Witam, potrzebuję porady jakiegoś specjalisty od dachów. Mam dom jak na zdjęciu.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Podbitka.jpg
Wyświetleń:	1669
Rozmiar:	21,4 KB
ID:	450992

Przekrój dachu: dachówka ceramiczna, łaty/kontrłaty, membrana dachowa, pianka pur. W zaznaczonym na zdjęciu miejscu, dziś zauważyłem, że z podbitki kapie i spływa mi po ścianie zewnętrznej. To jest poza obrysem właściwym domu. Po odkręceniu podbitki (wykonanej z blachy perforowanej) widać, że membrana jest mocno skroplona od spodu.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a.jpg
Wyświetleń:	5711
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	450993

Nie mam żadnej wentylacji w podbitce, z uwagi na membranę oraz to, że i tak mam piankę więc niema tu mowy o wentylacji od dołu do kalenicy. Jeśli to ma znaczenie to podbitka równolegle do krokwi. w tym miejscu domu jest trochę lipa bo akurat dom jest osłonięty z jednej strony garażem , podbitka równoległa więc ruch powietrza pewnie też mniejszy w samym szczycie przy ścianie kolankowej. Jeszcze jak nie było podbitki w mocno mglistych dniach przed zimą widziałem, że krokwie są tam w rogu spocone. Ale sądziłem, że podbitka je osłoni i problem zniknie.

Pytanie co z tym fantem robić?? Czy wentylacja tutaj coś pomoże jak będzie wejście, ale gdzie wyjście ?