dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 101
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    dobrzykowice- jak zawsze dobrze radzisz. Niektórzy nie chcą zrozumieć, że jeśli nikt im nie zwróci uwagi to się nie poprawią. To nie szkoła, tu nie ma pani, która coś mogła nauczyć. Posłuchaj Forumowicza, który zauważył błąd- teraz to Twoja pani ze szkoły...

  2. #22

    Domyślnie

    dobrzykowice! internet, forum - mają swoje prawa, zwyczaje, specyficzną, internetową "klientelę"!
    dzisiaj zrobiłem sporego byka w jednym z postów, ale mimo że zauważyłem go od razu, to nie poprawiłem, bo po to jest internet, by pisać szybkie, "niecenzurowane", "nieautoryzowane" meile i wcale nie uważam tego za lekceważenie potencjalnego czytelnika
    bez urazy

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    sugeruję mimo wszystko rejestrację - nie wiadomo czy rozmawia się cały czas z jedną i tą samą osobą czy też z dziesiątą z kolei a to na dłuzszą mete jest irytujące. Co do styropianu to akurat jest to mało znaczący błąd i jeżeli bedzie się wyszukiwać tego typu błędy to zaraz się zrobi śmietnik, w którym utoną te wartościowsze uwagi jeżeli chcecie pokazywać błędy to skupcie się
    na tych największych - ortograficznych.

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    Czasem jednak coś piszemy poza internetem a powtarzanie błędów prowadzi do ich utrwalenia w pamięci.Forum to nie czat, gdzie nie można już wrócić do napisanych słów i czas goni.Nadmierna tolerancja błędów ortograficznych może doprowadzić do sytuacji, że będziemy się zastanawiać co autor chciał powiedzieć.

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2002-11-25 23:29 ]</font>

  5. #25
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Wszystko jasne. Ale wydaje mi się że na tym forum wymieniamy uwagi odnośnie budowania i urządzania naszych domów oraz innymi związanymi z tym sprawami. Licytacje na temat "kto jest lepszy w ortografii i wytykaniu innym błędów" proponuję usunąć poza ramy forum.
    Co na to redakcja?

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    dobrzykowice, to jest błąd ortograficzny ("steropian") i trudno tu wartościować od jakiego kalibru błędu należy zwracać uwagę. Wszystko albo nic.

    arek99, przez takie podejście do sprawy język polski (głównie ten pisany) staje się potwornie niechlujny, na miejscu fachwowców-językoznawców biłbym na alarm.

  7. #27
    Guest

    Domyślnie

    Prezydent Wałęsa tylko raz, przy swoim pierwszym wejściu na wizję w TV powiedział "weszłem". Myślę, że śmiało się co najmniej (tu nie byłem pewny, ale sprawdziłem w słowniku) pół Polski (reszta nie wiedziała z czego). Zwrócili mu uwagę, no i co?- poprawił się! Mój szef z wyższym wykształceniem mówi "weszłem i obeszłem stół naobkoło". Może kiedyś spojrzy na ten wątek i czegoś się nauczy.

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    kgadzina jestem za, jest tylko jeden problem na inne fora anonimowi nie mają wstepu

  9. #29
    Guest

    Domyślnie

    A mnie się wydaje, że można by potraktować ten wątek z przymrużeniem oka i z większym dystansem do siebie. Osobiście nie poczuję sie urażona, jeśli ktoś wytknie mi błąd. Będzie można coś poprawić i nauczyć się. Super.

  10. #30
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-10-30 13:59, kgadzina wrote:
    Licytacje na temat "kto jest lepszy w ortografii i wytykaniu innym błędów" proponuję usunąć poza ramy forum.
    Też chyba nie zrozumiałeś intencji, to nie są żadne popisy znajomości ortografii (dlatego piszemy anonimowo) i nie wskazuje się konkretnych osób, wskazuje się tylko błędy.

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    zastanawiam się czy przypadkiem nie pisze się " mi sie wydaje" nie jestem jednak tego pewien

  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    On 2002-10-30 14:02, dobrzykowice wrote:
    na inne fora anonimowi nie mają wstepu
    Nie wiem czemu tak Cię drażni ta anonimowość, nikt nikogo nie obraża, toczymy spokojną dyskusję. Powody anonimowości zostały powyżej wyjaśnione kilkakrotnie.

  13. #33

    Domyślnie

    tutaj zgodzę się z dobrzykowicami - anonimowość w tym przypadku jest wadą a nie zaletą forum
    moim zdaniem (albo mi się wydaje ) anonimowi użytkownicy nie powinni mieć dostępu do tego forum

  14. #34

    Domyślnie

    Opalko, przecież wiemy, że z Twoją polszczyzną, to Ty właśnie będziesz tym wytykającym. A Ci, którzy piszą ksionrzka, fórtka itp. mają sprawy językowe głęboko w d... Nie nawracajmy ich na siłę.

  15. #35
    Guest

    Domyślnie

    Mnie jest formą chyba kolokwialną, ale dopuszczalną -chyba
    bardzie w mowie niż w piśmie
    ktoś wie-niech się wypowie

  16. #36
    Guest

    Domyślnie

    Sorry, to wszystko przeze mnie. Nie chciałem..Zauważyłem jednak od pewnego czasu, że o pierdołach jest pełno wypowiedzi (to jest własnie ten przykład-w ciągo kilkudziesięciu minut ponad 200 wypowiedzi!!), a na tematy, które nurtują czasem nawet anonimowego czatownika i prosi się on o rady nie ma wypowiedzi. Wielu z Was jest zaawansowanych daleko w budowie swojego domku. Inni są w połowie, albo jeszcze wcześniej.Zapomnieliście, że na początku było też Wam ciężko, nie rozumieliście czasem prostych zagadnień. Teraz pomagajcie innym, którzy liczą na Forum na odpowiedzi na swoje niezrozumiałe tematy, które dla Was teraz są chlebkiem powszednim. Jeżeli ktoś pyta, a macie temat za sobą pomagajcie. Idzie jesień, wiele robót przed zimą trzeba zakończyć, a kierownicy budowy lub firmy nie zawsze robią tak jak należy. Więcej opinii-większa wiedza. Pa,pa,pa... A wątek z błędami można -bez urazy- pociągnąć dalej, to też nauka

  17. #37
    Guest

    Domyślnie

    Przedmówca ma rację, środek ciężkości tego forum niebezpiecznie przesunął się w kierunku wątków 'wesołych' i 'rozrywkowo-towarzyskich'. Pomocnych, rzeczowych porad na temat budowania coraz mniej tutaj!

  18. #38

    Domyślnie

    Anonimowi - czy ktoś was zmusza do czyatnia tego nierzeczoego, bzdurnego forum??

  19. #39
    Guest

    Domyślnie

    Daj spokój, arek. Chcemy dobrze, wierz mi.

  20. #40
    Guest

    Domyślnie

    beton komórkowy a nie komurkowy.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony