dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Czy warto pakować 7k zł w XPS pod płytę przy Eu=36 ?

    Aktualny projekt płyty:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plyta.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	46,8 KB
ID:	451221

    Według charakterystyki energetycznej ma być w "teorii" EU ≤ 37 kWh/(m2·rok), czyli można go nazwać energooszczędnym.

    W jak dużym stopniu dołożenie 15 cm warstwy XPS pod płytą może zmienić parametr EU, bo według aktualnych cen to kolejne 7000 zł władowane w grunt

    Czy taka "inwestycja" ma szanse się zwrócić w czasie 20-25 lat?

  2. #2

    Domyślnie

    Xps położony na gruncie zastąpi chudy beton, izolację przeciwwilgociową, buty w kształcie L tworzą szalunek no i masz płytę bez mostków i dobrze izolowaną termicznie. Pewnie będzie taniej niż zakładasz. Grubość płyty może mieć 20 cm. Pytaj w Parati, polecam.

  3. #3

    Domyślnie

    XPS nie jest żadną izolacją przeciwwilgociową.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.386
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Jak znajdziesz ekipę, co zatrze płytę tak, że nie trzeba będzie styropianu i wylewki, to koszt podłogi wyjdzie bardzo podobny. Za to masz akumulację i tańsze ściany zewnętrzne, bo o prawie 30cm niższe (razem z ociepleniem i tynkiem zewnętrznym). No i EU będzie trochę niższe przez likwidację mostka przez ściany i płytę do gruntu. Tylko to trudno policzyć dokładnie.

    Ale ciekawe, że pytasz, czy XPS się opłaci, a nie pytasz, czy płyta się opłaci? Czy może warunki gruntowe zmuszają do płyty?

  5. #5

    Domyślnie

    Kiedyś luczyłem opłacolność, stropów styropianowych, płyt itp. To wyniku płyt nie pamiętam ale przy stropiestyropianowym zys był coś około 600-700 rocznie, to przy płycie sporo mniej, czyli jakieś 20-30 lat mieszkania

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ale ciekawe, że pytasz, czy XPS się opłaci, a nie pytasz, czy płyta się opłaci? Czy może warunki gruntowe zmuszają do płyty?
    Mam kombo szkody górnicze + warunki gruntowe, więc płyta to konieczność.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Kiedyś luczyłem opłacolność, stropów styropianowych, płyt itp. To wyniku płyt nie pamiętam ale przy stropiestyropianowym zys był coś około 600-700 rocznie, to przy płycie sporo mniej, czyli jakieś 20-30 lat mieszkania
    Potencjalny wykonawca sugeruje rezygnację z chudziaka, jeśli prace z płytą rozpoczną się w okresie maj-czerwiec. Tym sposobem bez dodatkowych kosztów mam 15cm XPS zamiast 10cm chudziaka.

  8. #8

    Domyślnie

    Ja bym dał xps na chudziaka.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony