nie mam żadnych faktur bo mieliśmy się z nimi rozliczać na końcu, wszystkie "zaliczki" mam oczywiście sygnowane jego podpisem, z 55k całej kwoty za dach nie zapłaciłem jeszcze 6k, mam b. dużo porobionych zdjęć jak się leje i możliwe, że większość nagranych rozmów face to face telefonem (ale nie wiem w jakiej jakości).

    I teraz pytanie do Was drodzy forumowicze, CO ROBIĆ?????

  2. #2

    Domyślnie

    Prawnik, potem pewnie sąd.

  3. #3

    Domyślnie

    Rzeczoznawca, prawnik itp.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Rzeczoznawca, prawnik itp.
    Prawnik tak ale rzeczoznawca na nic się zda bo gdy sprawa trafi do sądu, sąd sam wyznaczy do zbadania sprawy wyznaczonego rzeczoznawcę i na podstawie jego ekspertyzy orzeknie wyrok.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony