Dzień dobry,

Posiadam kocioł Vitodens 100w B1HC-26 wraz z zasobnikiem Vitocell 100. W instalacji są grzejniki oraz równolegle do nich podpięty jest rozdzielacz do podłogówki - poniżej zdjęcie rozdzielacza:
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozdzielacz.jpg
Wyświetleń:	603
Rozmiar:	86,9 KB
ID:	449401

W całym układzie CO znajdują się dwie pompy: Pierwsza jest w wewnątrz kotła, druga jest w rozdzielaczu podłogówki. W układzie nie ma sprzęgła hydraulicznego. W pomieszczeniach nie mam żadnych sterowników temperatury. Mam zestaw VIESSMANN VITOCONNECT 0T2 + VITOTROL 100 OT1 - ale nie podłączony bo według mnie sterowanie 0/1 do podłogówki nie ma sens. Dlatego też do kotła podłączony jest czujnik temperatury zewnętrznej.

Mam problem z uzyskaniem komfortu cieplnego w domu. Przykładowa sytuacja: Ustawiłem krzywą nr. 20 co przy temperaturze zewnętrznej 9 stopni - temperatura wody w kotle powinna wynosić około 40 stopni. [Krok 1]Woda w kotle ma 27 -> kocioł się załącza (na 20% mocy) -> pracuje około 20 sekund - woda w kotle szybko rośnie do temperatury około 50 stopni -> kocioł się wyłącza -> temperatura wody w kotle szybko zaczyna spadać do 27 stopni -> (przerwa około 4 minut) -> powrót do kroku 1. W efekcie grzejniki i podłoga są zimne. W momencie gdy zwiększę krzywą np. na nr. 23 to piec się załącza i pracuje długo. Ale po osiągnięciu temperatury zadanej wyłącza się i każde kolejne załączenie kończy się historią opisaną ww. krokach. Dodam, że grzejniki bardzo szumią.

Na infolinii Viessmann'a poradzono mi zwiększyć prędkość obrotową pompy w kotle - ale to nic nie dało.

W związku z powyższym mam kilka pytań:
1. Czy rozdzielacz podłogowy który posiadam nadaje się do instalacji z kotłem gazowym?
2. Dlaczego temperatura w kotle tak szybko rośnie(kilka sekund) przez co kocioł się wyłącza?
3. Czy sterowanie pogodowe nie jest wystarczające w moim układzie?

Bardzo proszę o porady/sugestię oraz analizę mojego przypadku.

Pozdrawiam serdecznie,
szymo092