Witam, mam pytanie powoli przymierzam się do wymiany kotła, aktualnie mam zwykły na węgiel. I chciałbym w końcu pozbyć się brudu w kotłowni i myśle nad piecem na pelet ,ale nie wiem jak wychodzi taki pelet przy domu , który jest nie ocieplony. Czy taki pelet pójdzie mi jak woda? Czy bardziej oszczędny będzie eko groszek? Tyle ze znów z eko groszku przy sypaniu poleci więcej czarnego pyłu niż z takiego peletu. Co z instalacja? czy trzeba coś zmieniać ? Prócz komina ,który czytałem musi być ceramiczny to coś jeszcze do zmiany? Czy stary komin w ,którym teraz grzeje nada się? tylko wkładkę ceramiczna w nim zrobić? choć ma mały przekrój bo był kiedyś wykorzystany tylko do pieca kaflowego a następnie po demontażu pieca kaflowego został wykorzystany do pieca węglowego. Czy gdybym chciał nowy postawić ,czy te z Allegro które są oferowane nadają się? Bo sam bym sobie go postawił. Z góry dzieki za informacje. Jeżeli macie jakieś sprawdzone kotły to będę wdzięczny również za wypisanie go w temacie. Pozdrawiam.