dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 38
  1. #1

    Domyślnie Rekuperatory Mia Ventilation

    Czy ktoś ma jakiekolwiek praktyczne doświadczenia z rekuperatorami Mia Ventilation a w szczególności modelem MIA-AHE35JDN 350M3/h ?

  2. #2

    Domyślnie

    A ma doswiadczenie ale doslownie kilkudniowe hehe.

    Zainstalowalem takie cudo u mnie I co moge powiedziec:

    1. zmienilem standardowo zamontowane krocce w standardzie w tym modelu daja f150 I nie twierdzi ze to jest za malo (mondrzejsi odemnie nad tym mysleli) poprostu u nas w wiekszosc I central jest f200 ewentualnie f160 dlatego tez skrzynki rozdzielaczy sa przystosowana do takich rozmiarow przylacza, operacja zmiany kroccow banalnie prosta odkrecenie kilku srubek I przykrecenie nowego koszt okolo 60 zl za 4 nowe krocce z ocynku.

    Mysle ze jest to duzo lepsze I tansze rozwiazanie niz stosowanie zwezek na kanale.

    Krocce f200 montowane sa chyba standardowo w modelu z wydajnoscia od 500m3/h jak dla mnie duzo za duzebkubatura mojego domu okolo 300m3

    2. Ja swoja MIA sprowadzilem Sam od producenta troche zabawy z tym bylo, czemu Sam a to dlatego ze oferowane w Polsce sterownik nie spelnialy moich wymaga co do integracji z systemem smart home w takim wypadku polecam sterownik model A900 ma on RS485 port, MODBUS, Co bylo dla mnie niezbednej do integracji.

    Niewiedzac czemu w Polsce centrale MIA dostepne sa z podstawowymi sterownikami.

    3. W centrali zastosowane silniki AC jednak bardzo wysokiej jakosc MIA daje na nie 10 lat gwarancji zaden inny producent nawet nie zbliza sie do tej wartosci.

    Wychodze z zalozeniu ze lepszy swietny AC niz przecietny DC w koncu ta cental a ma chodzic lata .

    Do tego 3 filyry weglowy, heppa h13, oraz do wylapywania kurzu elektrostatyczny, Co do ich skutecznosci nie jestem jeszcze sie w stanie wypowiedziec jednak nawiewane powietrze wydaje sie byc ze tak powiem przyjemnie do oddychania

  3. #3

    Domyślnie

    No i wymiennik ERV czyli z odzyskiem wilgoci fajne jest ze nie jest on jakis papierowy I mozna go umyc w razie potrzebny co do jego skutecznosci wypowiem sie po sezonie grzewczym

  4. #4

    Domyślnie

    Podsumowujac nie jestem jeszcze w Stanie powiedziec za duzo o dzialaniu bo o tym dopiero po sezonie sie wypowiem.

    Ale calosc wydaje sie solidnie zrobiona.

    Dziala naprawde cicho mam ja zamontowana w kotlowni przy suficie ( nie panikujcie kotlownia z nazwy tylko hehe bo dom zasilany jest pompa ciepla wiec rekurperator moze tam sie znajdowac)

    Rowniez z anemostatow nie wydobywaja sie zadne nieprzyjemnie dzwieki ani odgllsy wentylatorow (Dodam ze nie stosowalem zadnych tlumnikow przy polaczeniu centrali ze skrzynkami rozdzielczy) podlaczenie za pomoca izolowanych przewód termoflex podobno one same w sobie cos tlumia nie wiem nie znam sie


    A tu na koniec takie moje przemyslenia

    Co do ceny to wydaje mi sie ze jest ona fajna w porownanie z tym co oferuje rekurperator, nie znajdzie ie tu napewno wodotryskow bo to nie jest produkt za 10tys,

    Ciekawy jestem czy ktos kiedys zrobi jakies rzetelne porownanie rekurperatorow chodzi mi o to co tak naprawde daja te wodotryski czy to kiedykolwiek sie tak naprawde zwraca w okresie zycia takiej rekurperacji? ile to 3ba tego powietrza przetloczyc zeby sie roznica w zakupie 5 czy 7 tys wrocila?
    bo cos nie chce mi sie wierzyc ze zyski ciepla (szczegolnie ze sprawnosci tych za 5 I za 10 tys sa takie same ) I oszczednosci energi elektrycznej
    kiedykolwiek zdolaja pokryc te roznice w cenie w okresie ich zywota hehe no chyba za odrazu przyjmniemy ze placimy za oporogramkwanie sterownik I wodotryski w takim wypadku OK potrafie zrozumiec za wygodne I bajery sie placi . (kto by nie chcial sasiad podraznic bajerami ) hehe wiekszosc z nas pobawi sie ustawieniami przez tydzien a potem juz sie nie chce I zapominamy ze mamy rekurperacji no przypomniemy sobie dopiero przy wymian filtrow . co do sprawnosci I oszczednosci to watpie czy sa jakies znaczace ktore pokryja roznice w zakupie hehe

    Ale to juz kazdy musi sobie Sam odpowiedziec
    to tak jak z tel jeden kupi za 2 tys I mowi ze rakieta a 2gi kupi za 5 tys bo mowi ze ten za 2 tys to szmelc, pewnie jak by mnie stac bylo tez bym tak mowil hehe kto nie lubi bajerow

    Mam nadzieje ze choc troche pomoglem a czemu zdecydowales sie napisac a no dlatego ze Sam zanim dokonalem zakupu calymi dniami szukalem I niestety nie znalazlem informacji ktore by mi pomogly jest tego za duzo I pelno w tym artykulow sponsorowanych przez rozne firmy czym wiecej czytalem tym bardziej glupialem hehe
    Na poczatku myslalem o tanim rekurperatorze tak do 4 tys po tygodniach spedzonych na poszukiwaniach opamietalem sie bo juz szukalem w sprzecie za 10 tys hehe bo co chwila ten ma to a tamten tamto i cena rosla Ale nadeszly chwila opamietania... przeciez to rekurperator ma speliac swoje funkcje tylko tyle I az tyle

    Takze dzielmy sie wiedza I doswiadczeniami Panie I Panowie (w moim wypadku raczej doswiadczeniami hehe bo wiedza to jedynie ze sluchu )

    A i sorki ze odpisuje w 3 postach ale cos mi sie calosc wyswietlac w 1dnym nie chciala
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Karol82w ; 14-11-2020 o 10:53

  5. #5

    Domyślnie

    Wklej jakieś zdjęcia, wymiennika, jak to wygląda w środku, opis bez zdjęć to se mogę na alibabie przeczytać

  6. #6

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze zle sie zrozumielismy ja tu w zadnym wypadku nie reklamune marki MIA jedynie wypowiedzialem swoja opinie uwazam ze za te pieniadze jest tak samo dobra jak inne rekuperatory z odzyskiem wilgoci ktore nie kiedy kosztuje duzoooo wiecej choc sa I pewnie takie w podobnej cenie rownie dobre a moze I lepsze (I moje pytanie brzmi za co placi my wiecej?? Czy wydajnksc jest inna?? Czy sa trwalsze?? moze za oprogramowanie?? moze za funkcje ktore teoretycznie maja poprawic sprawnosc? A moze poprostu za ladny wyglad I reklame reklama tania nie jest I wlasnie to jest moje pytanie Jaka jest roznica w sprawnosc I ta oszczednosc w uzytkowaniu pomiedzy Central za 5 a za 10 tys bo ja jakos tego chyba nie dostrzegam nawet Jesli jest jakas oszczednosc to czy to sie kiedykolwiek wroci?? ).
    Czemu ci wszyscy promotorzy danych marek zawsze mowia ogolnikami np dzieki tej funkcji zaoszczedzimy kilkaser zl czemu nie mowia konkretami dzieki dodaniu danej funkcji w naszym rekuperator zaoszczedzimy rocznie okolo 230 zl opieraja sie na zalozeniu ze I tu konkretne dane a nie puste frazesy o oszczednosciach hehe I magicznych funkcjach za ktore do placa die po kilkadet zl

    Takze jesli ktos posiada konkretne wiedze o oszczednosciach przy rozne go rodzaj wodotryskach prosze podzielic sie z nami wszyscy na tym skozystamy

    Ale dla zainteresowanych w wolnej chwili postaram sie zrobic foto I je wystawic foto wymiennika jest dostepne na internecine raczej moj sie niczym nie rozni hehe. A watpie czy ze zdjecia procz rozmiarow wymiennik a bedziesz cos w stanie wydedukowac ja osobiscie raczej takiej zdolnosci nie posiadam ale prosze znalazlem zdjecie na necie nawet dlogo szukac nie 3ba Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_20201114_134432_com.android.chrome.jpg
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	450239
    Ostatnio edytowane przez Karol82w ; 14-11-2020 o 14:51

  7. #7

    Domyślnie

    Na necie też znalazłem , ale spoko nikt Cię to niczego nie zmusza, możesz zlekceważyć mój post

    Gdzie dokładnie kupowałeś (link) ?

  8. #8

    Domyślnie

    Hehe ale mnie podszedles z tym lekcewazeniem
    Fotke zrobie jak z trasy wroce (kierowca zawodowy) takze za okolo 2 tyg trzeba sobie. Pomagac hehe

    A zakupilem na alibabie bezposrednio u producenta
    https://miachina.m.en.alibaba.com/company_profile.html

    Wszytsko ladnie sprawnie troszke 3ba poczekac transport okolo miesiaca, wszytsko razem z 1,5 miesiaca towar dobrze zapakowany w drewniana rame cos takiego tylko u mnie byla 1dna sztuka Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	InsertPic_76D6.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	92,5 KB
ID:	450242
    Ostatnio edytowane przez Karol82w ; 14-11-2020 o 15:07

  9. #9

    Domyślnie

    Co UC na to powiedział ?


    PS Chcę kupić drugie reku, do drugiego budynku na działce i pasowałby mi taki 500m3/h
    Ostatnio edytowane przez gregos11 ; 14-11-2020 o 15:54

  10. #10

    Domyślnie

    Uc powiedzial 23% Vat haha

    Ja rekurperacji sciagmolem na swoja firme bo prowadze dzialalnosc, ale nie ma problemu na osobe prywatna bo tak wlasnie sciagalem wczesniej pompe ciepla nie na firme tylko prywatnie, I problemu z tym nie bylo zaplacilem 23% vat jakies tam smieszne clo 1 czy 2 % I nie bylo zadnych problemow.

    Ta 500m3h od nich ma odrazu krocce f200 z tego co wiem.

    Co do wysylki ja wybralem drobnicowa morska bo najtansze, jak pisalem wczesniej troszke to trwa,

    Polecam odrazu zamowic sobie u nich zapasowe filyry nie sa drogie a beda oryginalne na zapas.

    500m3h to ty spory budynek masz hehe to widze chyba moj domek za maly I nie ma sie co chwalic hehe
    Ostatnio edytowane przez Karol82w ; 14-11-2020 o 16:14

  11. #11

    Domyślnie

    To ile cię wyniosła ta centrala na gotowo z cłem i vat?

  12. #12

    Domyślnie

    mnie wyniosła okło 4,5 tys na gotowo dostawa pod drzwi i to jest za 350m3/h tylko ja wybrałem sterownik z mozliwoscia podpiecia smart home co podbilo cene o 75 dolarów czyli jakies 280z (niestety transport i podatki robia swoje, oszczednosc było by spora gdyby zebrało sie ze 5 chetnych na zakup i sobie 5 sztuk na raz sciagnac wtedy jakies 1000 zł taniej na sztuce by wyszło, ale watpie czy sie tacy znajda hehe w innym wypadku widziałem ze w pl mozna kupic w okolicach 5tys ale niesty ze sterownikiem bez mozliwosci wpiecia smar home ), co ciekawe model o wydajnosci 500m3h jest drozszy jedynie o 85 dolarów czyli jakies 320 zł

    mysle ze jak na centrale z wymiennikiem ERV cena jest fajna a czy zdecydowac sie na zakup na miejscu czy sciagac niech kazdy zdecyduje sam

    wszelkie dane mozna zdnales na stronie producenta która podalem wyzej
    Ostatnio edytowane przez Karol82w ; 15-11-2020 o 00:54

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.375
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    No i wymiennik ERV czyli z odzyskiem wilgoci
    Pewny jesteś? W żadnym opisie nie mogę znaleźć informacji, że odzyskuje wilgoć ani tym bardziej z jaką sprawnością. Jak kupowałem swój reku, to najpierw przetrzepałem Alibabę, czy nie znajdę samego wymiennika jak i całego rekuperatora (pomijając celulozowe) i nie znalazłem.
    Na pewno to nie skrót tłumaczony podobnie jak CE (China Export) i nie ma nic wspólnego z odzyskiem wilgoci?

    Jest jakaś instrukcja w zestawie? Podali sprawność odzysku wilgoci?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 15-11-2020 o 02:31

  14. #14

    Domyślnie

    witam Kaizen a wiec odpowiem to co wiem hehe
    a z tym CE to faktycznie dobre

    sam tez spedzilem bardzo duzo czasu szukajac odpowiedniego reku, co do rodzajów wymienników pozwolisz ze załacze angielska nazwijmy to definicje wraz z tlumaczeniem

    Energy (or Enthalpy) Recovery Ventilation (ERV) goes a little further than the HRV units, as this type of system also captures some of the humidity in the air to keep it on the same side of the thermal envelope that it came from.

    So in cold winter climates, an ERV system transfers the humidity from the air being extracted to the incoming fresh (and dry) air to help keep the ambient internal humidity level at a reasonable value (between 40 and 60%) at all times.

    a to tłumaczenie


    Wentylacja z odzyskiem energii (lub entalpii) (ERV) idzie nieco dalej niż jednostki HRV, ponieważ ten typ systemu przechwytuje również część wilgoci z powietrza, aby utrzymać ją po tej samej stronie powłoki termicznej, z której pochodzi.

    Tak więc w klimatach mroźnych zimy system ERV przenosi wilgoć z wydobywanego powietrza do napływającego świeżego (i suchego) powietrza, aby pomóc utrzymać poziom wewnętrznej wilgotności otoczenia na rozsądnym poziomie (między 40 a 60%) przez cały czas.

    a wiec wilgotnosc pomiedzy 40 a 60% to jest odpowiedz na twoje pytanie a jesli chcesz jakies dokładne dane wykresy itd to najlepiej napisz do producenta napewno sie nimi podzieli to napewno nie jest tajemnica ja az tak bardzo sie nie wgłebiałem jak dla mnie wystarczy info ze miedzy 40 a 60 % link do strony producenta podalem we wczeniejszym poscie pisz pytaj Kto pyta nie bładzi

    cały artykół którego czesc zamiesciłem powyzej w jezyku angielskim znajduje sie tu https://www.ecohome.net/guides/2276/...rv-and-an-erv/


    i wałasie z tego co sie orietowałem a sporo pisałem z chinczykami zanim zdecydowałem sie na zakup to ich wymiennik ERV odzyskuje ta wilgoc w innym wypadku w reku musiała by znajdowac sie tacka i odprowadzenie skroplin tudziez nagrzewnica a reku nie posiada żadnej z wymienionych i producent wyraznie mowi ze nie sa konieczne.

    a nie jest to producent firma krzak która produkuje od wczoraj hehe troszke juz na rynku sa

    nie twierdze ze jest to najlepszy reku na rynku bo napewno tak nie jest ale za te pieniadze z tym co oferuje hmm wydaje mi sie ze nie maja sie czego wstydzic

    co do wymiennika to dotykalem go w dotyku taki bardziej cos ala plastik niz metal ale na 100% nie celuloza

    mam nadzieje ze choc troche pomogłem

    **************************************************

    a tak dla tych co mysla reku za 4 czy 5 tys z Chin to przeciez musi byc jakis szmelc hehe a pomyslmy logicznie co to jest reku z czego sie sklada ????

    -kilka kawałków blachy
    -jakies wygłuszenie
    -2 wentylatory (NIEMIECKIE ale made in China hehe) i tu pewnie pierwsza oszczednosc bo z tego co sie dowiedziałem MIA sama produkuje swoje pewnie dlatego daja 10 lat gwarancji

    -bypass (czytaj klapka z silownikiem alez to skaplikowane )
    -jakis czujnik temp ewentualnie czyjnik przepływu powietrza groszowe sprawy

    -wymiennik (kawełek materiału przepuszczajacego wilgoc w produkcji wartego pewnie z 500zł(choc watpie czy tyle raczej duzo mniej ) ale za nowinki sie placi to targaja po 2,5 tys za sztuk (oczywiscie w zaleznosci od rozmiar sa tansze I drozsze ) w detalu pewnie w hurcie dla producentów reku ze 30 czy 40 % taniej tez bym za tyle sprzedawał jak bym mógł dlatego nie krytykuje tego wiedza kosztuje ) i tu pewnie jest najwiesza oszczednosc przy reku z chin oni sami to produkuja i łaski europejskich dostawców raczej nie potrzebuja,

    -jakis tam sterownik (bardziej lub mniej skaplikowany) z jakims smiesznym procesorem króry pewnie grosze kosztuje bo tu wielkich zadan obliczeniowych to raczej nie ma hehe
    -zasilacz

    -no i koszta robocizny i tu niestety europa drogawa ale reku to nie Rolls-Royce tego sie recznie nie robi to wszytsko maszynowka i tylko poskrecac 3ba to raczej tasmowa robota az tak droga nie jest

    takze tak naprawde co tu ma majatek kosztowac heheh przeciez to urzadzenie proste jak CEP wystarczy poskładac wsystko dobrze spasowac. i co tu ma kosztowac 10 tys ?????
    a no pewnie
    10% reklama (czytaj promowanie Marki ,sponsorowane artykuly i reklamy na cała strone w gazetkach branzowych )
    10-20% marza producenta
    10-20%- marza dystrybutora

    no i wychodzi ze nawet w europie mimo wysokich cen podzespołow i dosc wysokich kosztów pracy koszt wyprodukowania takiej reku od 30 do 50% nizszy niz koszt finalny
    no chyba ze ktos bedzie starał mi sie wmówic ze nikt takich marz nie ma ze max 5% to bym chyba ze smiechu padl ...to nie kratofel tego codziennie sie nie sprzedaje tylko raz na 10 czy 15 lat (mam przynajmniej taka nadzieje heheh) dla jednego klienta . a pracowników utrzymac 3ba hehe

    i teraz sobie odejmijcie od 30 do 50% od reku za za 10 lub 5 tys wyprodukowanego (czytaj złożonego ) w Europie i sie okaze ile tak naprawde jest wart hehehe i co okazuje sie ze ten z chin wcale taki badziewnie tani nie jest hehe biorac pod uwage ze koszt robocizny w chinach jest pewnie znaczaco nizszy no i podzespoły pewnie sporo tansze(brak posredników ,kosztów transportu itd oraz Naklejki z fikusna nazwa heheh) choc pewnie takie same jakosciowo jak u Europejskich niby to producentów tych podzespołow a tak naprawde inporterów from China heheh

    i co wazne wiekszosc "producentów" reku w Europie składa wszytsko z tych samych podzespołow (oczywiscie trzymajac sie przedziału cenowego reku za 4 do 6 tys jedne podzespoły niezaleznie od marki i reku 7 do 10 tys to samo róznica w wygladzie funkcjach czyli oprogramowaniu pewnie za to kazdy liczy extra ) wystarczy poczytac co maja w srodku jedynie dodaja jakies wodotryski czujniczki za które po 500 czy 700 zł wołaja hehe kiedy to sie niby ma zwrócic ale tago tez nie krytykuje jesi ktos lubi takie rzeczy i go stac to prosze jak najbardziej tez lubie jak jade i mam kolorowo w kabinie od swiatełek na desce rozdzielczej heheh


    pytanie czy warto az tyle wiecej za to płacic moim zdaniem to sie nigdy nie zwróci. bo sprawnosci bedza identyczne no moze te wodotryski zmienia cos ale raczej 5 tys róznicyw zakupie to odrobic sie na tych wodotryskach nie da ale to moja opinia jesli masz inna podziel sie z nami drogi czytelniku kimkolwiek bys był hehe



    ale oddac 3ba jedno Europejskim producentom napewno maja bardziej rozbudowane sterowniki i oprogramowanie do swoich reku, to jest FAKT.

    jednak jesli reku ma tylko robic to co robic powinna to chyba sami sobie odpowiedzcie czy warto dopłacac

    jednak jesli planujesz system smart home ja np wybrałem Grentona to wystarczy taki sterownik jak ja wziolem z funkcja MODBUS wpinasz w smar home i reszta zajmuje sie Grenton
    (czytaj sam zwieksza lub zmiejsza obroty w zaleznosci od wilgotnosci, temperatury, co2 sam wlacza bypas oczywiscie grenton jest zistegrowany z czujnikami temp wilgotnosci co2 stacja pogodaowa itp takie czujniki dla grentona tkosztuja od 9 do 350 zł tyle ze sa uzywane nie tylko do reku ale do wszytskiego bio kominka , zaluzji zewnetrznych , ogrzewania itd takze tylko ułamek kosztów tych czujników dopisac mozna do ceny reku ) jak widac tez lubie czasem wodotryski ale stram sie raczej stosowac takie które daja wymierne korzysci np stacaja pogodowa sterowanie zaluzjami zew oszczednosc na ogrzewaniu zima lub chłodzeniu latem
    , czujnik temp to chyba wiadomo do czego czujnik co2 jak 3ba zgasi biokominek (który zreszta tez z Chin przypłynal )hehe itp

    to znowu takie moje przemyslenia hehe sie rozkrecam za duzo wolnego po robocie wybaczcie heheh

    ******************************************

    instrukcja jest ale po angielsku, ilosc odzyskanej wilgoci w opisie powyzej.

    Chyba tyle bo sie rozpedziłem z temamu zszedłem Sorki pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Karol82w ; 16-11-2020 o 13:49

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.375
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    a to tłumaczenie
    A deklarują jaki odzysk wilgoci?

    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    cały artykół którego czesc zamiesciłem powyzej w jezyku angielskim znajduje sie tu https://www.ecohome.net/guides/2276/...rv-and-an-erv/
    A dziękuję. Co to jest ERV (jakbyś nie zauważył mam w stopce) i jak działa to ja wiem, bo od 1,5 roku używam. To, o co pytam, to czy ten konkretny chiński reku i wymiennik faktycznie odzyskują wilgoć. I ile. Bo dotąd byłem przekonany, że jedyny producent wymienników niecelulozowych to Core po połączeniu się z Paul.

    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    -kilka kawałków blachy
    -jakies wygłuszenie
    -2 wentylatory (NIEMIECKIE ale made in China hehe) i tu pewnie pierwsza oszczednosc bo z tego co sie dowiedziałem MIA sama produkuje swoje pewnie dlatego daja 10 lat gwarancji
    -wymiennik (kawełek materiału przepuszczajacego wilgoc w produkcji wartego pewnie ze 200zł ale za nowinki sie placi to targaja tpo 2,5 tys za sztuke tez bym tak brał jak bym mógł dlatego nie krytykuje wiedza kosztuje ) i tu pewnie jest najwiesza oszczednosc przy reku z chin oni sami to produkuja i łaski europejskich dostawców raczej nie potrzebuja,
    -jakis tam sterownik (bardziej lub mniej skaplikowany) z jakims smiesznym procesorem króry pewnie grosze kosztuje bo tu wielkich zadan obliczeniowych to raczej nie ma hehe
    -zasilacz
    -no i koszta robocizny i tu niestety europa drogawa ale reku to nie Rolls-Royce tego sie recznie nie robi to wszytsko maszynowka i tylko poskrecac 3ba to raczej tasmowa robota az tak droga nie jest
    Blacha nierdzewna?
    Na moich wentylatorach jest napisane Made in Germany.
    Wymiennik Core - żadna nowinka. Znany od lat.

    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    takze tak naprawde co tu ma majtek kosztowac heheh przeciez to urzadzenie proste jak CEP wystarczy poskładac wsystko dobrze spasowac. i co tu ma kosztowac 10 tys ?????
    Też nie wiem. Mój made in Poland kosztował poniżej 6K z dostawą następnego dnia. Bez szlajania się po urzędach celnych, z gwarancją, serwisem...

    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    tak naprawde wiekszosc producentów składa wszytsko z tych samych podzespołow wystarczy poczytac co maja w srodku
    No właśnie o to mi chodzi. Core jest znany. Producent deklaruje jasne parametry, ludzie (w tym ja) sprawdzają to, mierzą. A co to za wymiennik ma ten chińczyk? Znasz jakieś dane o wilgotności? O sprawności cieplnej? Czy narobiłeś się po pachy, żeby kupić kota w worku zaoszczędzając 1K zł?


    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    istrukcja jest ale po angielsku, ilosc odzyskanej wilgoci w opisie powyzej.
    To tekst marketingowy. Ja pytam o deklarację. Core deklaruje
    Temperature efficiency ht 82,1%
    Pressure drop Dp 30 Pa
    Humidity efficiency hx 69,3%


    Ten Chińczyk coś deklaruje chociaż?

    Edyta. Jak ponad dwa lata temu trzepałem Alibabę na temat wymienników ERV to najbardziej konkretna odpowiedź była taka:
    The enthaply exchanger core is being developed. Now here is sensible exchanger.



    The price for sensible exchanger is $103 and the shipping cost is $130. The total value is $ 230.


    Czyli standardowy wymiennik z Chin kosztowałby (po dołożeniu VATu i cła) więcej, niż - Core w Polsce z fakturą i gwarancją
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 15-11-2020 o 22:46

  16. #16

    Domyślnie

    co do odzysku wilgoci to jak wspomniałem nie dopytywałemo dokładne parametry i wykresy wiec glupot pisac nie bede pewnie nawet nie byl bym w stanie tego roszyfrowac hehe jesli ktos jest zainteresowany prosze zapytac producenta link powyzej.

    Co to jest ERV (jakbyś nie zauważył mam w stopce) sorki jestem nowy na forum

    Blacha nierdzewna? nie malowana proszkowo ale czy to naprawde wazne ?? czy moze tylko w głowie kupujacego ma stworzyc iluzje czegos lepszego sorki ale reku to nie jest srodowisko jakies ekstermalne heheh jakos emalia robione sa zbiorniki na wode CWU srodowisko duzooo bardziej nie przyjazne i nikt nie krzyczy róbcie je tylko z nierdzewki hehe 80% to emailia i ludzie wode pija takze to raczej nie ma zadnego znaczenia prócz odczuc kupujacego

    Na moich wentylatorach jest napisane Made in Germany. ciesze sie bardzo ze masz wentylatory złozone w niemczech bo chyba zdajesz sobie sprawe ze te wentylatory sa jedynie składane w niemczech fabryki wszelkich podzespołów lataaaaa temu zostały poprzenoszone do chin indi itp ze wzgledu po 1rwsze na koszty pracy a po 2gie na restrykcje srodowiskowe (szczególnie niemcy i francuzi wycwanili sie poprzenosili cało brudna producke do azji a teraz twierdza ze oni nie truja hehe no nie truja u siebie ale gdziec ktos to robic musi a normy w azji sa znaczaco nizsze ) jest to zabieg od dawna stosowany przez róznych producentów znaczaco zmniejszajacy koszty a pozwalajacy deklarowac pochodzenie bo przeciesz Germany wyglada duzooooo lepiej niz China i cena takiego produktu moze byc duzoooooo kozystniejsza dla takiego producenta, a wiekszosc podzespołów produkowanycj jest w Chinach to tak jak napisałes powyzej ze masz rekurperator made in Poladn a popatrz w srodku masz wentylator made in Germany wymiennik Core z Kanady ale produkcji chyba w Niemchech pewien nie jestem , sterownik I czujniki pewnie made in China a mowisz ze masz recu made in Poland bo ktos blache docial I wszystko do srodka powkladal, jedyne co tu jest made in Poland to mysl techniczna jak to poupychac I praca tych Co skladali bo made In jak pewnie wiesz nie oznacza ze wszytsko zostało wyprodukowane w danym kraju tylko Złozone wystarczy zamówic cos rozłozonego na kilka czesci złozyc je do kupy i juz mozesz naklejac naklejke made in .... ale to napewno wiesz to taka informacja dla reszty forumowiczów

    Co nie znaczy ze te twoje sa kiepski zepewnie sa swietne bardzo wydaje I trwale , szkoda tylko ze ich producent nie jest tego az tak pewnie przynajmniej trwalosci ze daje gwarancji 1, 2 czy 3 lata nie wiem ile twoj daje ale mysle ze nie wiecej, ktos kto wie ze ma cos dobrego I trwalego smialo moze gwarantowac 10 lat nie sadzisz?? Dziwie sie tylko po co wymyslac te fikusne nazwy dla tych wentylatorow hehe super extra air flow itp oczywiscie Nazwa wymyslona ale wiecie o co mi chodzi hehe roznica wydajnoscia pewnie niewielka ale Nazwa fikusna musi byc klient to lubi hehe

    Wymiennik Core - żadna nowinka. Znany od lat. no reku znane sa od kilkudziesieciu lat takze wymienniki core z odzyskiem wilgoci to raczej nowinka w tym przedziale czasowym , i tak prosze interpretuj moja wypowiedz

    Też nie wiem. Mój made in Poland kosztował poniżej 6K z dostawą następnego dnia. Bez szlajania się po urzędach celnych, z gwarancją, serwisem... oooo własnie o tym mowiłem ze na polskim rynku sa napewno reku równie dobre a pewnie i lepsze w zadnym wypadku nie mam zamiaru twierdzic ze zakupiony przezemnie jest lepszy po 1 nie posiadam danych obu po 2gie uwazam ze kazdy podejmujac decyzje o zakupie podejmuje ja w oparciu o swoje wytyczne i potrzeby , pewnie masz wygode szybkosc i zaplaciłes tylko1000 czy 1500zł wiecej dla jednego to do zakceptowabia 2gi biedniejszy bedzie szukal taniej bo zaoszczedzona kwote na co innego przenzczy , a 3ci bedzie chciał zakupic taki za 2 tys bo na taki go stac i chyba nie ma co sie wykłucac kto dokanła najtrafniejszego wyboru, bo to juz jest odczucie subiektywne zalezace od zasobnosci portfela i potrzeb co do gwarancji polskich producentów fajnie ja miec pewnie ale raczej w ciagu 1go czy 2 lat jej trwania to wiele sie nie wydazy reku naprade dosc prosty jest (osobiscie chyba wole 10 lat gwarancji z Chin i poczekac sobie na paczke z czescia zamienna kilka dni hehe)) serwis hmmm jaki serwis chyba chodzi ci o dostepnosc czesci zamiennych ?? pewnie bedziesz miał duzo szybszy z dnia na dzien max tydzien i czesc u ciebie z chin hmm kurier i tez ikoło tygodnia u mnie to juz nie ten swiat ze na paczke z chin sie czeka 2 miechy teraz szybka paczka to tydzien wolna miesiac

    ale jak wspomniałem ja musiałem wymienic krócce bo w tym modelu czyli 350m3h standardowo sa f150 dopiero od 500m3h byly f 200 takze u mnie chwila zabawy u ciebie wszytsko fajnie bez kabinowania plus dla ciebie

    ciesze sie ze ustalilismy jedno hehe ze w reku za 10 tys tak naprawde ani ty ani ja nie wiemy za co tak naprade sie płaci jesli ich sprawnosci sa praktycznie identyczne jak w tych za 5 czy 6 tys w tym jednym sie zgadzamy napewno z tym ze ja odrazu mowie moja wiedzia jest ze słuchu tego co wyczytałem oraz z własnych przemyslen a jak widze twoja jest znacznieeeeee szersza z tego co piszesz robisz jakies pomiary takze oczywiscie uznaje ze wiem znaczaco mniej w tej tematyce dopiero co zaczynam raczkowac hehe

    No właśnie o to mi chodzi. Core jest znany. Producent deklaruje jasne parametry, ludzie (w tym ja) sprawdzają to, mierzą. A co to za wymiennik ma ten chińczyk? Znasz jakieś dane o wilgotności? O sprawności cieplnej? Czy narobiłeś się po pachy, żeby kupić kota w worku zaoszczędzając 1K zł?

    z tym sie zgodze to jest moje ryzyko niestety ktos zawsze musi byc tym pierwszym hehe to czy podjolem sluszna decyzje czy nie dowiem sie po zimie oczywiscie nie bede robil zadnych pomiarów na urzadzeniu bo ani sie na tym nie znam ani jakims wielkim badaczem nie jestem jedyne co to po zimie bede mógł podzielic sie informacjami z czujnika wilgotnosci który jest w domu jesli bedzie w widełkach 40-60% uznam ze dokonałem slusznego wyboru hehe jesli nie oczywiscie tez napisze aby przestrzec przed kupowaniem ale to niesty dopiero wiosna lub pozna zima.

    Edyta. Jak ponad dwa lata temu trzepałem Alibabę na temat wymienników ERV to najbardziej konkretna odpowiedź była taka:
    The enthaply exchanger core is being developed. Now here is sensible exchanger.



    The price for sensible exchanger is $103 and the shipping cost is $130. The total value is $ 230.

    Czyli standardowy wymiennik z Chin kosztowałby (po dołożeniu VATu i cła) więcej, niż - Core w Polsce z fakturą i gwarancją


    no własnie ponad dwa lata temu 2 lata to troszke jest popytaj teraz pewnie standardowy wymiennik by i tyle wyszedł tylko ze ja tu samego wymiennika nie zakupiłem tylko całe reku i podaje cene całego reku a nie poszczególnych czesci i mowimy tu o jednej sztuce gdzie koszt transportu pochłaniaja wila czesc osczednosci przy zakupie 5 sztuk koszt spadnie o około 1000zł ale to rczej dobre np dla grupki znajomych co sie buduja w jednycm czasie hehe raczej nierealne heheh wiec lepiej rozpatrujmy tak jak jest czyli 4500zł sztuka ze wszytskim pod drzwi heheh Jak mówie nie twierdze ze mój wybór jest lepszy niz twój poprostu jest inny a czy lepszy , gorszy czy taki sam to okaze sie po zimie heheh

    A jesli dobrze rozumiem ty posiadasz Rekuperator IZZi 302 ERV (dlatego o ta nierdzewke tak pytales hehe ) napisales ze zaplaciles ponizej 6 tys a widze ze kosztuje prawie 6300zl hmm masz jakies znizki?? Jesli tak to czy te znizki sa dla kazdego???? Czy wybranych?? Bo jesli dla wybranych No to wtedy roznica ktora deklarowales napewno nie wynosi 1000zl, wychodzi na to ze pomiedzy moim zakupem a twoim jest znaczaco roznoca 1800zl dla przecietnego kowalskiego hmm sporawo I to podstawowa wersja bo z dodatkami to juz kosztuje ponad 8 tys ale rozumiem ze uznajesz zasade ze tylko to co w podstawie I za wodotryski nie warto placic jeszcze jedno pytanko czy sterownik w tej poddstawowej wersji ma Modbus??
    Zadowolony z zakupu jestes??
    Z gory Dzieki za odpowiedz

    co do deklaracji producenta to najlepiej napisz do niego mnie to az tak bardzo nie interesowało zobacze po zimie czy słusznie postapilem
    Ostatnio edytowane przez Karol82w ; 16-11-2020 o 19:13

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.375
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    jakos emalia robione sa zbiorniki na wode CWU srodowisko duzooo bardziej nie przyjazne i nikt nie krzyczy róbcie je tylko z nierdzewki hehe 80% to emailia i ludzie wode pija takze to raczej nie ma zadnego znaczenia prócz odczuc kupujacego
    Są robione, bo są kupowane. Są tanie, i kupują je rozrzutni. Ja kupiłem z nierdzewki. Gwarancja 12 lat - liczę, że mnie przeżyje.

    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    ciesze sie bardzo ze masz wentylatory złozone w niemczech bo chyba zdajesz sobie sprawe ze te wentylatory sa jedynie składane w niemczech fabryki wszelkich podzespołów lataaaaa temu zostały poprzenoszone do chin indi itp
    Skąd masz taką wiedzę?

    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    ktos kto wie ze ma cos dobrego I trwalego smialo moze gwarantowac 10 lat nie sadzisz??
    Zależy od produktu i oczekiwanego czasu MTBF.
    Okres gwarancji często też jest ściemą marketingową - bo takie są jej warunki, że albo nie obejmuje tego, co się najszybciej zepsuje, albo nie spełnisz jakichś wymogów. Albo trzeba odesłać do naprawy do Chin. To jakie masz warunki gwarancji i jak długo?

    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    Dziwie sie tylko po co wymyslac te fikusne nazwy dla tych wentylatorow hehe super extra air flow itp
    Masz na myśli FlowGrid? Wrzuć w google - pierwszy lepszy obrazek wyjaśni co to. Jak najbardziej nazwa pasuje.

    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    no reku znane sa od kilkudziesieciu lat takze wymienniki core z odzyskiem wilgoci to raczej nowinka w tym przedziale czasowym , i tak prosze interpretuj moja wypowiedz
    No, tak czepiając się słówek - owszem ERV Core nie mają długiej brody. ERV Paul - owszem.

    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    jednego to do zakceptowabia 2gi biedniejszy bedzie szukal taniej bo zaoszczedzona kwote na co innego przenzczy
    Owszem. Jak chciałem przyoszczędzić i zaryzykować - kupiłem rekuperator Itho z demobilu za 650zł. Bardzo dobry wybór tylko dlatego, że wydałem tak mało i potwierdził, że biednych nie stać na tanie rzeczy. Doprowadził mnie do wniosku, że koniecznie chcę działający odzysk wilgoci. Szukałem samego wymiennika - i wtedy znalazłem za ponad tysiąc euro Core i niewiele drożej cały reku. Wybór był prosty. Jakby wymiennik Core kosztował tyle, co teraz, to bym wymienił sam wymiennik.


    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    co do gwarancji polskich producentów fajnie ja miec pewnie ale raczej w ciagu 1go czy 2 lat jej trwania to wiele sie nie wydazy reku naprade dosc prosty jest
    No proszę. A u mnie byli już dwa razy. W sumie, to naprawiać błąd konstrukcyjny (wysuwający się wymiennik przy powieszeniu poziomo pod sufitem i nieszczelny bypass) - ale tez obadać działanie w realu.

    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    (osobiscie chyba wole 10 lat gwarancji z Chin i poczekac sobie na paczke z czescia zamienna kilka dni hehe))
    Czyli gwarancja polega na wysłaniu części zamiennej? A gwarantują jakiś czas dostawy? Czy lepiej zamówić od razu dwa, żeby się nie udusić?

    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    serwis hmmm jaki serwis chyba chodzi ci o dostepnosc czesci zamiennych ??
    Nie tylko. Jak zgłaszam problem - to np. zmienili konstrukcję bypassu (nie do końca rozwiązało problem - ale dostałem inny bypass). Wysuwający się wymiennik - prowizoryczne rozwiązanie (realne jest dopiero w następcy). Ale przyjechali, obadali - nie spuszczali na drzewo.

    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    ale jak wspomniałem ja musiałem wymienic krócce bo w tym modelu czyli 350m3h standardowo sa f150 dopiero od 500m3h byly f 200 takze u mnie chwila zabawy u ciebie wszytsko fajnie bez kabinowania plus dla ciebie
    Czemu musiałeś? Przejściówek jest po kokardę. IMO przy reku 300m3/h 200mm nie jest potrzebne i w Izzifast 302 niepotrzebnie je powiększyli. Ale w sumie dołożenie redukcji to nie problem.

    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    no własnie ponad dwa lata temu 2 lata to troszke jest popytaj teraz
    Teraz nie potrzebuję. Dziwię się jednak, że ktoś przed zakupem nie dopytał, z jaką sprawnością reku odzyskuje wilgoć. A jeszcze bardziej się dziwię, że producent sam z siebie się tym nie chwali - to by u mnie takiego sprzedawcę skreśliło.
    Ale jest jeszcze jeden aspekt. Jak wymiennik odzyska za mało wilgoci, to skropli się ona wewnątrz drastycznie obniżając sprawność, zalewając wnętrze rekuperatora (ERV w końcu nie ma odprowadzenia skroplin - bo ich nie ma) a może i zamarznięcie i przytkanie wymiennika.

    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    A jesli dobrze rozumiem ty posiadasz Rekuperator IZZi 302 ERV
    Nie ten. Masz, że to nowość. Mam poprzednika. A nierdzewka czy inny nierdzewny materiał dlatego jest tu mile widziana, że znajdą się miejsca, gdzie skrapla się wilgoć. Zwłaszcza przy ERV, gdzie wilgotność w domu jest wyższa, niż bez jej odzysku. A to powoduje, że każde zadrapanie oznacza rdzę a bywa, że i rdzawe plamy pod rekuperatorem.

    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    Ale jest jeszcze napisales ze zaplaciles ponizej 6 tys a widze ze kosztuje prawie 6300zl hmm masz jakies znizki??
    Mam poprzednika. Jest w tej chwili na Allegro za 5990 zł z przesyłką. Ale nawet te 6300 to mniej więcej tyle, co inflacja przez dwa lata.

    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    jeszcze jedno pytanko czy sterownik w tej poddstawowej wersji ma Modbus??
    Zadowolony z zakupu jestes??
    Jeszcze nie kliknąłeś w ERV w sygnaturce? Tam są odpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 16-11-2020 o 20:50

  18. #18

    Domyślnie

    juz cie polubiłem widze zaczynasz troszke ironizowac w swoich wypowiedziach no jesli chcesz isc ta droga nie ma sprawy


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Są robione, bo są kupowane. Są tanie, i kupują je rozrzutni. Ja kupiłem z nierdzewki. Gwarancja 12 lat - liczę, że mnie przeżyje.
    haha cóz za wyjasnienie to moze zastanówmy sie na co jest narazony kawałek blachy nierdzewnej czy emaliowanej we wewnatrzu budynku? , nie zanurzonej w zadnej cieczy , nie drapanej szczotka druciana raz dziennie hmmm faktycznie straszne ryzyko . fakt nierdzewka ladnie sie błyszczy produkt lepiej sie prezentuje wyglada na drozszy i to tyle z korzysci no chyba ze zaraz opowiesz jak to powietrze z drobinkami piachu hehe uszkodziło by emaalie a tu mamy nierdzewke wieczna niezniszczalna no i niestety ten niewielki minus o którym zapomniałes ------ to pare stówek za obudowe z nierdzewki 3ba dac
    I chyba ze tak powiem troszke naiwnym trzeba byc zeby na takie cos sie dac złapac ciekawy jestm czy ty naprawde w to wierzysz czy tak tylko piszesz bo juz nie pasuje napisac ze obudowa nie w ma tym wypadku zadnego znaczenia hehe no nic BRNIJ w to dalej


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Skąd masz taką wiedzę?
    pewnie obiło ci sie o uszy w ostatnich miesiacach takie cos jak "łancuch dostaw" w tych kowidowych czasach popularne stwierdznie napewnu slyszales, tak sie składa ze jak wczesniej wspomniałem biore udział w tym łancuszku taki mały trybik kierowca i tu niespodzianka jezdze sobie z róznych portów targam te kontenery z Chin hehe a co woze a róznie zazwyczaj półprodukty do produkcji roznej elektroniki , aut, mebki itp (wentylatorów jeszcze nie woziłem hehe) a co odbieram a gotowe produkty i tuuu nastepne zaskoczenie pewnie nie uwierzysz hehe ale zadna fabryka ani to Polsce ani w Niemczech jest samowystarczalna dziwne co nie??
    ...ze oni na miejscu wszytsjiego nie wyprodukuja a przeciez powinni w takiej fabryce wentylatorów (bynajmniej wedle tego co ty piszesz) produkowac :

    kable
    cewki
    magnesy
    jakis sterownik mniej lub bardziej zawansowany
    obudowy
    wirniki
    jakies pewnie pisty
    srubki
    itp

    oj kolego nawet nie bardzo wiem czy czasu nie marnuje jak ty w takie bajki wierzysz, ze to wszytsko w jednej fabryce powstaje az mnie ciarki przechodza troszke to twoje pytanie oderwane od rzeczywistosci było hehe pomysl prosze przez 2 minuty zanim odpiszesz przeciez zeby cos było tanie w produkcji muszi byc produkowane w ogromnych ilosciach w milionach sztuk a nie w tysiacach wybacz ale troszke mnie zawiodłes tym pytaniem






    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zależy od produktu i oczekiwanego czasu MTBF.
    Okres gwarancji często też jest ściemą marketingową - bo takie są jej warunki, że albo nie obejmuje tego, co się najszybciej zepsuje, albo nie spełnisz jakichś wymogów. Albo trzeba odesłać do naprawy do Chin. To jakie masz warunki gwarancji i jak długo?
    ja widze wedle ciebie wszytsko jest sciema tylko to co deklaruja producenci Polscy sciema nie jest ciekawe podejscie

    troszke wiary

    10 lat gwarancji na całe urzadzenie bez wyłaczen, i nie wiem z kad ty wziołes ta informacje ze 3ba odeslac do chin?? hmm

    warunki sa naprawde proste zyjemy w 21 wieku jest internet cos nie działa robisz zdjecie nagrywasz filmik wysyłasz i ci czesc nowa dosyłaja. Naprawe w tym nie ma nic dziwnego, a na przykład taki wentylator to w produkcji jest pewnie z kilkanascie dolarów ,producent dajac gwarancje zna zywotnosc sprzetu w cene zakupu wlicza ewentualne wymiany bo sa i wady ukryte itd to normale .
    takze nie szukajmy dzióry w całym bo widze strasznie cos na te chiny ciety jestes tudziez Polskie (czytaj składane w Polsce ) chcesz promowac szlachetnie




    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Masz na myśli FlowGrid? Wrzuć w google - pierwszy lepszy obrazek wyjaśni co to. Jak najbardziej nazwa pasuje.
    alez ja nie twierdze ze nie pasuje tylko ze klient lubi fikusne nazwy a jak juz nie rozumie co znaczy to juz wogóle jest wniebowziety pewnie to i fajnie działa nie oceniam.





    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Owszem. Jak chciałem przyoszczędzić i zaryzykować - kupiłem rekuperator Itho z demobilu za 650zł. Bardzo dobry wybór tylko dlatego, że wydałem tak mało i potwierdził, że biednych nie stać na tanie rzeczy. Doprowadził mnie do wniosku, że koniecznie chcę działający odzysk wilgoci. Szukałem samego wymiennika - i wtedy znalazłem za ponad tysiąc euro Core i niewiele drożej cały reku. Wybór był prosty. Jakby wymiennik Core kosztował tyle, co teraz, to bym wymienił sam wymiennik.
    ja bym raczej z demobilu nie kupił ,a ze jakies ryzyko ponosze z tym sie w pełni zgadzam

    Biednych nie stac na Swiecidełka a napewno nie stac ich na niedopracowany sprzet





    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No proszę. A u mnie byli już dwa razy. W sumie, to naprawiać błąd konstrukcyjny (wysuwający się wymiennik przy powieszeniu poziomo pod sufitem i nieszczelny bypass) - ale tez obadać działanie w realu.
    niestety swiadczy to o tym ze jednak produkt jest niedopracowany w miare młoda konstrukcja mozna wybaczyc doswiadczona firma która produkuje od kilkudziesieciu lat raczej takiego "bubelka" by nie wypusciła



    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czyli gwarancja polega na wysłaniu części zamiennej? A gwarantują jakiś czas dostawy? Czy lepiej zamówić od razu dwa, żeby się nie udusić?
    gwarancja polega na wymianie czesci to chyba normalne w tych czasach teraz nikt sie nie bawi w naprawianie danej czesci. widze ze uparcie zakładasz ze bedzie sie moja reku psuła tak jak ten twój mysle jednak ze trosze dłuzej firma sie tym zajmuje i az tak zle to nie bedzie aczas dostawy to jest niesty zalezy od kuriera ale napewno sie nie udusze takze 2giej raczej nie potrzebuje





    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie tylko. Jak zgłaszam problem - to np. zmienili konstrukcję bypassu (nie do końca rozwiązało problem - ale dostałem inny bypass). Wysuwający się wymiennik - prowizoryczne rozwiązanie (realne jest dopiero w następcy). Ale przyjechali, obadali - nie spuszczali na drzewo
    to jednak kupiles niedopracowany bubelek swoja droga kto na rynek wypuszcza produkt tak niedopracowany hmm nie swiadczy to dobrze o firmie .
    a to ze przyjechali obadali to raczej normalne jak sie tak niedopracowany produkt sprzedaje trzeba to jak najszybciej naprawic bo na forum mozna byc obsmarowanym ale chwała im za to ze staraja sie poprawic



    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czemu musiałeś? Przejściówek jest po kokardę. IMO przy reku 300m3/h 200mm nie jest potrzebne i w Izzifast 302 niepotrzebnie je powiększyli. Ale w sumie dołożenie redukcji to nie problem.
    przejsciówki były drozsze niz krócce dlatego wybrałem co wybrałem



    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Teraz nie potrzebuję. Dziwię się jednak, że ktoś przed zakupem nie dopytał, z jaką sprawnością reku odzyskuje wilgoć. A jeszcze bardziej się dziwię, że producent sam z siebie się tym nie chwali - to by u mnie takiego sprzedawcę skreśliło.
    Ale jest jeszcze jeden aspekt. Jak wymiennik odzyska za mało wilgoci, to skropli się ona wewnątrz drastycznie obniżając sprawność, zalewając wnętrze rekuperatora (ERV w końcu nie ma odprowadzenia skroplin - bo ich nie ma) a może i zamarznięcie i przytkanie wymiennika.
    a zaciekawiłes mnie pewnie popytam hehe jak mi cos podesla to przekaze jednak w deklaracje to ja za bardzo nie wierze hehe w zimie sie okaze



    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Nie ten. Masz, że to nowość. Mam poprzednika. A nierdzewka czy inny nierdzewny materiał dlatego jest tu mile widziana, że znajdą się miejsca, gdzie skrapla się wilgoć. Zwłaszcza przy ERV, gdzie wilgotność w domu jest wyższa, niż bez jej odzysku. A to powoduje, że każde zadrapanie oznacza rdzę a bywa, że i rdzawe plamy pod rekuperatorem.
    a poprzednik niewiele tanszy byl pewnie ze znajda sie miejsca wilgotne no ale jesi nie uszkodzisz powłoki emalii to nie widze zadnego zagrozenia ani tam jakiegos UV nie ma szczotka drucian nikt nie jezdzi wiec po co płacic za cos co tak naprawde do niczego potrzebne nie jest, emalia jesli jej fizycznie nie uszkodzisz i cibie i mnie przezyje.



    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Mam poprzednika. Jest w tej chwili na Allegro za 5990 zł z przesyłką. Ale nawet te 6300 to mniej więcej tyle, co inflacja przez dwa lata.
    No własnie czyli 1500 róznicy hehe dla jednego duzo dla 2giego mało kazdy sam niech zdecyduje oczywiscie chinczyk jest jeszcze nie przetestowany takze ryzyko jest




    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jeszcze nie kliknąłeś w ERV w sygnaturce? Tam są odpowiedzi.
    a wolalem zapytac no ale nie chcesz sie podzielic ta tajemna wiedza sam spradze
    Ostatnio edytowane przez Karol82w ; 17-11-2020 o 01:08

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.375
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    zastanówmy sie na co jest narazony kawałek blachy nierdzewnej czy emaliowanej we wewnatrzu budynku? , nie zanurzonej w zadnej cieczy , nie drapanej szczotka druciana raz dziennie hmmm faktycznie straszne ryzyko
    Poteoretyzuj.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rdza1.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	54,5 KB
ID:	450346
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rdza2.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	63,3 KB
ID:	450347

    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    no i niestety ten niewielki minus o którym zapomniałes ------ to pare stówek za obudowe z nierdzewki 3ba dac
    A obudowa z czego jest za darmo?

    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    obudowa nie w ma tym wypadku zadnego znaczenia hehe no nic BRNIJ w to dalej
    EPS wydawał mi się teoretycznie fajnym pomysłem (Itho). Ale w praktyce EPS z czasem się odkształcał i musiałem doszczelnić pianką która z kolei taka szczelna nie jest. Zdecydowanie ma znaczenie - EPS odrzucam.
    Nierdzewka też nie jest idealna - jest za miękka a pancernej pewnie nikt nie zrobi bo i drogie, i ciężkie wyjdzie.
    Żadnego rdzewnego materiału też nie biorę pod uwagę. Wcześniej czy później pojawiają się rysy, odpryski - i droga dla rdzy otwarta.
    Kompozyt chyba fajny będzie. Ale to znowu teoria.

    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    pewnie obiło ci sie o uszy w ostatnich miesiacach takie cos jak "łancuch dostaw"
    Nie ucz ojca dzieci robić. Jakbyś miał pojęcie o łańcuchu dostaw, to znałbyś też kaizen.
    Ale ja nie o to pytałem. Pytałem, skąd wiesz, że drut w moich wentylatorach nie jest z KGHM a plastik z niemieckiej fabryki BASFa?

    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    oj kolego nawet nie bardzo wiem czy czasu nie marnuje jak ty w takie bajki wierzysz
    [...]
    10 lat gwarancji na całe urzadzenie bez wyłaczen, i nie wiem z kad ty wziołes ta informacje ze 3ba odeslac do chin?? hmm
    Wrzucisz warunki gwarancji?
    To Ty w bajki wierzysz.
    Ja czytam warunki gwarancji. Poczytaj dla przykładu te dwudziestopięcioletnie gwarancje blachy na dach. Co roku mycie, zaprawki, protokoły.

    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    alez ja nie twierdze ze nie pasuje tylko ze klient lubi fikusne nazwy
    To jakbyś krótko nazwał i zastrzegł nazwę takiego grila rozpraszającego w określony sposób powietrze dla wyciszenia?


    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    ja bym raczej z demobilu nie kupił ,a ze jakies ryzyko ponosze z tym sie w pełni zgadzam
    Dla mnie mniejsze jest ryzyko kupna przebadanego, dopuszczonego do obrotu w EU używanego reku, niż nie wiadomo z czego od chińczyka. Musiałby być duża przebitka i małe ryzyko, że plastik jest z jakimś syfem.


    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    niestety swiadczy to o tym ze jednak produkt jest niedopracowany w miare młoda konstrukcja mozna wybaczyc doswiadczona firma która produkuje od kilkudziesieciu lat raczej takiego "bubelka" by nie wypusciła
    A są jakieś produkty dopracowane? Nawet promy kosmiczne się rozbijały, Toyota wzywała na akcje serwisowe, X-43 przecieka zanim się nie rozgrzeje.

    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    gwarancja polega na wymianie czesci to chyba normalne w tych czasach
    Dla mnie w gwarancji zawiera się też diagostyka. Zgłaszasz problem "niska sprawność odzysku ciepła" i co? Czego oczekujesz? Co mają Ci przysłać?


    Cytat Napisał Karol82w Zobacz post
    a to ze przyjechali obadali to raczej normalne jak sie tak niedopracowany
    Naprawdę spodziewasz się, że Chińczyk przyjedzie, jak zgłosisz niską sprawność odzysku ciepła? I Ty mówisz, że to ja wierzę w bajki?
    Czy to produkt o dziesiątkach opinii konsumenckich na YT i jesteś pewien, że jest dopracowany?

  20. #20

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony