Witam,
architekt powiedział mi, że mam się zastanowić nad rodzajem stropu i dachem jaki chce mieć w domu.

Zastanawiam się nad stropem drewnianym i kopertowym. Moje obawy dotyczą przede wszystkim tego, że taki strop za 20 lat trzebabędzie wymienić przez złej jakości drewno. Dodatkowo dochodzi kwestia impregnacji drewna. Nie wiem na ile to jest częste i trudne po czasie. Zastanawiam się czy powinienem się również obawiać wichur? Za dachem kopertowym przemawia głównie estetyka i to, że nie potrzebuje miejsca na poddaszu.Czy pokrycie dachu trapezem będzie ok czy lepiej wybrać dachówkę?

Decydując się na strop betonowy nie widzę powodu, żeby nie zrobić już dachu betonowego (płaski/jednospadowy). Przez to, że boję się drewna na suficie z wcześniej wspomnianych powodów zdecydowałbym się właśnie na takie rozwiązanie. Niestety dość sporym minusem jest estetyka, ale może da się jakoś z tego wybrnąć.

I tak dla kogoś kto miał z tym kontakt to czy dobrze to uzasadniam? Jeśli zdecydowałbym się na strop betonowy to nie ma sensu robić dachu spadowego tylko płaski bo będzie spora oszczędność?