dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 87
  1. #61

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    U większości dystrybutorów, np. u Puławiaka na 8%.
    Ja jeszcze kupiłem przed tym całym bumem i podwyżkami wywołane niestety przed dotacje i podwyżki polskich kotłów.
    U Puławiaka 18 kw ok 21300zł. Więc gdzie cena katalogowo 16 tys? Katalogowo wycenia się netto bądź brutto na pewno nie na VAT 8.

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Kolego, pytałeś się o wycenę czy nie zrozumiałeś tego co pisałem wyżej? Przyjmij do wiadomości, że wiem lepiej na temat tego ile kosztuje i że ta cena to katalog. Mówiłem Ci za ile można ten kocioł kupić, to Ci napisałem, ok. 16k na 8%, przecież i tak większość w ten sposób kupuje kotły, na 23% to zazwyczaj biorą firmy. Masz na stronie numer do Puławiaka, zadzwoń, zapytaj się i nie pisz więcej głupot. Nie wiem więc co próbujesz udowodnic, ale ja odpuszczam, pozdrawiam.

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.272

    Domyślnie

    U Puławiaka 18 kw ok 21300zł.
    Trzeba być zielonym w temacie w dobie Internetu żeby dać tyle pieniędzy za "lalusiowaty" kocioł który zgnije za 7-8 lat.
    PS.
    Dobry Polski kocioł 20 kW można kupić już za 9000 zł. (brutto).

  4. #64
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Trzeba być zielonym w temacie w dobie Internetu żeby dać tyle pieniędzy za "lalusiowaty" kocioł który zgnije za 7-8 lat.
    PS.
    Dobry Polski kocioł 20 kW można kupić już za 9000 zł. (brutto).
    grzeję Granpalem od 2012r i ma się nader dobrze, inni użytkownicy grzeją takim samym już 14 sezon, co nie zmienia faktu, że nie kupię już peleciaka ile by nie kosztował( tym bardziej 16 tys) tylko PC.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał eliks Zobacz post
    Kolego, pytałeś się o wycenę czy nie zrozumiałeś tego co pisałem wyżej? Przyjmij do wiadomości, że wiem lepiej na temat tego ile kosztuje i że ta cena to katalog. Mówiłem Ci za ile można ten kocioł kupić, to Ci napisałem, ok. 16k na 8%, przecież i tak większość w ten sposób kupuje kotły, na 23% to zazwyczaj biorą firmy. Masz na stronie numer do Puławiaka, zadzwoń, zapytaj się i nie pisz więcej głupot. Nie wiem więc co próbujesz udowodnic, ale ja odpuszczam, pozdrawiam.
    Zapytałem tylko czemu wszędzie ceny lagun są podawane z VAT 8. Sam porównałeś że kostrzewa i defro kosztuje tyle co laguna, tylko weź pod uwagę że tam ceny są 23%. Wiem że jesteś wyznawcą Puławiaka i laguny i coś Cię zabolało, nie będę nigdzie dzwonił bo nie potrzebuje kotła z zasobnikiem 70 kg za 21 tys. zł

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    60kg*

    Nie wyznawcą, użytkownikiem.

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Puławiak akurat spoko gość

    60kg zasobnik
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Nie rozumiem. Nie schodzisz do piwnicy przynajmniej raz na 2-3 dni? Albo jak u innych, cabany przy kotle na 200kg a w zasobniku 5 worków, tylko dokładają. Za to kocioł czyszczę raz w sezonie (pędzelkiem!), coś za coś.

  9. #69
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Przy obecnych temperaturach zasyp mam co 8 dni 120(zasobnik135)kg, częściej w piwnicy jest żona bo mamy tam pralkę i suszymy pranie, obok kotła i zapasu peletu.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  10. #70
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie


    Kocioł na pelet za 16 czy tam 23k a za zasobnik 60kg
    Już lepiej pompę ciepłą kupić albo gaz przynajmniej jest bezobsługowy.

  11. #71

    Domyślnie

    Jak by ktoś faktycznie potrzebował tych 18 kw to by musiał być w kotłowni 2x dziennie. Nie mam nic do Puławiaka też uważam że spoko gość chociaż nie znam osobiście. Eliks kupiłeś kocioł za 8 czy 9 tys. zł to się ciesz, trochę dziwna ta podwyżka o 100%. Nie mi oceniać. Zapytałem tylko o ten VAT 8 ale już to cofam nie było tematu bo nie potrzebne spięcia wyjdą.

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał michalwa Zobacz post
    Zapytałem tylko o ten VAT 8 ale już to cofam nie było tematu bo nie potrzebne spięcia wyjdą.
    Ależ dlaczego kolego – z tego co o tym na forach czytałem : 8% VAT-u płacisz gdy bierzesz kocioł z producenta kotła montażem – tylko za cholerę nikt nic nigdzie nie wspomniał ile za taki montaż producentowi kotła trzeba zapłacić.

  13. #73
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kozlusan

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    11

    Domyślnie

    Do wszystkich "fachowców" - nawet najlepiej zaawansowane kotły i pompy do ogrzewania nic nie dadzą jeżeli dom jest słabo lub wcale nie ocieplony. To tak jakby jechać na narty w ciepłych skarpetach i z szalikiem.

  14. #74
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    A co do tego ocieplenie domu?
    Większość kotłów na rynku to szajs 100%

  15. #75
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kozlusan

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    A co do tego ocieplenie domu?
    Większość kotłów na rynku to szajs 100%
    Co do tego ma ocieplenie budynku? Nie ocieplajmy domów mamy nowego fachowca brawo.

  16. #76
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    No a po co mam ocieplać, nie opłaca mi się.
    Nieocieplony dom to większy pobór mocy z kopciucha a większy pobór mocy z kopciucha to mniejsza zadyma.

  17. #77
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kozlusan

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mtdeusz Zobacz post
    No a po co mam ocieplać, nie opłaca mi się.
    Nieocieplony dom to większy pobór mocy z kopciucha a większy pobór mocy z kopciucha to mniejsza zadyma.
    A dlaczego od razu z kopciucha? Przecież teraz są tak tanie pompy ciepła że podobno prądu pobierają tak mało, a w dodatku są bezobsługowe. Już gdzieś czytałem że montaż kotła na groszek (kopciucha) to przecież absurd. Może i tak ale dla tych z zasobnym portfelem.

  18. #78
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Panie ja mam 24 letniego kopciucha dolnego spalania czyli ten najgorszy szajs jaki występuje w przyrodzie , teraz na nich robią naciąganą 5 klasę

  19. #79
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    Ależ dlaczego kolego – z tego co o tym na forach czytałem : 8% VAT-u płacisz gdy bierzesz kocioł z producenta kotła montażem – tylko za cholerę nikt nic nigdzie nie wspomniał ile za taki montaż producentowi kotła trzeba zapłacić.
    Normalnie nie płacisz żadnemu producentowi za montaż, poprostu masz dodatkową fakturę majstra za montaż kotła. Ze wszystkiego legalnie rozliczałem się jeszcze przy dotacji (tam faktura na 8 czy 23% nie miała znaczenia). Jak kupujesz nowe okna do domu to również bierzesz na fakturę z montażem, to naturalne. A jeśli masz firmę możesz wziąć na 23% i odliczyć VAT, wyjdzie jeszcze taniej.

    @michalwa - spoko, tutaj jest zupełnie inny algorytm pracy kotła. Po zagrzaniu instalacji schodzi ci na 3KW i tak sobie pyrka. Jeśli potrzebujesz 18KW to nie kupujesz takiego kotła, a jeśli już to większy model z większym zasobnikiem. Juz tłumaczyłem, ceny rosły z roku na rok, a że podwyżka będzie, Puławiak już trąbił 6 miesięcy wcześniej, więc było uczciwie i w otwarte karty. Dziwisz się że była podwyżka jak Laguna kosztowała 9500 gdzie Defro, Kostrzewa i Rakoczy zaczęli tłuc kotły po 15k.

  20. #80
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    I dobrze niech tam jeszcze podnoszą cenę, przy obecnej cenie i tak nie opłaca się kupować kotła na pelet.

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony