dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    yarpenowski

    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Góra Siewierska
    Dzielnica
    Czerwony Kamień
    Posty
    783

    Domyślnie Elektrozawór bistabilny na wejściu wody do domu 12 lub 24v

    Witam,

    czy możecie polecić jakiś model/sklep w którym można kupić jakis porządny model ?
    Zawór ma byc sterowany z centralki Satela z podłączonymi czujkami w pomieszczeniach mokrych.

    Niby wujek google coś tam poznajdywał ale w większości to firmy/nazwy nic mi nie mówiące a może ktoś ma jakies doświadczenie w tym temacie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ja nie zastosowałem bistabilnego tylko zawór NO, wydawało mi się bardziej pewny i niezawodny. jak jest konieczność( bo włącza się w chwili stwierdzenia wycieku jak również w chwili za-zbrojenia alarmu)
    Niestety dla pewności kupiłem Danfoss-a 1 i 1/4" z cewką na 24V sterowany jest przez przekaźnik z Satela właśnie(skonfigurowany z czujnikami FD -1 w domu, a na zewnątrz z FD 1 i ACU- 220 dla zabezpieczenia instalacji sieci centralnego nawadniania(po prostu pozbawia zasilania pompę wody z pominięciem hydroforu)
    Ze względu, że najlepszym miejscem stało się wyjście ze stacji uzdatniania wody
    (nie zakłóca jej pracy gdy woda do domu jest odcięta może realizować regeneracje źródła pomimo braku wody) elektrozawór zamontowany jest na jej wyjściu.
    W każdej chwili można odciąć dopływ wody bądź przez apkę Integra Control lub pilotem.
    Ale to jest logiczne, że można to w ten sposób sterować gdy jest to podłączone do centrali.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	elektrozawór 2.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	40,5 KB
ID:	449864
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20200814_102050_resized_20200910_101927715.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	49,1 KB
ID:	449865  
    Ostatnio edytowane przez CityMatic ; 03-11-2020 o 19:24
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony