dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Prostowanie drutu.

    Mam w okraglych rolkach drut 6 mm i teraz mam pytanie jak taki drut wyprostowac podobna sa sposoby zeby to poszlo gladko i sprawnie. Bardzo prosze osoby które prostowaly juz takie druty o rade jak to sie robi.

  2. #2

    Domyślnie

    Rozwiń rolkę. Poporcjuj drut na odcinki nie dłuższe niż 50-70 metrów.
    Weż jeden z tych drutów i owiń go dokładnie wokół pnia dużego drzewa (jak najniżej ziemi). By nie skaleczyć pnia zabezpiecz go kawałkami desek. Drugi koniec drutu zaczep do traktora (najlepiej) lub jakiegoś innego pojazdu z wytrzymałą ramą. Ten pojazd powinien się rozpędzić na odcinku ok. 10 metrów. Szarpniecie doskonale wyprostuje ten drut.
    Jeśli nie masz bezpośredniego "dojścia" do takiego pojazdu to mogę poradzić to byś stanął przy drodze i "łapał" przejeżdżające tą drogą traktory, spychacze, koparki itd. Jeśli będziesz przygotowany do pracy (drut poporcjowany i przygotowany do zaczepienia) to ta przyjemność będzie cię kosztowała tyle co 1 godzina pracy koparki czyli do 50 złotych.
    Mój sąsiad który już się buduje tak zrobił. Ja zrobię identycznie.
    Powodzenia

  3. #3

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Bladyy ...
    jedna uwaga
    na trasie prostowania niech nikt nie stoi ...
    urwany drut - tnie jak struna ...
    pzdr

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Ja prostowałem drut fi 6 samochodem osobowym.
    Kilkadziesiąt metrów pięknie amortyzuje szarpnięcia samochodu. Nic mu się nie stało, a prostowałem pewnie z 500kg.

  6. #6

    Domyślnie

    Ciekawe jakim samochodem osobowym naciagles drut. Ja prubowalem truckiem i nic z tego. Kolega przyjechal steyer wywrotka i wszystko poszlo gladko.

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Kolega przyjechal steyer wywrotka i wszystko poszlo gladko.
    Czyli już po robocie
    Świetnie - mój pierwszy doradczy post na tym forum komuś się przydał.
    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    tak jest po robocie dzieki za rade tylko ze mialem problem z sasiadem przeszkadzalo mu ze auto naciaga drut ach ci sasiedzi, pewnie zapomnieli juz jak sami sie budowali.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Janussz

    Zarejestrowany
    Nov 2003
    Posty
    3.769

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78
    Ciekawe jakim samochodem osobowym naciagles drut. Ja prubowalem truckiem i nic z tego. Kolega przyjechal steyer wywrotka i wszystko poszlo gladko.
    Wstyd powiedzieć. Ale niech będzie. Polonezem

  11. #11

    Domyślnie

    watpie zeby polonezem dalo sie rade naciagnac porzadnie drut mi sie nie udalo ani jednego naciaganc poldkiem wiec niewiem jak tobie sie udalo ale mozliwe ze miales jakiegos extra poldka.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janussz
    Ja prostowałem drut fi 6 samochodem osobowym.
    Kilkadziesiąt metrów pięknie amortyzuje szarpnięcia samochodu.
    Przy takich eksperymentach używajcie samochodów bez poduszek powietrznych Niby drut amortyzuje... ale poduszki są zbyt drogie, żeby ryzykować.
    Slaw

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony