dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Prawidłowa temperatura pieca gazowego

    Witam
    mam nowy dom jednorodzinny ok 180m2 ocieplony grafitem 15cm , okna pagen 3komorowe, poddasze + strych ocieplony 20cm piany pur - piec gazowy kondensacyjny firmy vaillant + podłogówka wszędzie + termostaty w każdym pomieszkaniu
    problem mam tego rodzaju że w górna łazienka "ciężej " się nagrzewa - specjalnie ustawiłem wyższą temp na termostacie ok 23 stopnie i cięzko ją "łapie"
    temp bliżej 21-22 stopnie
    sprawdzałem w skrzynce z elektrozaworami ( przepływomierze na sekcji "łazienka" ustawione są na maxa czyli chyba 4 lub 5 - nie wiem czy to się nazywa przepływomierz )
    jedyne co mi przyszło do głowy to że temperatura zadana pieca jest może zbyt niska - ustawiona jest na 20 stopni ( w dzień i w nocy)

    zegar przy pompie ( w skrzynce ) pokasuje że temperatura wody na podłogówce jest ok 30stopni ( mieszalnik ustawiony na maxa)

    dodam ze wszędzie jest ciepło ( termostaty ustawione ok 22stopnie ) tylko z ta łazienką jest problem
    w dwóch łazienkach posiadam tez ręcznikowce podłączone pod wodę z podłogówki i jakoś zawsze są zimne ( sprawdzałem nie są zapowietrzone )
    możecie mi coś doradzić - czy zwiększyć temperaturę zadaną pieca np na 21stopni ? pójdzie wtedy cieplejsza wodą na podłogówkę ?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.219

    Domyślnie

    Cytat Napisał siara_nh Zobacz post
    czy zwiększyć temperaturę zadaną pieca np na 21stopni ? pójdzie wtedy cieplejsza wodą na podłogówkę ?
    Jak sterujesz kotłem? Czujka pogodowa czy tylko termostaty?

    Tego zdania z cytatu nie rozumiem, bo kocioł sam powinien dobierać temperaturę wody w układzie, skąd więc pomysł ze da się to ustawić na 21 ?

    Jeżeli chodzi o drabinki podpięta pod podłogówkę to raką ciężko wyczuć ciepło. Poczekaj do srogich mrozów wtedy pójdzie woda koło 30-35 stopni w układ.

  3. #3

    Domyślnie

    tak mam czujnik pogodowy,
    co do temperatury , to mam napisane na wyświetlaczy (temperatura zadana 20 stopni) , w ustawieniach menu tez jest tak napisane ( temperatura dzień 20, temperatura noc 20) - oczywiście jak piec się pali to piec pokazuje ok 70 stopni - tylko nurtuje mnie ta temperatura zadana ( czy to nie jest minimalna temperatura pieca) ?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.521
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał siara_nh Zobacz post
    Witam
    mam nowy dom jednorodzinny ok 180m2 ocieplony grafitem 15cm , okna pagen 3komorowe, poddasze + strych ocieplony 20cm piany pur - piec gazowy kondensacyjny firmy vaillant + podłogówka wszędzie + termostaty w każdym pomieszkaniu
    problem mam tego rodzaju że w górna łazienka "ciężej " się nagrzewa - specjalnie ustawiłem wyższą temp na termostacie ok 23 stopnie i cięzko ją "łapie"
    temp bliżej 21-22 stopnie
    Prawdopodobnie moc grzejnika podłogowego w gornej łazience jest za mała. Jezeli tak jest to albo:
    1) zwiekszyc przepływ (zmniejszenie dT)
    albo
    2) zwiekszenie Tz czyli de facto podniesienie krzywej grzewczej
    albo
    3) zwiekszenie wymiarów (mocy) grzejników drabinkowych w łazience
    albo
    4) miks tych działan.
    Przypuszczam ze projektu pdłogówki nie było (obliczen ozc tez nie), gdyby były na pewno by wyszło zbyt duze obciazenie cieplne tej lazienki, moze trzeba było zastosowac rozstaw mniejszy niz jest, wiem ze trudno jest ułozyc z rozstawem 7,5 cm (zakladajac ze jest 10 cm) ale do zrobienia. Zwykle to łazienka determinuje Tz dla załego układu grzewczego i trzeba sie pogodzic z jej podniesieniem.

  5. #5

    Domyślnie

    przepływ na rozdzielaczu ( w skrzynce ) na łazienkę mam ustawioną na 5 więcej się nie da
    grzejnik drabinkowy jest dość spory
    a jak zwiększyć Tz? ( chodzi o temperaturę zadaną pieca) ?

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.219

    Domyślnie

    Jeżeli masz czujnik pogodowy to temperaturę wody w kotle reguluje sterownik a nie Ty ręcznie. Ty powinieneś ustawić temperaturę jaka chcesz w pomieszczeniu osiągnąć i ustawić krzywą grzewczą reszta w "rękach" automatyki. Temperatura wody w układzie zależy od warunków na zewnątrz to powinno działać samo.

  7. #7

    Domyślnie

    ok dziękuje za informację , trochę mi to rozjaśniło sytuację

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony