dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie akryl czy mineralny

    Proszę powiedzcie jaki tynk jest lepszy : akryl czy mineralny ??

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Mineralny pomalowany farbą silikonową.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sp5es
    Mineralny pomalowany farbą silikonową.
    Dlaczego tak? Jaki jest powód?
    Rozmyślałem nad mineralnym białym.
    Wykonawca proponuje mi akrylowy KABE odradzając mineralny ze wzdględu na jakość.
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał thalex
    Cytat Napisał Sp5es
    Mineralny pomalowany farbą silikonową.
    Dlaczego tak? Jaki jest powód?
    Rozmyślałem nad mineralnym białym.
    Wykonawca proponuje mi akrylowy KABE odradzając mineralny ze wzdględu na jakość.

    Akrylowe się brudzą. Daj mineralny.

    http://www.murator.com.pl/forum/view...+tynki&start=0

    To jeden z cytatów w/w wątku:

    grzes_m


    Nie polecam AKRYLU ! ODRADZAM ! Brudzi się elektrostatycznie i wygląda jak szmata.
    Polecam SILIKON ; tynk mineralny + malowanie dobrym silikonem nie żadnym polisilikonem czy innym wynalazkiem tylko silikonem ( może być dyspersja silikonowa )
    Może być także silikat ( ale uwaga jest trudniejszy - mniej tolerancyjny na błędy wykonawcze )
    Pracowałem w tym 6 lat u dobrego producenta widziałem kilka fasad
    i problemów i mam wewnętrzne przekonanie - tylko SILIKON

  5. #5

    Domyślnie

    Tynki mineralne, akrylowe, a nie można dać tynku silikatowego barwionego w masie i już nie malować? Można kupić teraz tynki Terranowa za ok. 6,50 PLN za kg. Fachowcy mówią, że tynk silikatowy dobry jest, prawda to?
    Aby mi się tak chciało jak mi się nie chce.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterek
    Tynki mineralne, akrylowe, a nie można dać tynku silikatowego barwionego w masie i już nie malować? Można kupić teraz tynki Terranowa za ok. 6,50 PLN za kg. Fachowcy mówią, że tynk silikatowy dobry jest, prawda to?
    No właśnie prawda to?

    Mój wykonawca proponuje mi tynk akrylowy a gdybym chciał mineralny + farba silikonowa to wtedy podnosi mi cenę o 2 tyś
    czyli o 10zł za metr kwadratowy
    Czy ma rację?
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nurni
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.863
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Sorry, że się wtrące ale moim skromnym zdaniem odpowiedzi nie ma.
    Tak jak nie ma odpowiedzi: wełna czy styropian?
    Jedan i drugi ma swoje zalety i wady i każdy wybierze to co mu pasuje.
    Ja wybrałem BK, wełnę i mineralny - jak już konsekwencja do do końca.

    Pozdrawiam
    Mój DOM na mojej ZIEMI.
    Dziennik
    Komentarze

  8. #8

    Domyślnie

    Juz sie pogubiłam - Czyli jak położę tynk mineralny z kolorem to jeszcze to musze pomalować farbą ?? A co będzie jesli tego nie zrobię ??

  9. #9

    Domyślnie

    Tynk mineralny robi się szybko nieładny
    Można położyć biały mineralny i po kilku latach pomalować ale to wydatek na malowanie (np rusztowania itp).
    Chyba, że domek niski a mąż wysoki to mąż zrobi (sama się nie bierz )
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Położyc można wszystko na co się ma ochotę.
    Pomalowanie - jakiegokolwiek podłoża ewidentnie poprawia parametry nasiąkliwości - spada 3 do 4 razy dla mineralnego i 1,5 -2 dla innych. Pondto wyrównuje wygląd fasady, w szczególności niektóre partactwa.

    Dlatego radzę malować.

    Farba silikonowa ponadto powoduje tzw. efekt samooczyszczenia , tzn. padający deszcz zmywa i zbiera zanieczyszczenia. Taka fasada zawsze optycznie wygląda najlepiej.

    Podłoże może być białe. Po pomalowaniu - w razie małego uszkodzenia mechanicznego wychodzi mały biały, pryszcz. To taka wada.

    Dlatego lepiej używać podłoże kolorowe. Nie jest to mus. Ponadto przy kolorowym podłożu można fasadę pomalować tylko jeden raz, przy bieli w 95% trzeba to robić dwukrotnie.

    Podłoże może być dowolne. Wybór tynku podkładowego zależy od zasobności, i innych wymogów np. mechanicznych - jeśli są w domu dzieci kopiące piłkę o ścianę itp.
    Optimum - moim zdaniem - dla standardowego obiektu jednorodzinnego - tynk mineralny - bo najtańszy ze wszystkich tynków, a pomalowany silikonową farbą uzyskuje najlepsze parametry za stosunkowo niewielkie pieniądze. Każde inne rozwiązanie też wchodzi w rachubę.

    Podnoszenie ceny o 10 pln za takie rozwiązanie to gruba przesada.
    Przy DOBRYM tynku na nowym podłożu warstwy zbrojącej - można zrezygnować z gruntowania. Ale robić to bardzo świadomie.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Honorata

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    1.407
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cholerka, ja etz się gubię mam dom z bk24 cm + 15 cm styropianu, co polecacie jaki tynk, ajki rodzaj, jaki producent?

    kolor ma byc albo jakis delikatny wrzos albo cos w niebieskosciach, faktura-jak najmniej porowata, bo na tych wszytskich kornikach strasznie widac brud.
    GG 6977024
    Mieszkamy u siebie w Dobrej od grudnia 2005 -jest suuuper, ale nie mam netu!http://tickers.baby-gaga.com/t/squsq...y+child+is.png

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Honorata
    Cholerka, ja etz się gubię mam dom z bk24 cm + 15 cm styropianu, co polecacie jaki tynk, ajki rodzaj, jaki producent?
    Witam!

    I tu jest odwieczny dylemat tego forum. Proszę od razu nie rzucać na mnie gromy ale nie ma, albo, nie uzyska się odpowiedzi na to pytanie - patrz odpowiedź "nurni". Ilu będzie biorących udział w tym temacie tyle będzie odpowiedzi, podpowiedzi, polecanych tynków, producentó itd. itd. itp. itp....Każdy musi wybrać SAM a potem chwalić to co wybrał
    Pozdrawiam budujących!

  13. #13

    Domyślnie

    I właśnie o te różne odpowiedzi i podpowiedzi chodzi, aby móc podjąć rozsądną (oby!) decyzję!

    Chemik, czemu się denerwujesz? nigdy nie miałeś dylematów?

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Sp5es

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    3.549

    Domyślnie

    Jeśli się dobijacie o producentów to radzę: Huma Poznań, tf 0600 918 658, Caparol - strona www.

  15. #15

    Domyślnie

    W przypadku tynku akrylowego a przede wszystkim mineralnego producenci mają ograniczoną paletę barw. W przypadku tynku mineralnego malowanego farbą można poszaleć z kolorami (chociaż dla niektórych jest to problem). Poza tym różnica w cenach poszczególnych grup kolorystycznych może być bardzo duża, w przypadku farby różnica w cenie barwienia to maks. 40 gr/l nie trzeba się więc zbytnio kosztem i wybrać kolor jaki się chce.

    Plecam delikatny baranek np. 2 mm i farba silkonowa, najlepszy stosunek jakości do ceny. Caparol np. ma ostatnio dobre ceny a i jakość niezła.

    W przypadku akrylu należy sprawdzić czy ma dodatki zapobiegające elektryzowaniu się (przyciąganie kurzu) oraz przeciwko rozwojowi porostów.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemik
    Cytat Napisał Honorata
    Cholerka, ja etz się gubię mam dom z bk24 cm + 15 cm styropianu, co polecacie jaki tynk, ajki rodzaj, jaki producent?
    Witam!

    I tu jest odwieczny dylemat tego forum. Proszę od razu nie rzucać na mnie gromy ale nie ma, albo, nie uzyska się odpowiedzi na to pytanie - patrz odpowiedź "nurni". Ilu będzie biorących udział w tym temacie tyle będzie odpowiedzi, podpowiedzi, polecanych tynków, producentó itd. itd. itp. itp....Każdy musi wybrać SAM a potem chwalić to co wybrał

    Ja wybrałam firmę STO, tynk mineralny 2mm baranek, malowany farbą silikonową Lotusan.
    Po roku mogę powiedzieć, że kolor jest ten sam - nie wypłowiał, nie ma żadnych zacieków, elewacja nie jest brudna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony