dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 101
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Myślę, że nikt się nie obrazi jak w tym miejscu będzie się podpowiadać jak pisac poprawnie w języku polskim.
    Pisze się "stamtąd" , a nie "z tamtąd"

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    To jest pewien (duży?) problem. Jak reagować na błędy językowe forumowiczów? Czasami są makabryczne. Z jednej strony nie wypada pouczać, ale z drugiej - ręka świerzbi, żeby napisać jak powinno być poprawnie.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    pisze się "igelit",a nie "igielit"-jest to materiał uszczelniający (polichlorek winylu,vinidur)

  4. #4

    Domyślnie

    chyba weszłem, ups - wszedłem - na forum "Ojczyza polszczyzna"

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    pisze się "przejrzał",a nie "przejżał"

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    pisze się "można by",a nie "możnaby"

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Po pierwsze nie myli się tylko ten co nic nie pisze.
    Po drugie w czym problem? Nie możesz zrozumieć co gość pisze jak popełni błąd?

    Ja popełniam bardzo dużo błędów w angielskim czy rosyjskim i ... Tylko jeden Angol raz mi to wytknął. Zawsze spotykałem się z życzliwością i docenieniem tego co umiem i w kwestii językowej i fachowej. Odrobinę życzliwości dla innych.

  8. #8

    Domyślnie

    Anonimowy, zgoda na stałą rubrykę "Co Forumowicz chciał powiedzieć...." Ale - na Boga - zaloguj się, by Twoje sprostowania nie brzmiały jak pokrzykiwania zza węgła.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Frankai i inni - traktujcie to jako dobrą wolę i dbałośc o język a nie brak życzliwości dla innych !!! Anonimowy - autor tego wątku nie pisze przecież komu wytyka błedy i z którego wątku (i słusznie !).

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Sorry!Czy ja cos robie złego! Nie wytykam nikomu osobiście i pokazuję tylko błędy ortograficzne, a nie literówki. Sam też nie jestem nieomylny ale jeśli nigdy mi nikt nie zwróci uwagi to będę to robił całe życie. Myślisz jeden z drugim, że inni tego nie widzą tylko ja? Tego nie widzi tylko ten kto te błędy robi i tu ma okazję się podciągnąć! Jeżli Was to tak boli, to każcie redakcji usunąć ten wątek i żyjcie dalej w nieświadomości. Tych pare błędów znalazłem w najświeższych postach. Jestem jednym z Was ale skończyła mi się cierpliwość, a morze fszystko to pszez ten holerny deszcz? Pa,pa..

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Sprostowanie o dobrych chęciach kupuję. Cały czas jednak uważam, że takie wypominanie komuś zepsuje mu humor, bo to nie jest szkoła, gdzie ma się uczyć. Ja nikogo nie będę prostował, choć też rzucają mi się w oczy błędy. Być może gość popełnił je z pośpiechu, może jest dyslektykiem, a ja nie jestem alfą i omegą. Pokazywanie wchodziłoby dopiero w grę, gdybym gościa znał i mnie o to poprosił. Jak zauważysz błędy w SWOIM poście, to zawsze możesz wejść i poprawić (przypomina, że Anonimowi już tego nie mogą). Starajmy się pisać poprawnie, ale bez nadgorliwości.

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    no, może trochę niefortunnie nazwałeś ten wątek, ale sam pomysł jest, uważam, niegłupi.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ups!!! Biję się w piersi - nie doczytałem "w tym miejscu". Wszystko w porządku - jak w tym miejscu i bez odnośników, to rozumiem, bo kto chce to zaglądnie i nikogo palcami się nie wytknie (mam nadzieję).

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Frankai Twoja argumentacja nie jest najszczęśliwsza, nikt nie wymaga od obcokrajowca perfekcyjnej znajomości polskiego języka.
    Ja też uważam, że każdy jakieś tam minimum samokontroli przy pisaniu powinien mieć. Nie chodzi tu o drobiazgi typu przecinek,
    czy też pisanie łączne czy nie ale o ordynarne błędy ortograficzne, które automatycznie wystawiają niezbyt pochlebną
    opinię o autorze. Sprawa jest bardzo delikatna ale z drugiej strony dlaczego mam być skazany na czytanie tekstów "po polskiemu" ?

  15. #15

    Domyślnie

    Pomysł, w swej istocie nienajgorszy. Jednak obawiam się, że w praktyce skończy się na bezsensownym wyścigu (ze strony stróżów j.polskiego), aby wytykać najdrobniejsze błędy, popełnione nierzadko w pośpiechu.
    Jestem temu przeciwny. Poza tym, nauczyciela powinno się poznać, choćby tylko z nicka.

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Pacul, znasz mnie ...Nie chcę podając nick zwracać nikomu uwagi. To mogłoby być niesmaczne. Nie chodzi o błędy lterówki ani zgubienie literki. To się zdarza przy klawiaturze ale pisanie artykół to nie literówka. Gościu się we szkole nie nauczył i nigdzie się już nie nauczy, chyba że na Forum. Nie o to chodzi. Sam też się uczę jak czasem sprawdzę (jeśli jestem niepewny). Myąlę, że nie ma co filozofować-człowiek, który buduje dom musi być the best!

  17. #17

    Domyślnie

    A ja mysle podobnie jak i Frankai. Glowne jest to, co osoba piszaca chce powiedziec. I jezeli piszac swe mysli, ktos popelnia bledy, ale te bledy nie zmieniaja znaczenia tego, co osoba piszaca chciala powiedziec, to BLEDY TE SA NIE WAZNE.

    Nie chcialbym, zeby ktos probowal mi ukazywac jakie bledy popelnilem piszac jakas wypowiedz. Jezyka polskiego uczylem sie od pierwszej klasy, a poniewaz na pracy i przez wiekszosc dnia slysze i rozmawiam w calkiem innym jezyku, a wiec moge troche napisac nie tak, to ty myslisz, ze w tym jest cos zlego?
    Chociaz te anonimowe "to i tamto napisales nie tak" skierowane jest nie wiadomo do kogo. Jak zechce poczytac o najczesciej popelnianych bledach, to wezme jakas ksiazke to opisujaca.

    Do Dobrzykowice: a jezeli ten tekst napisany "po polskiemu" bedzie mial sens, to nie bedziesz go czytal?

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    kaKa jesteś swego rodzaju wyjątkiem w całej społeczności forumowej i teksty wczesniej napisane napewno nie mają zastosowania w Twoim przypadku. Błędy które Ty robisz są błędami całkiem innego rodzaju i wynikają one z całkiem innych powodów.
    Jeżeli jednak osoba mówiąca i myśląca na co dzień w danym języku
    robi rażące błędy ortograficzne to pomijając dysleksję i inne podobne przyczyny świadczy to o lekceważeniu języka, którym się posługuje i posrednio odbiorcy, inaczej mówiąc zwisa mu dylemat typu czy napisać książka czy ksiąrzka - razi ? Mnie bardzo.
    Jeszcze raz powtarzam, nie chodzi mi górnolotne zdania, super stylistykę, poprawną budowę zadania (ja jestem w tym beznadzieny ), interpunkcję itd. Chodzi mi jednynie o ordynarne błęy ortograficzne.

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    po wyjściu z tego wątka wejdź na wątek "Humor na dobre samopoczucie" i dopisz coś wesołego, może być z błędem .....

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Bardzo częste: styropian a nie steropian.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony