witam, mam na działce całkiem sympatyczny daszek jak na zdjęciu. Niestety stoi w najgorszym możliwym miejscu - zasłania widok z domu na jezioro. Konstrukcja ma >20 lat, 7 lat temu wymieniane było pokrycie. Slupy są chyba po prostu wkopane w ziemie, bez fundamentu (ale jeszcze nie patrzyłem, bo musiałbym zerwać kostkę). Chciałbym go przenieść w inne miejsce. Za tydzień na działce będzie pracował koparkowy, wiec będzie mógł pomoc w podnoszeniu.

Tylko jak się do tego zabrać? czy da się odkopać slupy, wyciągnąć całość koparka i wsadzić w uprzednio przygotowane otwory w ziemi w innym miejscu? widzę tu kilka problemów: jak to złapać żeby całość się nie rozsypała po przyłożeniu siły do góry, czy da się dostatecznie precyzyjnie wywiercić otwory w ziemi w innym miejscu (położenie i głębokość)?

pewnie trwalszym rozwiązaniem byłoby zrobienie nowych słupów z fundamentem i osadzenie na nich starej reszty, ale to wydaje mi się niewarte zachodu ze względu na stan całości (to już bym robił w ogóle nowa wiatę).

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1476.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	73,0 KB
ID:	449572
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1485.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	52,5 KB
ID:	449573
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1486.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	54,1 KB
ID:	449574
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1482.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	55,6 KB
ID:	449575