dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 22
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wodzugbw

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Grabów nad Pilicą
    Kod pocztowy
    26-902
    Posty
    38

    Domyślnie Chciałbym przerobić kopciuszka

    Witam !
    Jak w tytule szukam pomysłów i ludzi którzy przerabiali swoje piece na węgiel i drzewo by mniej dymiły i lepiej trzymały ciepło Ktoś z grupowiczów robił takie zabiegi i opisałby dokładnie co robił i stosował ? Znalazłem fajny film na Youtube jak z górnego spalania zrobić dolny z katalizatorem, ale mało tam wyjaśnień krok po kroku, wiec chętnie poznam wasze pomysły. Mój piec to 2 letni górne spalanie Stalmark model agro (niby na biomasę ). Poniżej będzie obraz w przekroju jak wygląda i czekam na wypowiedzi/rady jak można go usprawnić Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Piec co.jpg
Wyświetleń:	100
Rozmiar:	9,7 KB
ID:	451660

  2. #2
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Kup Palnik Wery i będziesz miał przerobiony.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Ktoś z grupowiczów robił takie zabiegi i opisałby dokładnie co robił i stosował ?
    Koledze przerabiała jakaś firma - dam Ci znać jak się dowiem.

    Kup Palnik Wery i będziesz miał przerobiony.
    Nic do Pana Mariana nie mam lecz dawno temu stałem przed podobnym dylematem. Odwiedziłem wtedy Pana Mariana w Kwidzyniu i firmę MPM Projekt w Roźwienicy. Po analizie padło na MPM DS i nie żałuję wyboru.

  4. #4
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    O widzę że handlarz czerwonych maszyn do produkcji smoły jest aktywny.

    Palnik wery chociaż nie produkuje ogromnych ilości smoły jak ten kopciuch z mpmu.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    O widzę że handlarz czerwonych maszyn do produkcji smoły jest aktywny.
    Napisz ile bierzesz za takie trelowanie.
    Palnik wery chociaż nie produkuje ogromnych ilości smoły jak ten kopciuch z mpmu.
    Palnik Mariana dopiero przy temp. 60'C na kotle puszcza biały dymek. MPM DS już od początku prawidłowego rozpalenia drobnym drewnem nie puszcza w komin nawet grama dymu. Dla ciebie takie palenie to kosmos, skoro nawet nie masz drewna tylko palnik dekarski i opony.

  6. #6
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Panie Handlarzu Mpemu drewna to ja mam tyle, że ci się w kopciuchu mpmie przez 10 lat nie zmieści
    I co z tego, że nie dymi? Brak dymu nie jest wyznacznikiem pełnego i całkowitego spalania. Niewidoczny syf i cząstki stałe nadal wylatują kominem pomimo tego, że nie widać dymu.
    Zapuść do tego mpmu kopciucha węgiel koksujący, ale będzie kopcić na czarno, współprądowy bezsmołowy palnik Marina da radę a ten przeciwprądowy kopciuch mpm tylko zadymi całą okolicę.

  7. #7

    Domyślnie

    Wodzugbw – zacznijmy od tego, że nic nie napisałeś o układzie kominowo-kotłowo-odbiorczym – ani o kotła mocy – ani jak chcesz nim sterować – no po prostu czarna magia.

    Na początek masz tu dwa sztandarowe tematy tego forum poświęcone właśnie modyfikacjom kotłów zasypowych :
    https://forum.muratordom.pl/showthre...gla-kamiennego
    https://forum.muratordom.pl/showthre...w-sta%C5%82ych
    Gdyby ci było tego mało – masz tu jeszcze równoległe forum : https://forum.info-ogrzewanie.pl/for...%82y-zasypowe/ - gdzie modyfikacji kotłów zasypowych też jest w pytę.

    O filmie na YT wspominasz – pokaż tą lipę – może w co wątpię tego filmu nie widziałem ale zawsze będzie można coś pogadać o tym – tak by ci nakreślić czy to lipa czy może coś godnego uwagi jest.

    Powiadasz, że na ds-a chcesz go przerobić i palnik chcesz budować a dlaczego nie chcesz palić w nim węglem od góry.

    Co niektórzy Ds-a przeklinają jak tylko mogą – jak na info o mpm-ie poczytasz, to się przekonasz – np. ten co i tu się zdążył już zeszczać tak ci radzi, bo przez ponad 4-ry lata tyle osiągnął : https://forum.info-ogrzewanie.pl/top...82aszcz-wodny/

    Jeśli o spalanie drewna chodzi, to mnie martwi, bo z tym będzie największy problem a zmaganie z nim od tego trzeba zacząć : https://cieplowlasciwie.pl/.

    Jak daleko chcesz się z modyfikacją posunąć i co jesteś w stanie sam zrobić, bo roboty czeka cię kupa i się zastanawiam czy sobie poradzisz z rzeźbieniem w szamocie a tego rzeźbienia będzie krocie.
    Kto wie może coś w rodzaju tego syfu wery będzie dla ciebie na początek dobrym rozwiązaniem.

    Też ciekawi mnie co wiesz i masz pojęcia o spalaniu węgla i drewna.

    Wklejony rysunek dokładnie obrazuje kocioł który posiadasz czy tylko do twojego jest podobny.
    Jeśli faktycznie chcesz z tym kotłem wojować – będą potrzebne foty wnętrza jego i wewnętrzne wymiary – możesz je na rysunku nanieść oraz pozostałe dane o których na wstępie nadmieniłem.

    I jeszcze rzecz zasadnicza – musisz przepędzić stąd tego co tu szczy i tego co tu z nim nie na temat gadać chce a jak nie, to zakładaj konto i temat na info - tam alewalneło2 potulny jest i tam władzy nie ma – do tego chłopacy z info nie pozwolą mu na to by szczał w temacie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kocioł Stalmark Agro 15 kW..png
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	8,5 KB
ID:	451677  

  8. #8
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Nic nie trzeba rzeźbić nie słuchaj tego nawiedzonego żółtka
    Kupujesz albo murujesz Palnik Wery z szamotu i masz zarąbiście zmodyfikowany kocioł.
    Bez bawienia się w jakieś niedziałające, zadymiające całą kotłownie, produkujące ekstara ilości smoły bzdety rzeźby szamotowej, tylko stracisz czas, pieniądze na szamot, zadymisz 20 razy kotłownię,(drzwiczek od dokładania nie otworzysz bez zadymienia kotłowni) smołę będziesz wynosił wiadrami.
    I żadne szamotowe wydumki nic nie zdziałają fizyki nie oszukasz kopciuch DS o spalaniu przeciwprądowym czyli ten gdzie powietrze jest podawane pod ruszt to syf kiła i mogiła.

    A tak to montujesz Palnik Wery, klapkę w drzwiczki zasypowe i masz bezproblemowe spalanie współprądowe bez zadymy kotłowni i powodzi smoły w kotle.

  9. #9

    Domyślnie

    rangerze/mtedeuszu/alewalneło2/rey112 - popaprańcy kogo tu nazywacie :
    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    ... nie słuchaj tego nawiedzonego żółtka
    Zwłaszcza po tym jak pokazaliście w wyżej przytoczonym cuda związane z waszą wiedzą i waszymi umiejętnościami – nie wyłączając z tego syfu który na FM-ie robicie i tu w temacie.

  10. #10
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    No mówiłem jakiś nawiedzony nie rozróżnia liczby mnogiej od pojedynczej.
    Pewnie za inhalował się sianem co tu ostatnio opisywał.

    Syf to ty masz zamiast mózgu.
    Ostrzegam zainteresowanego przed przeciwprądowym kopciuchem ds wszystkimi jego problemami i twoimi bezsensownymi poradami, które piszesz nie mając żadnego pojęcia o procesie spalania paliw stałych.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    I co z tego, że nie dymi? Brak dymu nie jest wyznacznikiem pełnego i całkowitego spalania.
    Nie ucz ojca ..........
    Zapuść do tego mpmu kopciucha węgiel koksujący, ale będzie kopcić na czarno,
    Palę MARCELEM i nie widzę żadnego dymu. Palić trzeba umieć kolego i tu żaden wynalazek z płyty i gardzieli przez który przelatuje kupe cennego paliwa nie pomoże.
    A tak to montujesz Palnik Wery, klapkę w drzwiczki zasypowe i masz bezproblemowe spalanie współprądowe bez zadymy kotłowni i powodzi smoły w kotle.
    Tak to możesz palić w każdym DS nawet w MPM.
    Kupujesz albo murujesz Palnik Wery z szamotu i masz zarąbiście zmodyfikowany kocioł.
    Palnik Wery pęka po niecałym roku użytkowania. Kontakt z Panem Marianem jest niewykonalny. Podróbek jest wiele - była żona produkuje, jakaś niemiecka firma produkuje i jeszcze paru. Cos mi tu śmierdzi że @mtdeusz też może produkować (maczać palce) skoro tak namawia na WERY.
    albo murujesz Palnik Wery
    Człowieku o czym ty gadasz. Myślisz że jakaś ścianka z betonu podniesie sprawność kotła. Na sprawność i wydajność kotła największy wpływ ma prawidłowy przepływ spalin przez wymiennik. Przy prawidłowym przepływie spalin w kotle opalanym drewnem już po rozpaleniu przy 30'C zaczyna gotować się woda w wymienniku. Świadczy to o prawidłowej prędkości spalin wprowadzonych w ruch turbulentny i o potężnej temp. uzyskiwanej dzięki ........ (i tu postawię kropki).
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 05-01-2021 o 22:29

  12. #12
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    No widać jaki ten handlarz kopciuchów smieciuchów mpmów wyedukowany.
    Ty nawet nie umiesz kopciucha na drewno w piątek klasie zrobić
    Chemi nie oszukasz choćbyś na tym swoim łbie stawał to, że z komina nie leci dymi nie znaczy, że nie wylatuje z niego trujący syf oraz cząstki stałe.

    Namawiam na Wery bo ten palnik robi ze spalania przeciwprądowego spalanie współpradowe,które jest oszczędne i bez dymne a nie jak w kopcącymi mpm dalej trujące smołujace spalenie przeciwpradowe.

    W głowie ci się zaczyna gotować a nie woda ci się zaczyna gotować.
    Jak kocioł jest stary zakamieniony lub ma zwaloną konstrukcję jak mpm i jest za słaby przepływ wody to nic dziwnego, że się gotuje woda.

    I ten kocioł autora tematu nie nadaje się do drewna wymiennik jest tam mikroskopijny komin będzie grzany do czerwoności.
    Ostatnio edytowane przez mtdeusz ; 05-01-2021 o 22:47

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    jaki ten handlarz kopciuchów smieciuchów mpmów wyedukowany.
    choćbyś na tym swoim łbie stawał
    Przestań obrażać i brnąć w tematy które znasz tylko ze swojej szopy.
    Jak kocioł jest stary zakamieniony lub ma zwaloną konstrukcję jak mpm i jest za słaby przepływ wody to nic dziwnego, że się gotuje woda.
    Tu chodzi o wysoką temp. w komorze spalania i prawidłowy przepływ gorących spalin a nie jakieś za-kamienienie. Gdybym był złośliwy to mógłbym napisać tak jak ty że masz .... za-kamieniony czyli płytka miażdżycowa.
    Namawiam na Wery bo ten palnik robi ze spalania przeciwprądowego spalanie współpradowe,które jest oszczędne i bez dymne a nie jak w kopcącymi mpm dalej trujące smołujace spalenie przeciwpradowe.
    Pisałem ci że MPM DS też tak potrafi palić i ma to co potrzeba w drzwiczkach zasypowych.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2540.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	5,2 KB
ID:	451679
    Ostatnio edytowane przez DUNIA.MD ; 05-01-2021 o 23:03

  14. #14
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Chyba ty znasz ze swojej szopy.
    Na badaniach kopciucha na 5 klasę dym z mpma nie leci a mimo tego , emisja OGC i CO jest w kosmosie.

  15. #15

    Domyślnie

    Jakim że to debilem być trzeba, by raz pluć na wery a w niedługi czas po tym namawiać innych na to. Jakiż to cymbale masz problem by wery se zrobić – co.
    Tu masz przekrój syfu swego z wymiarami, więc co masz za problem by tak ja na czerwono zaznaczyłem se zrobić i przestać w końcu piepszyć jakiś ty czy wy z rangerem genialni jesteście.
    Ty ośle nawet zadbać nie potrafisz o prawidłową wilgotność paliwa – innym na info na to zwracasz uwagę a sam utylizujesz szajs wilgotny i się podniecasz tym, że w końcu świadectwo twojej mądrości ci zdechło : https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post8005603 i ile razy będziesz jeszcze pokazywał takie i podobne – co.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7789927
    Se dodatkowo na foto obejrzyj co masz i se odnieś to do tego o czym piepszysz albo z rangerem pisaliście.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1. Cwela syfu schema - wery..jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	48,2 KB
ID:	451687   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2. Cwela syf z dziadostwa wilgotnego..jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	91,9 KB
ID:	451688   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3. Cwela czyste spalanie..jpg
Wyświetleń:	39
Rozmiar:	60,4 KB
ID:	451689   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4. Cwela cząstki stałe przez pomin wywalane..jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	86,3 KB
ID:	451690  

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wodzugbw

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Grabów nad Pilicą
    Kod pocztowy
    26-902
    Posty
    38

    Domyślnie

    Panowie spokojnie jakieś zwady proszę między sobą w rękawicach a nie na forum, ja tu tylko poradzić się chciałem Tak Piec jest 20 kw do ogrzania ma ponad 200 m przy starej instalacji CO czyli 90 żeber żeliwnych plus 90 nowych, ale też żeberka i zasilanie górne, więc rur jest i wody w obwodzie Zdjęcie które wcześniej dodałem to zdjęcie konkretnego pieca który posiadam i dodam tu kolejne z wymiarami. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piec 1.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	11,6 KB
ID:	451691Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piec 2.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	11,5 KB
ID:	451692 A filmik o którym wspominałem to ten https://www.youtube.com/watch?v=oMWueTWPy3o . Na filmiku piec brzmi jak samolot odrzutowy , wiec chyba konstrukcja działa tylko pytanie czy ktoś takie coś robił z betonu w środku pieca i czy da się w tym moim, bo to automatycznie zmniejsze komorę spalania by zrobić z górnego spalania na dolniaka ?

  17. #17
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Moje zdanie chcesz znać ? nic nie przerabiaj bo szkoda czasu ,nerwów a efektów lepszych nie oiągniesz a wiem co gadam bo to przechodziłem , ja miałem defro optima comfort 20 kw ,po przeróbce na dolniaka spalanie wzrosło to raz a dwa że rozgrzanie trwało dwa razy dłużej niż przedtem a trzy to kurewsko dużo dymu w piwnicy czy to w czasie rozpalania czy to dokładania a szala przeważyła jak kiedyś żona poszła rozpalić nie wiedząc co ja tam namodziłem i omało nie zjechała z tego świata więc ciężki młot i wydupcyłem wszystko jak leci , górniak w twoim przypadku jest najlepszy bo szybciej nagrzeje instalację pojemną jak mówisz a zasypany od góry zapalony to spalanie gwałtowne to i specjalnie nie dymi a zanim nagrzeje instalację to i zdąży odgazować a potem to tylko koks spalasz , nie kombinuj inni już to przeszli i specjalnych efektów nie osiągnęli .

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Moje zdanie chcesz znać ? nic nie przerabiaj bo szkoda czasu ,nerwów a efektów lepszych nie oiągniesz a wiem co gadam bo to przechodziłem , ja miałem defro optima comfort 20 kw ,po przeróbce na dolniaka spalanie wzrosło to raz a dwa że rozgrzanie trwało dwa razy dłużej niż przedtem a trzy to kurewsko dużo dymu w piwnicy czy to w czasie rozpalania czy to dokładania a szala przeważyła jak kiedyś żona poszła rozpalić nie wiedząc co ja tam namodziłem i omało nie zjechała z tego świata więc ciężki młot i wydupcyłem wszystko jak leci , górniak w twoim przypadku jest najlepszy bo szybciej nagrzeje instalację pojemną jak mówisz a zasypany od góry zapalony to spalanie gwałtowne to i specjalnie nie dymi a zanim nagrzeje instalację to i zdąży odgazować a potem to tylko koks spalasz , nie kombinuj inni już to przeszli i specjalnych efektów nie osiągnęli .
    Witaj @kryzysie a dlaczego w tym pięknym opisie nie nadmieniłeś o tym, że Gs-a na Ds-a przerobiłeś właśnie po przez to, że przegrodę wery zrobiłeś, czyli najprostszego Ds-a.

    @wodzugbw po pierwsze na forum FM-u jesteś ale przecież od lat wiesz o tym – po drugie o jaraniu węglem i drewnem pojęcia trochę powinieneś już mieć. Ten film, który pokazałeś znam – szajs – na YT jest lepszych dużo więcej w których bardziej zaawansowane technologie pokazują i co z tego – nic.
    Na forach jest o tym tematów masa – opisanych i ze zdjęciami – co z tego – jak wyżej.
    ...Bioręp od uwagę z racji tego że mam drzewo "za darmo" posiadam lasu kawałek ... https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7662636.

    @kryzysie teraz już wiesz, że @wodzugbw też drewno chce spalać, więc tu takie cóś jak palnik musi być i jeśli nie na dole, to na górze – w miejscu do tego jedynym – tak jak na rysunku czerwonym zaznaczyłem i jedyne co to od góry w nim jarać – tylko, że w tym to niejako dwa biegi palnika muszą być – pierwszy do spalania dymu a drugi do spalania odgazowanego paliwa.
    Coś takiego wykombinować by było trza jak na tym filmie mniej więcej to widać : PALNIK DYMU - PRACA KOTŁA PO MODERNIZACJI (część https://www.youtube.com/watch?v=DCTaQ2z4zMo.

    Ps. @wodzugbw – ja cię za język ciągnąć nie będę.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kocioł Stalmark Agro 20 kW - palnik..jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	14,6 KB
ID:	451694  
    Ostatnio edytowane przez samsu ; 06-01-2021 o 10:53

  19. #19
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Nie słuchaj tego żółtego żółtka co tylko obrażać potrafi.
    Kryzys dobrze mówi nic nie przerabiaj na żadne kopcące, dymiące, smołujace DS.
    Kocioł DS to najgorszy tym kotła jaki człowiek wymyślił , już gorszego nie ma same problemy z tymi dolnym kopciuchami.
    Tylko nakupisz szamotu zmarnujesz czas i pieniądze a finalnie i tak to wszystko wywalisz bo zadymisz całą kotłownie, będziesz miał powódź smoły w kotle i opał będzie się co 5 minut zawieszał i zużycie opału ci wzrośnie 2-3 krotnie.
    Kryzys dobrze mów pal od góry w GS i tyle.
    A jak konieczne już chcesz kopciucha DS to tylko palnik wery lub coś na wzór palnika wery.

    A tego @samsu i @DuniaMD nie słuchaj bo to handlarze kopcacych mpmów, są i każdemu będą wciskać ten szajs.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    No widać jaki ten handlarz kopciuchów smieciuchów mpmów wyedukowany.
    Ty nawet nie umiesz kopciucha na drewno w piątek klasie zrobić
    Chemi nie oszukasz choćbyś na tym swoim łbie stawał to, że z komina nie leci dymi nie znaczy, że nie wylatuje z niego trujący syf oraz cząstki stałe.

    Namawiam na Wery bo ten palnik robi ze spalania przeciwprądowego spalanie współpradowe,które jest oszczędne i bez dymne a nie jak w kopcącymi mpm dalej trujące smołujace spalenie przeciwpradowe.

    W głowie ci się zaczyna gotować a nie woda ci się zaczyna gotować.
    Jak kocioł jest stary zakamieniony lub ma zwaloną konstrukcję jak mpm i jest za słaby przepływ wody to nic dziwnego, że się gotuje woda.

    I ten kocioł autora tematu nie nadaje się do drewna wymiennik jest tam mikroskopijny komin będzie grzany do czerwoności.
    Argument !!!

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony