dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar rudzikowa
    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-166
    Posty
    8

    Unhappy [DODANE ZDJĘCIA] Czarne wykwity po kilku dniach od położeniu olejowanego tarasu

    [Wrzucam z dodanymi zdjęciami bo wcześniej jak załączyłam to poznikały wszystkie ]

    Hej muratorzy

    Pisze bo kilka dni temu fachowcy położyli mi taras wraz z konstrukcją na zadaszenie. Niestety dzisiaj zauważyłam że czarne kropki w niektórych miejscach (głównie przy linii z domem) to nie błoto czy brud ale jakieś przebarwienia w drewnie. Czy ktoś wie co to może być i jak się tego pozbyć?

    Drewno było malowane kilka dni przed położeniem, potem schło na powietrzu w dzień i pod przykryciem w nocy. Zaraz po położeniu tarasu wszystko wyglądało pięknie, potem zaczeły sie pojawiać te przebrudzenia, ale myślałam że to to błoto po prostu Dodam tylko że nad belka przymocowana do elewacji domu została przypocowana na wkręty (zamocowane chemicznie), a same wkręty przycięte - gdzies widziałam ze opiłki to mogły zrobić?

    Taras z modrzewu syberyjskiego, deska malowana olejem Osmo do tarasów.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20201031_142949.jpg
Wyświetleń:	156
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	449725   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	deska1.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	98,4 KB
ID:	449726   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	deska4.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	449728   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	deska3.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	99,6 KB
ID:	449729   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	asd.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	19,6 KB
ID:	449730  

    Ostatnio edytowane przez rudzikowa ; 31-10-2020 o 16:11 Powód: Brakujące zdjęcia

  2. #2

    Domyślnie

    Wygląda to jak pleśń. Sinizna .
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 31-10-2020 o 17:15
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar rudzikowa
    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-166
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Wygląda to jak pleśń. Sinizna .
    Też tak myślałam ale dlaczego w takim razie nie wyskoczyła wcześniej, tylko z dnia na dzień? Deski leżały u nas z tydzień albo dwa. No i czemu występuje tylko w konkretnych miejscach a nie na całej powierzchni? To nie spina się w pleśń / sinizne, aczkolwiek ekspertem nie jestem

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał rudzikowa Zobacz post
    [

    Taras z modrzewu syberyjskiego, deska malowana olejem Osmo do tarasów.
    Wychodzi zamknięta wilgoć z drewna.
    Czym impregnowałeś deski?

  5. #5
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  6. #6
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar rudzikowa
    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-166
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Wychodzi zamknięta wilgoć z drewna.
    Czym impregnowałeś deski?
    Nie wiem czy były impregnowane (może bezpośrednio u producenta były?), u nas były tylko malowane olejem Osmo.

    Widziałam ten wątek, ale cześć zdjęć nie działa i nie jest jednoznaczne co tam się stało - znalazłam tam tylko wskazówki że to może być sinizna albo plamy od opiłków. Wolałam założyć nowy i dokładnie opisać swój przypadek, może ktoś z większym doświadczeniem coś wiecęj powie

  7. #7

    Domyślnie

    Mój mąż ma zakład stolarski....spojrzał tylko na Twoje zdjęcia i od razu powiedział.... sinizna!

    Mokre drewno było zaimpregnowane lub w ogóle nie było a zostało pomalowane olejem.
    Ewentualnie może być też inna przyczyna...nawet złe składowanie drewna.
    Mogło być już to drewno wybielone( na sprzedaż) i po pomalowaniu olejem wyszła na nowo.


    http://fachowydekarz.pl/sinizna-drew...-budownictwie/
    Ostatnio edytowane przez ciężkiprzypadek ; 31-10-2020 o 22:14 Powód: dopisek
    Jestem kobietą...Wodą, ogniem, burzą, perłą na dnie
    Wolna jak rzeka
    Nigdy, nigdy, nigdy nie poddam się!....''

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar rudzikowa
    Zarejestrowany
    Jun 2018
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-166
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciężkiprzypadek Zobacz post
    Mój mąż ma zakład stolarski....spojrzał tylko na Twoje zdjęcia i od razu powiedział.... sinizna!

    http://fachowydekarz.pl/sinizna-drew...-budownictwie/
    Kurde, możliwe - teraz przyjżałam się deskom i jest kilka w rzędzie które tego nie mają w linii gdzie mają praktycznie wszystkie. Dziwił mnie natomiast fakt że prawie wszedzie wyszło to przy linii elewacji (dlatego myślałam że to kwestia słabego przykrycia tarasu folią i spadających opiłków). Wrzucam jeszcze dwa zdjęcia.
    1. Pierwsze pokazuje że plamy wyszły tylko w jednej linii.
    2. Drugie, że pojedyńcze deski są całkowicie wolne od tego (i mają też inny, jaśniejszy kolor od tych na których plamy wyskoczyły).

    (Przepraszam za niską jakość zdjęć ale forum tak kompresuje te obrazki, jak ktoś chciałby obejrzeć jak to wygląda to tu cała galeria: https://photos.app.goo.gl/Q63THRh4476LaSbe9 )

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	C041C083-3A3E-4DBC-841A-D6B87F31CCD8.jpg
Wyświetleń:	291
Rozmiar:	20,2 KB
ID:	449775 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	E7D16A51-C9DF-4584-9BF7-AF11E1FE5B3F.jpg
Wyświetleń:	251
Rozmiar:	18,3 KB
ID:	449776
    Ostatnio edytowane przez rudzikowa ; 01-11-2020 o 10:50

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PODŁÓG
    jarekkur

    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    PARPO.pl Parkieciarz-Rzeczoznawca - Trójmiasto
    Posty
    4.418

    Domyślnie

    Cytat Napisał rudzikowa Zobacz post
    Też tak myślałam ale dlaczego w takim razie nie wyskoczyła wcześniej, tylko z dnia na dzień? Deski leżały u nas z tydzień albo dwa. No i czemu występuje tylko w konkretnych miejscach a nie na całej powierzchni? To nie spina się w pleśń / sinizne, aczkolwiek ekspertem nie jestem
    Trudno się zorientować co było najpierw?. Taras a potem belki na zadaszenie, czy odwrotnie?. To nie jest sinizna. Mpgą to być opiłki metalu tym bardziej, że znajdują się właśnie pod montażem belki. Śruby były odcinane tzw. kątówką z tarczą do cięcia metalu. Rozżarzone opiłki spadały w olej lub w surowe drewno tym miejscu pod cięciem śruby. Albo jet to przypalony olej po opiłkach o także drewno, lub opiłki wbiły się w drewno i zostały zaolejowane. Descz spowodował, że te punkciki zrobiły się ciemne. Śruby grube 16mm? więc trochę się tych opiłków nazbierało. Nalezy szczotką drucianą spróbować usunąć plamy i ponownie zaolejować te fragmenty. Jezeli będzie jakś różnica kolorystyczna to do wiosny się wyrówna. To tak z opieści i zdjęć.
    vanitas vanitatum et omnia vanitas

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony