dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 84
  1. #41
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    StolarzS

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomekkrosno Zobacz post
    Jętki są skręcone srubami bodajże 12 mm
    Cytat Napisał Slawko123 Zobacz post

    Skoro nie wiesz czym się różni pręt gwintowany od śruby wkręcanej w drewno, to o czym tu gadać.

    Sądzę że mylisz pojęcia - mieszasz wkręty ciesielskie ze śrubami. Dla wyjaśnienia: skręcenie śrubą oznacza jej przejście na wylot, a z drugiej strony podkładka (powiększona najlepiej) + nakrętka. Czyli efekt jak ten Twój ulubiony pręt gwintowany, tylko montaż łatwiejszy.

    Co do murłaty: nie jest to wcale takie oczywiste, ze zdjęć nie wynika więc niech może autor doprecyzuje?
    Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

  2. #42

    Domyślnie

    Krokwią z jętkami połączone są ze sobą prętem gwintowanym .Są dane duże podkładki 4x4 .Zdjęć łączenia krokwi z murłatą niestety nie posiadam ale murłatą z tego co kojarzę to jest napewno przymocowana na pręcie gwintowanym .
    Dziś był u nas specjalista od dachu i kazał dołożyć 10cm wełny ( teraz mam 20 cm ) na jętki i na całość położyć deski 2 cm grube że to usztywni .Stwierdzil też aby nałożyć pianke między pierwsze krokwie A mur bo za dużo tam wiatr hula .Aby usztywnic jeszcze dach zaproponował montaż jarek 5 cm grube na szczycie krokwi po dwóch stronach .Ogolnie stwierdził ze dach jest nieocieplony za dużo na strychu hula wiatr i to jest przyczyną trzrszczeniem
    Chciałbym poznać wasze zdanie bo nie ukrywam że to są dla mnie za każdym razem koszty

  3. #43
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    StolarzS

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    295

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomekkrosno Zobacz post
    https://zapodaj.net/de8deaed0b9bf.jpg.html
    Jeszcze dodatkowe zdjecia z remontu
    Na tym zdjęciu widać wyraźnie że jętki są z krokwiami zbite gwoździami. Jeśli cały jest tak złożony to nie dziw że nie ma sztywności i będzie trzeszczał. Proponuję zdjąć blachę (lub wełnę, ale ja bym wolał blachę), nawet fragmentami po dwa arkusze i poskręcać tą konstrukcję jak trzeba na śruby i wkręty assy 8mm. Więźba się rozeschła, połączenia poluzowały i trzeszczy.

    A potem dołóż farmerów, to najtańsze co możesz, tyle że roboty w huk...

    Wszelkie piany, wełny itp historie to tylko pudrowanie syfa i następne koszty, które nie rozwiążą problemu.

    U mnie po roku od zrobienia więźby nakrętki murłaty można było kręcić ręką - tak wyschły belki.
    Ostatnio edytowane przez StolarzS ; 29-12-2020 o 22:22
    Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

  4. #44

    Domyślnie

    Jętki z krokwiami są na 100 % skręcone prętem gwintowanym bo bodajże 2 tyg temu je dokręcałem I nie powiem były prawie wszystkie do dokrecenia .Na zdjęciach tego łączenia nie widać bo dopiero jak skończyli mi dach to później dołożyłem te pręty
    Czyli dokładnie desek wełny itp to raczej sobie darować?

  5. #45
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomekkrosno Zobacz post
    Jętki z krokwiami są na 100 % skręcone prętem gwintowanym bo bodajże 2 tyg temu je dokręcałem I nie powiem były prawie wszystkie do dokrecenia .Na zdjęciach tego łączenia nie widać bo dopiero jak skończyli mi dach to później dołożyłem te pręty
    Czyli dokładnie desek wełny itp to raczej sobie darować?
    Raz a porządnie, deski i wełna od spodu mogą nie załatwić tego problemu.

  6. #46

    Domyślnie

    Czyli jednak odkręcić blachę i odkręcić krokwie na murłacie ?

  7. #47

    Domyślnie

    Montaż takich platwi jak na rysunku przyniesie jakiś efekt ?
    https://zapodaj.net/4af274f12003a.jpg.html

  8. #48

    Domyślnie

    Po przegladnieciu zdjęć trafiłem na zdjęcia które jak dla mnie potwierdzają że " fachowcy " nie zrobili murłaty tylko krokwie osadzili na wieńcu. Na zdjęciach widać jak z wieńca wystają pręty gwintowane. Liczba prętów zgadza się z ilością krokwi
    Tylko teraz pytanie co ja mam teraz zrobić......
    Bardzo was proszę o pomoc ...
    https://zapodaj.net/622a5e874bb42.jpg.html
    https://zapodaj.net/2e17645fa713a.jpg.html

  9. #49
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Uparty

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Zabrze
    Posty
    120

    Domyślnie

    Rozstaw zgadza się z rozstawem krokwi? Jesteś pewien, że nie ma murłaty?

  10. #50

    Domyślnie

    Na 99 % jestem pewien
    Tylko teraz co Ja mam robić bo już mam czarne myśli....

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomekkrosno Zobacz post
    Na 99 % jestem pewien
    Tylko teraz co Ja mam robić bo już mam czarne myśli....
    To na 99% masz więźbę wykonaną mówiąc kulturalnie - źle!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Jak można robić dach nie dając murłaty??!! To jest tak oczywiste jak to że gdy wsiądzie się na rower trzeba pedałować aby jechać.
    No cóż wykonawce za łeb i dach do rozbiórki i robiony od nowa na koszt wykonawcy, bo murłata musi być!!

  12. #52

    Domyślnie

    Problem jest taki że wykonawca zmarł z 6 miesięcy temu A umowy nie mam z nimi
    Czy da się jakoś ten dach teraz wzmocnić żeby nie rozbierać dachu ?
    Tak swoją drogą jak wygląda remont dachu jeśli mam do jętek przykrecony stelaż pod plyty g-k

  13. #53

    Domyślnie

    Na zdjęciach na czarno zaznaczyłem brak murlaty reszta zaznaczona jest tam gdzie jest murlata
    https://zapodaj.net/b833e07f2f8c8.jpg.html
    https://zapodaj.net/a2729e40e66d7.jpg.html

  14. #54
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    StolarzS

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    295

    Domyślnie

    Jest to do zrobienia, może nie tak do końca jak powinno być, ale przynajmniej trzeba spróbować zadziałać aby tego dachu nie zwiała porządna wichura. Zdjąć blachę na wysokości murłaty, usunąć te bloczki z wieńca, spróbować nieco podlewarować konstrukcję ( nawet 1-2 cm) i dać belkę na wieniec, skręcić z krokwiami i następnie dyblami do wieńca.

    Jest to rzeźba w g... i aby to wykonać trzeba mieć odsłoniętą konstrukcję dachu od dołu, jak na pierwszych zdjęciach. No i chętnego cieślę do tej ciężkiej roboty...

    Radziłbym też podeprzeć dach (najpierw podlewarować z 3cm) w kalenicy stolcami (słupami) co 3m i dać zastrzały do belki kalenicowej. Oczywiście dobrze aby na środku budynku stała ściana nośna, która przejmie ciężar dachu. Zmniejszysz dzięki temu naprężenie na mury i ograniczysz ruchy dachu w linii wzdłużnej, teraz wiatr uderzający od szczytu buja krokwiami na boki i nawet jak już zrobisz namiastkę murłaty to nadal może coś skrzypieć.

    Tak na marginesie; po taniości zrobiony remont teraz będzie bardzo kosztowny...
    Ostatnio edytowane przez StolarzS ; 01-01-2021 o 14:26
    Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

  15. #55

    Domyślnie

    Remont dla nas tani nie był bo robiłem projekty kier.bud itp tylko po prostu ekipa taka była i nie miał kto przypilnowac uczciwie ......dach ogólnie ma około 8 lat o nie raz bardzo mocno wiało w porywach do 130 więc cud jeszcze że stoi
    W mojej okolicy to będzie raczej ciężko znaleźć uczciwego wykonawcę
    Jak wygląda sytuacja jak kier.bud odebrał dom bez murlaty ?

  16. #56

    Domyślnie

    Zapomniałem zapytać a gdzie był Kierbud? Jeżeli zatwierdził fuszerkę to niech on teraz pokrywa koszty naprawy, wszak nie tylko wykonawca jest odpowiedzialny ale kierbud jeszcze bardziej.

  17. #57

    Domyślnie

    Kier.bud odebrał dach i cały dom bez problemów żadnych teraz mam do niego dzwonic?
    Kier bud jest ubezpieczony od takich sytuacji ?

  18. #58

    Domyślnie

    Oczywiście że jest ubezpieczony.
    Nie takie rzeczy czytaj fuszerki kierownicy budów odbierali.
    Zobacz najpierw na projekt a w szczególności na projekt więźby, czy na ścianie kolankowej wg projektu są murłaty.

  19. #59

    Domyślnie

    https://ibb.co/gzCV75h
    https://ibb.co/1ns7P8f
    To są zdjęcia projektu domu i z tego co się orientuję były zaprojektowane murłaty tylko co teraz
    Pozwanie kier bud ?

  20. #60

    Domyślnie

    Czyli kierbud podpisał i oświadczył nieprawdę.
    Teraz możesz go kulturalnie zapytać co z tym fantem on zrobi bo więźba została wykonany niezgodnie z projektem.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony