dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 106
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Arczi1980

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Jastrzębie Zdrój
    Kod pocztowy
    44-330
    Posty
    34

    Domyślnie Ogrzewanie kumulacja ?

    Panie i Panowie mam pytanie, w sumie dylemat odnosnie ogrzewania czy isc w wieksza akumulacje czy bardziej komfort kosztem wiekszych oplat ? Z tego co wyczytalem to jedni chwala akumulacje i nie narzekaja na komfort inni zas wola dogrzewac w taryfie dziennej zeby uzyskac wiekszy komfort. Ja bede budowal dom parterowy z sufitem podwieszanym po podlogach 142m , z dachem 4 spadowym. Dom bedzie ogrzewany pompa ciepla. Bedzie tez fotowoltaika moze nie odrazu. Jedynie zeby pokryc droga taryfe. Prad z taurona. W projekcie mam 15 cm styro na podloge i 7 cm wylewki. Na sciany styropian 20 cm. Fundamenty 15 xps. Welna mineralna miedzy belki 24 cm miedzy stelaz 10 cm. Wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. Brak kominów.
    Za opinie z góry dziękuję

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Na podłogę 15 cm styro, to trochę mało.

    Ja jestem zwolennikiem nie przesadzania z akumulacją. Łatwiej latem zapanować nad temperaturą.
    Akumulację ciepła mam w buforze, a posadzkę cienką, anhydrytową.
    Niebawem bufor będzie zasilany gruntową PC.
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arczi1980 Zobacz post
    Jedynie zeby pokryc droga taryfe. Prad z taurona.
    To się nazywa oksymoron. Tak się nie da w Tauronie.

    Cytat Napisał Arczi1980 Zobacz post
    W projekcie mam 15 cm styro na podloge i 7 cm wylewki.
    I jedno, i drugie trochę mało. Rozumiem, że już przesądzone? To nie masz pola manewru.

    Ile kWh rocznie potrzebujesz, że opłaca się PC?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.139
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Na podłogę 15 cm styro, to trochę mało.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I jedno, i drugie trochę mało. ?

    Czemu uważacie że 15cm styro na podłogę to mało? OP ma 15 cm w podłodze i 20 cm w ścianie, czyli powiedzmy

    podłoga dla lambdy 0.35 = 0.222 - czyli 135% WT 2021
    ściana dla lambdy 0.33 = 0.160 - czyli 125% WT 2021 (143% WT 2017)

    Jak dla mnie wygląda to dosyć proporcjonalnie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arczi1980 Zobacz post
    Panie i Panowie mam pytanie, w sumie dylemat odnosnie ogrzewania czy isc w wieksza akumulacje czy bardziej komfort kosztem wiekszych oplat ?
    Stałe ogrzewania zapewnia prawie stałą cały czas temperaturę w domu. Ogrzewanie akumulacyjne tego nie zapewnia a na pewno nie przez cały sezon.
    W większości Ci co grzeja tylko w II taryfie maja w ciągu dnia różnice temperatury około 0,5-1 stopień.

    Jednym to nie przeszkadza a innym tak.

    Ja grzałem tylko w II taryfie ale jak spróbowałem grzać jak jest potrzeba a nie jak są "tanie godziny" to stwierdziłem że taki sposób grzania jest dla mnie najbardziej komfortowy (bardziej stabilna temperatura , "cieplej" w domu)

    Ale to już kwestia indywidualna ..
    Ostatnio edytowane przez kaszpir007 ; 03-11-2020 o 11:05 Powód: dodania prawie
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    Czemu uważacie że 15cm styro na podłogę to mało? OP ma 15 cm w podłodze i 20 cm w ścianie, czyli powiedzmy

    podłoga dla lambdy 0.35 = 0.222 - czyli 135% WT 2021
    ściana dla lambdy 0.33 = 0.160 - czyli 125% WT 2021 (143% WT 2017)

    Jak dla mnie wygląda to dosyć proporcjonalnie.
    Zgubiłeś po zerze za kropką dla lambd.

    Przy podłogówce styropian styka się z rurkami o temperaturze często ponad 30*, a temperatura gruntu pod domem jest dosyć podobna do średniej temperatury powietrza w sezonie grzewczym. Dlatego przy podłogówce izolacja od gruntu powinna być lepsza. I to pomimo tego, że dla PnG WT wymagają U<=0,3 a dla ścian <=0,2

    Do tego ściany masz zazwyczaj z materiału o lambdzie lepszej, niz chudziak - więc w sumie U ściany będzie lepsze, niz samego styropianu - a do gruntu nie. Więc do gruntu trzeba dodać EPS i/lub użyć o lepszej lambdzie żeby uzyskać to samo U, co ma ściana zewnętrzna.
    Dla przykładu u mnie BK+20cm EPS 0,033 to U=0,124 a bez BK byłoby 0,159.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Stałe ogrzewania zapewnia stałą cały czas temperaturę w domu.
    Wrzuć wykres, gdzie masz tę stałą temperaturę.
    Odpalisz czajnik czy przyświeci sloneczko - i temperatura rośnie. Dużo bardziej, niz jest w stanie "przegrzać" akumulacja.

    Cytat Napisał kroles Zobacz post
    Myślę, że to zależy od akumulacyjności posadzki, akumulacyjności reszty domu i tego, czy grzanie jest cały czas czy tylko w taniej taryfie. U mnie nawet 5 stopni w ciągu doby, dom szkieletowy, 8cm posadzki. Co ciekawe, to się prawie nie zmienia przy niższych temperaturach, tylko zużycie energii rośnie.
    Przykład poniżej (w tej chwili nie ma żadnych źródeł ciepła oprócz ogrzewania).






  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    temperatura gruntu pod domem jest dosyć podobna do średniej temperatury powietrza w sezonie grzewczym. .
    Chyba nie zrozumiałem. Temperatura pod chudziakiem ma pewnie jakieś 4 stopnie w zimę. Poniżej zera nie zejdzie. Załóżmy że mamy rurkę / kabel grzewczy na styropianie więc delta temperatur na dwóch zewnętrznych płaszczyznach to niecałe 30 stopni.

    Przy ścianie zewnętrznej delta wyjdzie około 40 stopni (zewnętrzna część będzie miała powiedzmy -15 w zimę).

    Dlatego trochę nie rozumiem czemu podłoga powinna być lepiej ogrzewana.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wrzuć wykres, gdzie masz tę stałą temperaturę.
    Odpalisz czajnik czy przyświeci sloneczko - i temperatura rośnie. Dużo bardziej, niz jest w stanie "przegrzać" akumulacja.
    W okresie zimowym raczej jest deficyt słońca.

    Mam termostat bezprzewodowy z ustawioną temperaturą na nim i ten termostat steruje pompą .
    Nie chodziło o stałą , ale dużą bardziej stabilną niż przy grzaniu czasowym w tylko tanich godzinach a co za tym idzie jest większy komfort ..
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    Chyba nie zrozumiałem. Temperatura pod chudziakiem ma pewnie jakieś 4 stopnie w zimę.
    Raczej odrobinę więcej - zależy jeszcze, czy pod środkiem domu, czy przy brzegu.

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post
    Przy ścianie zewnętrznej delta wyjdzie około 40 stopni (zewnętrzna część będzie miała powiedzmy -15 w zimę).
    Porównujmy średnią temperaturę. Nie chwilową. Bo to od średniej będą zależały straty w całym sezonie - a to jest istotne. I ta, w zależności od miejsca i sezonu jest w okolicach 6*
    Czyli średnio w sezonie grzewczym jest bardzo podobna różnica temperatur między wnętrzem domu a gruntem i między wnętrzem domu a powietrzem zewnętrznym.
    Ale pomiędzy wylewką grzewczą a gruntem jest znacznie większa, niż między wnętrzem domu a powietrzem zewnętrznym.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Nie chodziło o stałą , ale dużą bardziej stabilną niż przy grzaniu czasowym w tylko tanich godzinach a co za tym idzie jest większy komfort ..
    Wrzuć ten wykres, gdzie będziesz miał mniejszą amplitudę, niż Kroles.

    Zyski słoneczne często w dzień nawet w styczniu często przekraczają obciążenie cieplne w ciągu dnia - klik

    A to, że u Ciebie sterownik pokojowy odłącza PC jak zyski słoneczne czy bytowe ogrzeją dom jest prawdopodobnie przyczyną, że PC nie włączała Ci się w dziennym okienku i stąd opinia o braku komfortu - nie dlatego, że grzanie w okienku dziennym nie wystarcza, ale dlatego, że w nim nie grzałeś, bo dom był przegrzany od zysków.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 03-11-2020 o 11:32

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Porównujmy średnią temperaturę. Nie chwilową. Bo to od średniej będą zależały straty w całym sezonie - a to jest istotne. I ta, w zależności od miejsca i sezonu jest w okolicach 6*.
    Ok, zrobiłem kilka obliczeń i przyznaję rację. Dzięki

    W ramach ciekawostki, policzyłem dla średnich temperatur w okresie grzewczym dla Wrocławia dla każdego miesiąca - średnia temperatura powietrza i mniej więcej średnia temp gruntu. Przy 21 stopniach wewnątrz domu i wylewce o temp 23 stopni przewodzenie wychodzi porównywalne. A wylewka faktycznie może mieć więcej niż te 23. A lambdę będzie miała mniejszą...

    No nic, będzie trzeba położyć 031 na podłogę na moje 15cm

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wrzuć ten wykres, gdzie będziesz miał mniejszą amplitudę, niż Kroles.

    Zyski słoneczne często w dzień nawet w styczniu często przekraczają obciążenie cieplne w ciągu dnia - klik

    A to, że u Ciebie sterownik pokojowy odłącza PC jak zyski słoneczne czy bytowe ogrzeją dom jest prawdopodobnie przyczyną, że PC nie włączała Ci się w dziennym okienku i stąd opinia o braku komfortu - nie dlatego, że grzanie w okienku dziennym nie wystarcza, ale dlatego, że w nim nie grzałeś, bo dom był przegrzany od zysków.
    Nudzisz z tymi wykresami. Czasami zdaje mi się że nimi się onanizujesz ...

    Po co mi wykresy ? Mam termostat z wyświetlaczem elektronicznym i widzę jaka jest temperatura. Jak spadnie poniżej ustalonej to załączy się pompa , jak wzrośnie powyżej ustalonej to wyłaczy się pompa i tyle.

    Od ponad pół roku pracuję zdalnie w domu i widzę różnicę jak było grzanie czasowe a jak jest grzane wtedy jak potrzeba.
    Ja nie muszę nikomu nic udawadniać. Ma byc dla mnie i mojej rodziny jak najbardziej komfortowo.
    Koszty ogrzewania mam niskie i nawet jakbym miał płacić więcej za ogrzewanie 100zł to mnie jeszcze na to stać.
    Nie mam ochoty "dziadować" aby komuś coś udowodnić , bo i po co ?

    Termostat jest zamontowany na samym końcu domu z ekspozycją zachód-północ , więc tam zysków od słońca nie uświadczysz.

    Wiadomo że jak jest dzień słoneczny to dodatkowo słoneczko dogrzewa dom a jako że ciepełko lubimy to takie gratisowe w okresie jesień/zima jest dla nas pożądane.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  15. #15
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar J&D
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Tarnowskie. Góry
    Kod pocztowy
    42-680
    Posty
    483

    Domyślnie

    Ja jestem za większą akumulacją, wbrew pozorom jest to lepsze rozwiązanie z pewnym marginesem bezpieczeństwa.
    Mam rurki w podłodze na których jest 15 cm posadzki plus baniak z grzałką i to wspaniale działa na II taryfie. Nie mam żadnych wahnięć temperatury tylko jedną stałą.
    Pomimo że dom piętrowy, mam jedną pompkę na dwa rozdzielacze i jeden czujnik temperatury. Teraz jak bym robił ogrzewanie to tylko kable + gruba wylewka. Komfort jest zapewniony, Dopłata do wylewki jest minimalna. Jak mierzyć dobór rozwiązania ekonomicznie to tez akumulacja jest lepsza..
    Piętrowy 146 m2 PU, ściany BK 24+20cm 032, dach Teriwa+40cm 038, podłoga 20cm 038, CO bufor z grzałką 12kW, podłogowe parter i piętro, CWU 300litrów grzałka 3kW, rekuperacja Kinetic Plus 400, taryfa G12w Tauron; CO 2018/19 - 5060 kWh II 1260zł ; CWU 2910 kWh - 728zł 5 os.
    CO 2019/20 - 4070 kWh II 1018zł , CWU 2880 kWh - 720zł 5 os.
    CO 2020/21 - 5756 kWh II 1554zł , CWU 2460 kWh - 632zł 5/3 os.
    CO 2021/22 - 5535 kWh II 1830zł, CWU 2112 kWh - 668 zł 3 os.

  16. #16
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ja nie muszę nikomu nic udawadniać. Ma byc dla mnie i mojej rodziny jak najbardziej komfortowo.
    Oczywiście - i to jest najważniejsze.

    Ale przyznaję, ja też nie do końca zrozumiałem jaką ma zaletę grzanie "kiedy się chce" zamiast druga taryfą (mówimy oczywiście o podłogówce). Jeśli temperatura wylewki w ciągu doby waha się mniej niż 1 stopień przy grzaniu II taryfą to gdzie tutaj dyskomfort? Przecież to jest nic w porównaniu do słońca za oknem (nawet przez chmurki) czy włączenia piekarnika. Nie rozumiem, dlaczego przeszkadza ci ten jeden stopień różnicy w wylewce, skoro i tak nie jesteś w stanie utrzymać idealnie stałej temperatury w pomieszczeniu.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Po co mi wykresy ? Mam termostat z wyświetlaczem elektronicznym i widzę jaka jest temperatura. Jak spadnie poniżej ustalonej to załączy się pompa , jak wzrośnie powyżej ustalonej to wyłaczy się pompa i tyle.
    Wiesz jaką histerezę ma ten termostat od LG?



    Więc nie jest w stanie zapewnić histerezy mniejszej, niż 1* - nawet, gdyby system idealnie i natychmiastowo reagował. A tak przy podłogówce nie jest. Więc zwyczajnie nie jesteś w stanie mieć mniejszej amplitudy, niż na wykresach, które wrzucałem.

    Więc wyrażasz tylko swoją wiarę nie popartą żadnymi logicznymi ani mierzalnymi przesłankami. Nic dziwnego, że masz wstręt do wykresów, bo obaliłyby Twoje tak twarde przekonanie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temp.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	27,6 KB
ID:	449859  
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 03-11-2020 o 16:54

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał hipodrom Zobacz post

    No nic, będzie trzeba położyć 031 na podłogę na moje 15cm
    Albo płytę PIR o lambdzie 0,022
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  19. #19
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezary.pl Zobacz post
    Albo płytę PIR o lambdzie 0,022
    Przeszło mi to przez myśl, ale takie płyty (nawet w drugim gatunku) to koszt trzykrotnie większy niż styropian 031 (i tak już drogi). Nie wiem czy kiedyś by mi się to zwróciło

    Ewentualnie jakiś styrobeton zamiast chudziaka...

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Wiesz jaką histerezę ma ten termostat od LG?.
    Nie wiem , bo nie mam takiego termostatu. Mam zupełnie innego producenta który ma do wyboru histerezę 0,5 jak i 1.
    Wykorzystuję histerezę 0,5 stopnia.

    Ustawiona temperatura do 22,8 stopnia. Włącza się ogrzewania przy 22,6 stopnia i wyłącza przy 23 stopniach.
    Taka histereza jest dla mnie akceptowalna . Histereza 1 stopień czyli 22,3-23,3 już nie ...

    Grzeje krzywą tak ustawioną aby ogrzewanie po zakończeniu ogrzewania nie przegrzewało domu.

    Tak jak pisałem wykresy mnie nie interesują , bo wiem jak mam ustawiony termostat i wiem że on dobrze pilnuje temperatury i tyle ..

    Grzałem w II taryfie prawie 3 lata i wiem że przez pewien okres czasu można była zachować histerezę max 0,5 stopnia , ale były miesiace gdzie przy grzaniu tylko w II taryfie (9 godzin , bo 1 godzinę mam wyznaczoną na CWU) nie było szansy aby zachować histerezę 0,5 stopnia.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony