dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lenovo12

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    18

    Domyślnie Jak podzielić okno na dwa hmmm ?

    W jaki sposób zrobić podzielnie okien na 2 oddzielne ?
    Tak jak na zdjeciu:

    <a href=https://zapodaj.net/56867d1d1f688.jpg.html>Screenshot_20201207-163443_Gallery.jpg</a>

    Pokój chce podzielić i każdy z pokoji będzie miało po 1 oknie jak to powinno być wykonane ? Z cegły czy są inne opcje ? Co polecacie ?

  2. #2

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Kwestia jaka gruba ścianka będzie dochodzić, sa systemowe poszerzenia ram okiennych wtedy np ścianka g-k dochodzisz do tego poszerzenia, od zewnątrz widac tylko szerszy słupek nie masz murowania, tynkowania ocieplania tego.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lenovo12

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Kwestia jaka gruba ścianka będzie dochodzić, sa systemowe poszerzenia ram okiennych wtedy np ścianka g-k dochodzisz do tego poszerzenia, od zewnątrz widac tylko szerszy słupek nie masz murowania, tynkowania ocieplania tego.
    Ciekawe możesz posłać link z takim systemem bo nie mogę znaleźć ogólnie pytam co będzie najlepszym rozwiązaniem? ale to o czym napisałeś to wydaje się być świetny pomysł

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Zapytaj producenta okien , chyba każdy system ma takie elementy poszerzajace

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lenovo12

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Zapytaj producenta okien , chyba każdy system ma takie elementy poszerzajace
    Napisałem z czego można jeszcze takie poszerzenie wykonać? Nie mówiąc o cegle czy pustaku ? Przewiduje ze to poszerzenie między oknami będzie na szerokość ok. 35cm

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie w projekcie takie są okna i gdybym na początku wiedział to bym zmienił projekt. Jest kupe problemów z tym ale ja już na etapie wstawiania okien jestem. Zrobili mi słupek poszerzony na 12 cm i do tego mam dojechać ścianką 8 cm - 10 max ale sam mam dylemat jaką czy GK czy murowaną. Tylko potem jak się połączyć z ramą okienną ,tutaj trzeba zrobić to dokładnie żeby nic nie pękało jak np. trzaskać się będzie oknem. Na pewno objechanie tylko pianką nie wiem czy jest dobre.

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lenovo12

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał KUBEK1978 Zobacz post
    U mnie w projekcie takie są okna i gdybym na początku wiedział to bym zmienił projekt. Jest kupe problemów z tym ale ja już na etapie wstawiania okien jestem. Zrobili mi słupek poszerzony na 12 cm i do tego mam dojechać ścianką 8 cm - 10 max ale sam mam dylemat jaką czy GK czy murowaną. Tylko potem jak się połączyć z ramą okienną ,tutaj trzeba zrobić to dokładnie żeby nic nie pękało jak np. trzaskać się będzie oknem. Na pewno objechanie tylko pianką nie wiem czy jest dobre.
    Można prosić zdjęcie jak to wygląda?

  9. #9

    Domyślnie

    Pod oknem masz kaloryfer, to go też podzielisz?
    Jak on ma zostać to tak czy inaczej będzie dziura przy oknie, jak nie to stawiasz normalny słupek z cegły lub od razu ścianę i wstawiasz dwa osobne okna

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lenovo12 Zobacz post
    Napisałem z czego można jeszcze takie poszerzenie wykonać? Nie mówiąc o cegle czy pustaku ? Przewiduje ze to poszerzenie między oknami będzie na szerokość ok. 35cm
    Dlaczego aż 35 cm ? 8-12 to maks co potrzeba. Napisałem chyba wcześniej każdy producent okien ma poszerzenia do okien z PCV , zewnątrz nie widac różnicy okno-poszerzenie od wewnątrz do tego dochodzi ściana.

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lenovo12

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Pszczyna
    Kod pocztowy
    43-200
    Posty
    18

    Domyślnie

    Chyba logiczne ze będą dwa oddzielne kaloryfery

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony