Witam,
w przyszłym roku zamierzam rozpocząć budowę domu pod Warszawą. Planuję wydać 300 tys. na stan deweloperski zamknięty, tak aby pozostało tylko wykończenie - malowanie, podłogi, meble, drzwi wewnętrzne i wyposażenie łazienek. Dom po zewnętrznej linii 9 x9 m, parter i użytkowe poddasze zaczynające się od 1,4 m, dach 2-spadowy, dom typu stodoła, o powierzchni użytkowej ok.100-120 m2. W założeniach ma nie być gazu, myślałem o ogrzewaniu pompą powietrzną. Działka wąska ok.19 m szerokości, długość ok. 80m plus dojazd do drogi i mediów ok.100 x4 m.

Proszę o poradę w dwóch kwestiach:

1. Pytanie, czy to 300 tys.(bez kosztu architekta i doprowadzenia mediów) jest realne na wykonanie stanu deweloperskiego zamkniętego, jeśli nic nie zrobię z tego samodzielnie?

2. Jakie koszty uwzględnić do momentu zamieszkania?
Działkę już mam, ale jakie koszty wziąć pod uwagę, bo wydaje się, że do tego, co uwzględniłem - projekt (30 tys), wykonanie (300 tys), media (40 tys?) i wykończenie (wstępnie 50 tys) brakuje mi jakichś drobiazgów typu uzyskanie numeru domu - boję się, że to znowu wyjdzie kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy zł.

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie