dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Myśli na gorącym dachu

    Mam 1,5 piętrowy bungalow z 1925 roku w MN. Moja żona i ja odnawiamy go pokój po pokoju i mamy nadzieję, że w nadchodzącym roku zajmiemy się sekcją na piętrze. W tej chwili są dwie sypialnie i słabo zainstalowana łazienka z lat 70., z których wszystkie zostaną gruntownie zmodernizowane (stara toaleta na piętrze przeciekała i zgniła większość podłogi itp.).

    Oto problem: nie mamy pełnego strychu, więc część pochyłego sufitu na górze jest wystawiona bezpośrednio na działanie żywiołów. Mamy krokwie 2x4 pod sosnowym dachem i prawie nowy dach gontowy. W ramach tego projektu chcielibyśmy ulepszyć system ociepleń na drugim piętrze w celu zmniejszenia zapór lodowych i zwiększenia wydajności cieplnej. Opierając się na niektórych badaniach, wygląda na to, że „gorący dach” składający się z pianki poliuretanowej o zamkniętych komórkach instalowanej przez wykonawcę będzie pasował do rachunku; zapewnia doskonałą paroizolację, gdy jest prawidłowo zainstalowany i ma wysoką wartość R dla swojej grubości. Prawdopodobnie dodalibyśmy pasy sierści 2x2, aby zwiększyć ogólną grubość izolacji.

    Oto kilka moich obaw: https://9apps.ooo/

    Konstrukcja ciepłego dachu z pianki poliuretanowej o zamkniętych komórkach, o ile mi wiadomo, jest dość nowa i nie jest „sprawdzona w czasie”, jak konstrukcja wentylowana podsufitka/kalenica. Myślisz, że przetrwa próbę czasu?

    Skąd będę wiedzieć, że mój dach się zawali? To prawda, że ​​w tym momencie mogę nie mieszkać w domu, ale pianka o zamkniętych komórkach zapobiegałaby pojawianiu się widocznej wilgoci, dopóki sama konstrukcja dachu nie zgnije.

    Kiedy nadejdzie czas na wymianę dachu, a co, jeśli trzeba będzie również wymienić taras? Czy będziemy musieli wyrwać sufit, aby ponownie nałożyć piankę?

    Nie do końca powiązane: Chcielibyśmy też zainstalować kilka świetlików, ponieważ przestrzeń ma tylko kilka okien i nie jesteśmy zainteresowani wstawianiem pełnych lukarn. Wydaje się, że istnieje duże ryzyko wycieku, zwłaszcza że nie zmieniamy w tym samym czasie pokrycia dachu. Jakieś doświadczenie tutaj?

    Po prostu szukam opinii, przemyśleń i doświadczeń. Dostałem jedną ofertę od firmy izolacyjnej, która dokładnie przeanalizowała ten proces, ale chciałbym również usłyszeć od kilku bezstronnych ludzi.
    Ostatnio edytowane przez medinseto ; 25-02-2022 o 09:46

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Trudno na bazie takiego opisu profesjonalnie doradzić. Robiąc tak gruntowny remont radzę rozważyć montaż izolacji cieplnej nakrokwiowo np. płytą Bauder PIR PLUS. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony