dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matius01

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    28

    Domyślnie Zadaszenie tarau, balkonu oraz ganku

    Witam kolegów,

    2 lata temu wykonywałem elewację domku jednorodzinnego. Został przeprowadzony audyt energetyczny i na podstawie audytu wykonane docieplenie. Jako, iż był to remont generalny domu dodatkowo zdemontowałem stare zadaszenia tarasu balkonu oraz ganku. Panowie z firmy wykonującej daszki jeszcze przed wykonaniem docieplenia wkleili sobie szpilki fi 10mm. W konsekwencji szpilki były elementem mocującym główną belkę stalową z daszku do elewacji. Daszki konstrukcyjne wykonane zostały z profili stalowych oraz pokryte poliwęglanem grubości 10mm. Od tynku zostały zamontowane listwy wykańczające, a przerwa pomiędzy tynkiem a listwą została wypełniona bezbarwnymi sylikonami dekarskimi. Przez parę miesięcy takie rozwiązanie sprawdzało się, jednak spora różnica temperatury, pory roku lato-zima, rozprężyło sylikon, przez co stał się nieszczelny. Teraz przy średnich opadach deszczu po tynku płyną ślaczki deszczu. Woda z kolei spływa na płytki i w zimę może być wielki problem.
    Czy jest jakiś sposób żeby to uszczelnić? Czy są jakieś specjalistyczne sylikony, które poradziłyby sobie z tym problemem w dłuższym okresie czasu? Czy może należałoby wykonać jakąś dodatkową obróbkę blacharską?

  2. #2

    Domyślnie

    Polecam wkleić pasek blachy wpuszczony w tynk i zachodzący na daszek min. 10cm

  3. #3

    Domyślnie

    Pasek blachy jak najbardziej ale on musi być zgięty tak aby jego załamanie odpowiadało kątowi spadku daszku do pionowej ściany i musisz to zrobić na wcinkę w ścianę a do daszku przykręcić wkrętami np farmerami.
    Obróbkę przyścienną jak w linku trzeba by było zastosować.https://www.castorama.pl/obrobka-prz...RoCyawQAvD_BwE

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matius01

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Dziękuję jnow1 i henrykow za odpowiedzi w moim temacie.
    To już mi w dużej części wyjaśniło mój problem. Teraz tylko pytanie czym naciąć tynk zewnętrzy i styropian? Czy może być to wykonane małą boszką z tarczą diamentową? Boję się żeby styropian nie zajął się ogniem...
    Rozumiem że ten gzymsik z obróbki przyściennej ma ok 10-15mm, także na tyle należałoby go wpuścić w ścianę a następnie obrobić to sylikonem dekarskim? A co z częścią pionową obróbki, mocować ją jakoś do styropianu, jakieś specjalne kołki do styropianu, czy normalne kołki które dowiercą się do pustaka?
    Te obróbki jeszcze na dole mają kapinosek, który nachodzi na poliwęglan, on ma być podwinięty i ma służyć usztywnieniu obróbki? czy na daszku ma już być tylko element płaski blachy bez kończącego kapinoska?

  5. #5

    Domyślnie

    Wcinkę spokojnie zrobisz szlifierka kątową, jakby miała regulacje obrotów to jeszcze lepiej bo na mniejszych obrotach łatwiej zrobić wcinkę. Nie bój sie styropian sie nie zapali od cięcia tarczą.
    Najpierw musisz odrysować linię na jakiej wysokości ma być zrobione nacięcie.
    Przykręcasz opierzenie z blachy tylko do pokrycia, do ściany nie ma potrzeby, a silikonem wypełniasz tylko z zewnątrz połączenie blachy ze ścianą i użyj silikonu dekarskiego w odpowiednim kolorze.

    Obróbkę będziesz mocował wzdłuż czy w poprzek płyt z poliwęglanu? Jest to poliwęglan plaski czy trapezowy?

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matius01

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Poliwęglan jest płaski, grubość 10mm. Ze względu na różne wymiary daszków, dwa są skierowane równolegle kanalikami do ściany, a jeden prostopadle. Jak uda mi się jutro to zrobię parę fotek, bo ciężko rozmawiać o czymś czego się nie widzi

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał matius01 Zobacz post
    Poliwęglan jest płaski, grubość 10mm. Ze względu na różne wymiary daszków, dwa są skierowane równolegle kanalikami do ściany, a jeden prostopadle. Jak uda mi się jutro to zrobię parę fotek, bo ciężko rozmawiać o czymś czego się nie widzi
    jeżeli poliwęglan jest płaski to nie używaj farmerów bo są za grube tylko wkręty z płaskim łbem do plastików i opierzenie przykręć do tego poliwęglanu. Przed dokręceniem opierzenia do poliwęglanu posmaruj silikonem dekarskim styk końcówki opierzania który będzie się stykał z poliwęglanem.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    matius01

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    28

    Domyślnie

    Wydaję mi się, że mam możliwość przykręcenia obróbki blacharskiej farmerami poprzez poliwęglan do belki przyściennej (stalowej). Chyba, że farmery w ogóle odpadają jeśli chodzi o poliwęglan??

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony