dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Klimatyzacja a świadectwo charakterystyki energetycznej

    Cześć,
    Mam projekt budowlany w którym nie ma klimatyzacji (z tego co wiem projekty chyba tego nie wymagają a firmy od klimatyzacji nie chcą projektować a raczej wejść na sso/ssz i „jakoś to puścić”). Jednak na etapie wykończenia będę chciał ja zamontować. Czy nie ma wtedy kolizji związanej z tym, ze charakterystyka energetyczna liczona była bez klimatyzacji a świadectwo w nowo wybudowanych domach tez ma ja obejmować ? Nie chciałbym, żeby wyszlo ze nagle nowy dom nie spełnia przepisów (bo klimatyzacja zużyje nadmiarowa energię). W końcu kopie świadectwa wymagają w pinb.

    A może po prostu spróbować oddać dom przed zamontowaniem klimatyzacji (w ogóle bez wykończenia) ? Chociaż wtedy przynajmniej przewody bym chciał pochować żeby tynku nie kuc na koniec.

    Jak myślicie, jest się czym martwić ?

  2. #2

    Domyślnie

    Parametry instalacji powinny spełniać przepisy aktualne na dzień składania wniosku o pozwolenie na budowę, więc wymogi energetyczne również. Możesz zrobić symulację z klimą, może to spełnia warunki.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.333
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Felik Zobacz post
    Jak myślicie, jest się czym martwić ?
    Nie ma, jeżeli niczego nie zmieniasz w systemie grzewczym. Klimę przecież montujesz do chłodzenia... A nikt nie wymaga faktycznego produkowania takich ilości ciepła w poszczególnych źródłach (jak masz kilka) jak przyjęte w projekcie. Jak masz w projekcie 100% np. z kotła gazowego, to nikt nie ma prawa się przyczepić, jak coś wyprodukujesz grzejnikiem elektrycznym (np. dlatego, że masz zbywającą energię z PV czy była awaria i kocioł gazowy nie działał).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony