dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcin270490

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Stajkowo
    Kod pocztowy
    64-720
    Posty
    1

    Domyślnie Ogrzewanie sali weselnej 300m

    WITAM
    Jestem w trakcie budowy domu weselnego powierzchnia sali to 300m2 powierzchni o wysokości 4m + łazienki i kuchnia z zapleczem 230m2. Nie wiem jaki rodzaj ogrzewania wybrać. Zdania są podzielone jedni polecają pompę ciepła i ogrzewanie podłogowe inni ogrzewanie nadmuchowe. Sala używana będzie tylko w weekendy podczas imprezy gdzie będzie około 100-150 ludzi. Z doświadczenia wiem że na początku wszystkim jest zimno i oczekują żeby na sali było ciepło natomiast po zjedzeniu obiadu robi się gorąco dlatego też w przypadku ogrzewania podłogowego nie sprawię żeby w ciągu 15 min rozgrzana podłoga zrobi się zimna, natomiast klimatyzacja dmucha na ludzi i starsze osoby narzekają na to.
    Jakie zastosować ogrzewanie w moim przypadku może zastanowić się nad jakimś innym.
    Bardzo proszę o pomoc
    pozdrawiam Marcin

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.146
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Ogrzewanie podłogowe kanałowe z maksymalnie zmienną dynamiką grzania, zlokalizowane na obrzeżach sali oraz przy wyjściach na zewnątrz.
    https://www.regulus.com.pl/download/...olio-canal.pdf

    Wentylacja z rekuperacją.

    Pozdrawiam
    Bogusław
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Porządna centrala wentylacyjne sekcyjna z sekcją nawiewno wywiewną, sekcją rekuperatora, sekcją nagrzewnicy. Do nagrzewnicy podłączasz zewnętrzne źródło ciepła ( pompę ciepła, kocioł gazowy lub na paliwo stałe ) i grzejesz tym nadmuchowo. Ciepłe powietrze nie zbiera się przy suficie , jest jego cyrkulacja, nie masz strat ciepła na wentylacji, sterownik fajnie utrzymuje zadaną temperaturę, nie jest duszno. Rozwiązanie prawie bez wad ( jedyną jest cena nowej centrali ale obecnie przez covd tyle zakładów produkcyjnych pobankrutowało że tani zakup używki w bdb stanie nie będzie problemem) Temat dawno temu przerobiłem w zakładzie produkcyjnym z którym miałem do czynienia. Imo do biznesu jak siłownie, sale balowe, hale produkcyjne gdzie jest sporo oddychających ludzi nie ma lepszego rozwiązania. Chyba że po taniości to cokolwiek + destryfikatory przy suficie. W wysokich pomieszczeniach problemem jest to że ciepło trzyma się przy suficie i bez czegoś co wymusi cyrkulacje każdy system ogrzewania będzie drogi w eksploatacji
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 21-11-2020 o 13:10

  4. #4
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Klimatyzacja kanałowa i po sprawie , to chyba najlepsza opcja w tym przypadku .

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Karasso

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-416
    Posty
    282

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    Klimatyzacja kanałowa i po sprawie , to chyba najlepsza opcja w tym przypadku .
    W miejscach takich jak sale bankietowe, siłownie czyli w miejscach gdzie na jednej sali masz 100-200 ćwiczących osób musi być wentylacja mechaniczna która zbiera "powietrze brudne" i wtłacza powietrze czyste ( nie jestem pewien czy nie warunkują tego przepisy ) . Klima tego nie zapewnia ona tylko chłodzi ,ogrzewa, osusza powietrze.
    Ostatnio edytowane przez Karasso ; 22-11-2020 o 11:41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony