dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Mały dom ? Nie da się bo "minimalna intensywność zabudowy"....

    Witam.
    Budowa domu to jednak kłopot i trochę zachodu ale możliwości że plan może runąc bo za mały dom chcę wybudować pod uwagę nie wziąłem.
    W planie był domek dla córki ok 65m2 powierzchni uzytkowej z przygotowaniem do ewentualnej rozbudowy o dalsze ok 35-40m2. Wszystko w parterze. Niestety MPZP określa minimalną intensywnośc zabudowy na 0,2 co przy działce 900m2 daje nam 180m2. Kurka, działka na wsi, żadne Hollywood rezydencji w zasiegu wzroku brak, raczej wiekszośc domków do 150m2 max, ale wybudowane przed planem wiec sobie są. I teraz dylemat, czy przeprojektowywać wszystko na poddasze uzytkowe ze zwiększeniem powierzchni (która jest obecnie niepotrzebna i tak naprawde nie wiadomo czy na 100% potrzebna będzie) czy zrezygnować. Ale cała okolica tym planem objeta wiec uciekac blisko na pewno nie ma gdzie. Przy przeprojektowaniu (dokładnie oznacza to przeprojektowanie naszej całej koncepcji bo projektu domu nie ma na szczęście) muszę brac pod uwagę wersję minimum ze względów finansowych wiec moje pytanie jak policzyć te powierzchnię zabudowy brana pod uwagę do wyliczenia intensywności. Kiedy poddasze jest kondygnacja, jakie musza byc tam wysokości aby się zakwalifikowały oraz czy odkryty taras też się kwalifikuje - jesli tak to jaki może być duży. W UG oraz Starostwie nic sie nie mogę dowiedzieć, odsyłaja mnie do projektanta którego oczywiście nie mam na tym etapie. Informacje jakie znalazłem są sprzeczne niestety. Może ktoś pomoże? Majac te dane będe mógł zrobić sobie kosztorys i oszacować czy finansowo jest to na ten moment dla mnie osiągalne.
    Ostatnio edytowane przez tomatom ; 20-11-2020 o 14:38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony