dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 445

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Czyli moje pomiary można o kant potłuc. Teraz widzę, że nie zrozumiałem do końca zasady działania. Tylko czy moje zużycie na cwu 200 kWh miesięczne jest tak wysokie.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał laparia Zobacz post
    Czyli moje pomiary można o kant potłuc. Teraz widzę, że nie zrozumiałem do końca zasady działania. Tylko czy moje zużycie na cwu 200 kWh miesięczne jest tak wysokie.
    To już zależy jak sie pluskacie ile osob czy wanna czy prysznic itp.
    Ogólnie nisko ta wodę grzejesz ale zależy jeszcze w którym miejscu na baniaku masz czujnik temperatury .
    Przewaznie wiekszosc raczej ma czujnik na polowie zbiornika i grzeja do 46st wtedy na górze baniaka jest z 50st.
    No i gdzies po 4kwh dziennie im idzie czyli gdzies 120kwh na miesiac ale niektórzy tez po 3kwh a niektórzy po 5kwh.
    Ja grzeje raz dziennie do 46st o 14tej wtedy przeważnie jest najcieplej na zewnatrz wiec najlepsze copy to mi starcza na całą dobę.
    Lepsze jest takie odpalenie i zagrzanie nawet do wyzszej temperatury niz takie dogrzewanie kilka razy dziennie o pare stopni bo tak jak juz pisalem od startu pompie troche zajmuje na wbicie sie na jakis akceptowalny poziom copu.
    Jak sie wlaczy to stopniowo cop rosnie np.od 1 do 4 potem pomalu spada i pod koniec grzania ma np.2,9 (jak juz na zasilaniu jest 50st) no i sredni z takiego zagrzania wyjdzie np.3,5
    A jak takie krótkie podgrzanie to nie zdazy sie do 4 rozkrecic i jest koniec grzania a srednia wyjdzie 2,8
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

  3. #3

    Domyślnie

    Co do nie dogrzewania domu to moze masz za nisko ustawiona temperature na zasilaniu i poprostu nie wystarcza to na zagrzanie domu.Pompa ta temperature osiagnie i ogranicza swoja moc a w domu dalej zimno.I masz np.pompe 9kw a ona sobie produkuje 3kw bo juz zagrzala do temp.ktora jest ustawiona jako temp.zasilania obiegu c.o
    Szeregówka(w środku),99m2, 233m3,ściany u=0,2/okna u=0,8 cieply montaż/drzwi u=1,1/podloga u=0,23/skosy u=0,15/strop u=0,19/dòł OP/gòra kalafiory c33/brak bufora/PC sdc 7kw seria H(przewymiarowana)/200l sunex fish s15/reku Thesslagreen AirPack4 300h
    /dół 22,8-23,4 góra 21,8-22,6/obciazenie przy -20 2,5kw/HeishaMon
    2019/2020-1500kwh(100%tania w g13)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony