dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 77

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak? EUco+w=35kWh/m2/r to niezły wyczyn. Do tego wg norm drugie tyle na CWU. I mamy 70kWh EU. Już pomnożenie przez współczynnik nakładu (bez uwzględniania strat na przesyle i strat postojowych zasobnika) daje EP=210kWh/m2/r.
    Nawet licząc 150l CWU na dobę dla mojego domku wyszłoby EUcwu=26kWh/m2/r - czyli razem EU=61 co znowu nie uwzględniając strat na przesyle i postojowych zasobnika daje EP=183kWh/m2.
    Dla przypomnienia limit od 2014 na EP był 120kWh/m2/r.

    Żeby dostać pozwolenie z legalnie wpisanym prądem z COP=1 trzeba było mieć nieźle "kreatywne" PCHE. Zresztą, wystarczy porównać z gazem współczesnym - jak jakiś dom ma teraz przy gazie EP=70 to przy prądzie z COP=1 miałby jakieś 2,8x większe - czyli w okolicach 196kWh/m2/r. Wystarczy przeczytać mój wpis o EP z sygnaturki, żeby takich głupot nie wygadywać.
    U mnie CWU wychodzi poniżej 1700 kWh na rok bojlerem elektrycznym.
    Mam dalej wyliczać Twojego babola?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.421
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    U mnie CWU wychodzi poniżej 1700 kWh na rok bojlerem elektrycznym.
    Mam dalej wyliczać Twojego babola?
    No, licz. Tyle, ze do EP nie uwzględnia się realnego zużycia, a normowe. Ale licz. Ciekawe, ile Ci wyjdzie.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No, licz. Tyle, ze do EP nie uwzględnia się realnego zużycia, a normowe. Ale licz. Ciekawe, ile Ci wyjdzie.
    Jak ktoś buduje stodołę z durszlaka, to się zgodzę.
    Jednak napisałem, że nie było problemu.
    No cóż, mam inne spojrzenie.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.421
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    No cóż, mam inne spojrzenie.
    To nie chodzi o spojrzenie, a o przepisy.
    Norma dobowa zużycia CWU to 80l na mieszkańca przy szambie i 100l przy kanalizacji. Do tego współczynniki (trochę ich jest w rozporządzeniu).

    No. ale co z tym liczeniem? Licz, licz - zobaczymy, co Ci wyjdzie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To nie chodzi o spojrzenie, a o przepisy.
    Norma dobowa zużycia CWU to 80l na mieszkańca przy szambie i 100l przy kanalizacji. Do tego współczynniki (trochę ich jest w rozporządzeniu).

    No. ale co z tym liczeniem? Licz, licz - zobaczymy, co Ci wyjdzie.
    Masz prym w liczeniu.
    Tutaj, poległeś.
    Powodzenia w liczeniu.
    To nie ja mam firmę i komputery, które zjadają więcej kWh, niż moje CO czystym prądem.
    CWU?
    Naginasz. Daj wytyczną na liczbę domowników w domku pod kątem minimalnej ilości "domowników" wymaganej przepisami/prawem.
    Nie napiszę, byś użył swoich pc/apple, czy czegoś innego, czego używasz zarobkowo.
    Jednak to Ci nie przeszkadza, by teoretycznie prywatnie, korzystać z tego sprzętu, siejąc zamęt na FM.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 05-12-2020 o 20:42
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony