dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie aliplast genesis i ultraglide czy ponzio pe78n i sl1600 czy reynaers masterline8

    Dzień dobry,
    Stoję przed wyborem systemu do okien aluminiowych. Mam duże przeszklenia, jeden hs ponad 5 na 3m wysokości, poza tym okna 5,6 na 3m, jedno okno 3,8 m wysokości. Aluprof wychodzi bardzo drogo albo trafiłem na drogich producentów, zastanawiam się nad wyborem między profilami ponzio pe78n i sl1600do hsa; genesis 75 i ultraglide z aliplasta. Być może dojdzie jeszcze Reynaers z swoim masterline 8 i cp-155. Czy któryś z tych systemów wyróżnia się jakością, trwałością? Jeśli chodzi o deklarowane w ulotkach termikę, parametry, wymiary, to wszystkie są porównywalne. Zdecydowanie najtaniej wychodzi ponzio ale nie wiem, czy to podobna półka jakościowa z pozostałymi profilami? Czy warto dopłacać 30% do aliplasta lub ew. reynaers'a?W ponzio , aby dobić do ceny aliplasta mógłbym wziąć jeszcze cieplejsze profile, szyby hartowane, czy brak słupków na łączeniach szyb w narożach. Kusi.
    Zakładam oczywiście właściwy, zgodny ze sztuką montaż dla każdego z profili.
    Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar pvcwindow
    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Grodzisk Maz
    Kod pocztowy
    05-825
    Posty
    70

    Domyślnie

    Na takowych konstrukcjach nie spodziewaj się zbytnio energooszczędności , Zobacz jakie Uw dla całego okna , ale i dla progów jest Uf .
    Obejrzyj sobie dokładnie progi w tych profilach , Moim zdaniem UltraGlide ma najciekawszy próg - najbardziej płaski i komfortowy , zbliżony do "0"
    Widziałem SL1600 , SL 1700 , MB w Aluprofie , i UltraGlide jest chodzi o takowe konstrukcje wychodzi dobrze . Występują z nim dwa rodzaje progów o
    różnych parametrach Uf - tego się dowiedz . Aaaa , Aliplast robi też wersję Monorail , też warto spojrzeć- zależy co kto potrzebuje i oczekuje ,
    Reynaers-a nie znam . Ważne kto jak to zamontuje , co da pod progi itd.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki. Tak, wiem że termika nigdy nie będzie taka jak ocieplonej ściany, te systemy w tym względzie są zresztą podobne, porównywalna półka. Pytałem bardziej o jakość, wytrzymałość tych profili. Ale to pewnie zależy też od tego, jakie zawiasy, okucia ktoś wrzuci w zestaw.Co do progu się dowiem, dziękuję za zwrócenie na to uwagi, nie byłem świadomy.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony