dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Question Hydroizolacja okna tarasowego

    Hej,
    przy klejeniu styroduru trochę się zagalopowałem i zapomniałem o hydroizolacji pod wysokim oknem ,
    wyglądało to u mnie tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200928.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	94,8 KB
ID:	449389

    jednak zwróciliście mi uwagę że to jest błędne rozwiązanie.... dlatego tez zacząłem wycinać styrodur, obecnie mam taki stan rzeczy:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201019_1.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	449390 - tzn styrodur jest przycięty i przygotowany do przyklejenia, jest on niższy aniżeli rama okienna.

    i jak zanalazłem info na tym forum, że najlepiej przykleić folię EPDM, chcę to zrobić w ten sposób:


    i teraz moje pytanie, bo nie mam pojęcia jak to wykończyć dalej, czy pod poszerzenie włożyć parapet aluminiowy? żeby był połozony na folii epdm?
    tylko zastanawiam się czy to co będzie powyżej parapetu to poszerzenie nie będzie mostkiem termicznym ? nie mówiąc o tym że będzie taki stopień.
    Czy może na EPDM przykleić jeszcze XPS, tylko jak to potem od góry uszczelnić żeby woda nie spływała pomiędzy ramę okna a XPS ?
    W przyszłości chcę tam taras zrobić, ale na razie go nie będzie.
    Myslę czy nie lepiej będzie dac parapet , a potem ew. taras drewniany to deski by była nad parapetem nie dotykając go... czy takie rozwiązanie jest poprawne ?
    Ostatnio edytowane przez kamil6 ; 22-10-2020 o 06:58

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony