dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie Zgłoszenie zakończenia budowy domu jednorodzinnego

    Pytanie do obeznanych w temacie. Chodzi mi o daty. Kierownik budowy wpisał datę zakończenia budowy na zeszły tydzień a nie mam jeszcze protokołów od geodety i kominiarza. Czy ma znaczenie data na ich protokołach tzn. czy PINB przyczepi się do późniejszego terminu wykonania inspekcji geodezyjnej i kominiarskiej niż data wpisana do dziennika budowy jako termin zakończenia budowy?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kalic Zobacz post
    Pytanie do obeznanych w temacie. Chodzi mi o daty. Kierownik budowy wpisał datę zakończenia budowy na zeszły tydzień a nie mam jeszcze protokołów od geodety i kominiarza. Czy ma znaczenie data na ich protokołach tzn. czy PINB przyczepi się do późniejszego terminu wykonania inspekcji geodezyjnej i kominiarskiej niż data wpisana do dziennika budowy jako termin zakończenia budowy?
    kominiarz zdaje się nie jest już potrzebny, na pewno do odbioru jest wymagany pomiar powykonawczy budynku sporządzony przez geodetę

  3. #3

    Domyślnie

    Całą dokumentację do odbioru domu robi kierownik i to do niego powinno sie zwrócić z tym pytaniem.
    Ja, choć było to już jakiś czas temu wszelakie odbiory zabrałem i z nimi udałem się do kierownika i to on zakończył budowę wraz z oddaniem całej dokumentacji.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Całą dokumentację do odbioru domu robi kierownik i to do niego powinno sie zwrócić z tym pytaniem.
    Ja, choć było to już jakiś czas temu wszelakie odbiory zabrałem i z nimi udałem się do kierownika i to on zakończył budowę wraz z oddaniem całej dokumentacji.
    W moim przypadku oddanie dokumentów jest po mojej stronie, dostałem wypełniony dziennik budowy i oświadczenie kierownika o zakonczeniu budowy z wpisaną już datą. Pozostałe papiery wypelniam we własnym zakresie stąd moje pytanie.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.280

    Domyślnie

    Geodeta był i zmierzył z jakąś datą, lecz mapa będzie ostemplowana z datą podpisania operatu więc i tak nie będzie grała z tym co masz w DB. Otrzymasz mapę od geodety to złożysz i nie sądzę aby ktoś z PINB czepiał się o różnice w datach. Od geodety powinieneś jeszcze dostać wypełniony druk: "Informacja Uprawnionego Geodety po zakończeniu budowy - art. 57 ust.1 pkt.5" , to wynika z Prawa Budowlanego a nie z Prawa Geodezyjnego, więc może być osobna opłata.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Cytat Napisał MiroMirek Zobacz post
    kominiarz zdaje się nie jest już potrzebny, na pewno do odbioru jest wymagany pomiar powykonawczy budynku sporządzony przez geodetę
    Jednym z załączników do zawiadomienia o zakończeniu budowy jest opinia kominiarska - dokument jest ważny rok od daty wsytawienia.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kalic

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Tak sobie czytam posty i obawiam się że mogę mieć problemy z PINB. I to z niezależnej ode mnie przyczyny a z nadgorliwości (?) kierbuda. Daty kominiarza i geodety będą po dacie kierownika. Do tego 14 dni na złożenie dokumentów od daty kierownika z DB ...
    I jeszcze jedno pytanie bo wypełniając papierki zaczynam głupieć - mam pompę ciepła z ogrzewaniem podłogowym a w karcie informacyjnej, w punkcie 7.Wyposażenie obiektu, mieszkań, lokalu w instalacje, trzeba zaznaczyć instalacje.
    Woda użytkowa ciepła dostarcza centralnie - NIE (?)
    Centralne ogrzewanie - NIE (?)
    Poprawcie mnie jeśli się mylę
    I dodatkowo pkt. 9 Technologia realizacji:
    - tradycyjna udoskonalona / wielkopłytowa / wielkoblokowa / monolityczna / kanadyjska *
    - inna
    Tradycyjna - tak mi wychodzi poprzez eliminację pozostałych ale czy udoskonalona?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    A czego masz dom? Jeśli z pustaka/cegły/bloczka to jak najbardziej wpisujesz technologia tradycyjna.
    Wodę grzejesz pompą ciepła? Masz zasobnik? Jeśli tak to zarówno centalne ogrzewanie jak i woda użytkowa ciepła dostarcza centralnie zaznaczasz na TAK.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony