dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Ściana zewnętrzna wystaje poza fundament przez źle ustawiony narożnik

    Taka sytuacja. Ściana długości prawie 18 m. Jeden z narożników ściany fundamentowej podczas zasypu był uszkodzony przez koparkę.
    Murarze zdjęli naruszone bloczki i przymurowali je drugi raz. Niestety zrobili tutaj fuszerkę, w rezultacie kilka bloczków na tym narożniku z jednej strony jest wysunięte o ok. 1 cm na zewnątrz. Nie zwróciłem na to uwagi wcześniej. Ekipę miałem tylko do stanu zero.

    Teraz zacząłem sam murować ścianę.
    Zorientowałem się co jest nie tak dopiero kiedy wymurowałem ponad połowę długości tej ściany (pierwsza warstwa betonu komórkowego).
    Murowałem oczywiście bazując na sznurku rozpiętym między narożnikami. Przez ten przesunięty narożnik bloczki ścian na pewnej długości tych 18 metrów wystają poza fundament o ok. 0,5 - 1 cm.

    Teraz pytanie - czy mogę to tak zostawić?

    Proszę o porady.
    Ostatnio edytowane przez silencer7 ; 31-10-2020 o 18:37

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Nie ma problemu , taka odchyłka niczemu nie zagraża przy tej wysokości ścian .....chyba, że budujesz wieżowiec, ale w to wątpię. Pozdrawiam
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    To będzie parterówka, z drewnianym stropem i blachą na dachu - więc lżej się chyba nie da
    Sprawdziłem jeszcze teraz i widzę, że tylko kilka bloczków wystaje na ok. 1 cm, reszta na ok. 5-6 mm.
    Parę wymiarów mi się niestety rozjedzie przez to na innych ścianach, ale do ogarnięcia.
    Dzięki za podpowiedź, trochę się narobiłem dzisiaj i szkoda byłoby to jutro skuwać...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony