dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Jak to jest z wywijaniem foli na ściany i z ilością warstw styropianu?

    W temacie podłogi na gruncie zostały mi dwa zagadnienia, których nie mogę jednoznacznie rozwiązać:
    - jedni mówią, żeby wywijać folię na ściany a drudzy że nie ma to sensu - są całe filmy o tym - nie chcę tu zaczynać dyskusji jaką izolacją jest folia
    - na forum niektórzy zalecają układać styropian w 2 warstwach max. i nie mogę nigdzie indziej się doszukać dlaczego
    Jeżeli ma ktoś wiarygodne informację o tych aspektach podłogi będę wdzięczny za pomoc.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał masera Zobacz post
    - jedni mówią, żeby wywijać folię na ściany a drudzy że nie ma to sensu
    -
    wg mnie wywijać , tylko dlatego że w tym miejscu oddzielisz jednak warstwę izolacji od ściany, jeśli się tam dostanie zaprawa z posadzki właściwej nie zwiąże się ze ścianą i warstwą izolacji. Ponadto jakakolwiek wilgoć wydostająca się z powierzchni chudziaka wydostanie się właśnie przy krawędzi gdyż tam nie będzie izolacji - rzekomo na całej powierzchni posadzki powinna być.

    Cytat Napisał masera Zobacz post
    - na forum niektórzy zalecają układać styropian w 2 warstwach max. i nie mogę nigdzie indziej się doszukać dlaczego
    Jeżeli ma ktoś wiarygodne informację o tych aspektach podłogi będę wdzięczny za pomoc.
    Czy wiarygodne? może nie ale logiczne - dwie warstwy dają Ci swobodne operowanie możliwością materiału izolacyjnego podczas układania - możesz jedną rozciąć i ułożyć w niej instalacje(wodną, kanalizacyjną, odkurzacza centralnego czy wentylacyjną i przykryć ją kolejną niejako niwelując mostki cieplne pociętej jednej warstwy.
    Jednak w każdym układaniu tkwi pewien szczegół - to parametr ugięcia materiału i jeśli przykładowo wynosi on powiedzmy dla płyty FS 100 - 1% dla 2 - 2 % to dla trzech płyt - 3 % więc im więcej tych płyt tym współczynnik ugięcia jest sumą każdej z warstwy płyt co jest bardzo niewskazane szczególnie przy izolacji posadzki.
    Wartościami się nie sugeruj - książki nie piszesz, ale coś w tym stylu. - wszystko wynika również z faktu samego układania - nigdy płyty w warstwach nie będą tak przylegały do siebie jak jednorodna o tej samej grubości.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał masera Zobacz post
    W temacie podłogi na gruncie zostały mi dwa zagadnienia, których nie mogę jednoznacznie rozwiązać:
    - jedni mówią, żeby wywijać folię na ściany a drudzy że nie ma to sensu - są całe filmy o tym - nie chcę tu zaczynać dyskusji jaką izolacją jest folia
    - na forum niektórzy zalecają układać styropian w 2 warstwach max. i nie mogę nigdzie indziej się doszukać dlaczego
    Jeżeli ma ktoś wiarygodne informację o tych aspektach podłogi będę wdzięczny za pomoc.
    CitiMatic już opisał, to tylko dopowiem:

    - kwestia migracji pary wodnej: żeby wydłużyć drogę do styku betonu podkładowego podłogi (tzw. chudziaka) i ściany fundamentowej/nośnej, który jest chłodniejszym miejscem i może łatwo wystąpić tam punkt rosy. Hydroizolacja (ew. odpowiednia folia) jest paroszczelna więc przez wywinięcie na ścianę mniej pary wodnej w tą pachwinę zmigruje do muru.

    - liczba warstw zależy od wygody układania i liczby instalacji, które się krzyżują w podłodze danego pomieszczenia. I tyle. Nie ma tu żadnej głębszej filozofii. Obejrzyj parę filmików na youtube jak instalatorzy to robią to sam sobie dostosujesz co będzie najwygodniejsze na Twojej budowie.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony