dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 5
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 84
  1. #61

    Domyślnie

    Dokładnie tak zrobił tylko teraz pytanie czy skarżyć kier bud bo z tego co wiem to pracował ponad 10lat w nadzorze budowlanym także ciężko będzie z nim coś ugrać...
    Jak się ma wymiana dachu jak jest do jętek przytwierdzony stelaż do płyt gk

  2. #62

    Domyślnie

    Kierbud odpowiada za wykonywanie prac zgodnie z zatwierdzonym projektem, podpisuje i odpowiada za to swoja głową i to n ie tylko zaraz po zakończeniu budowy ale prze cały okres aż do rozbiórki domu lub do śmierci kierbuda. Tak więc gdzie należał i jaka funkcje pełnił to mało ważne, ważne jest to że podpisał/poświadczył nieprawdę.
    Jest wiele narzędzi aby wyegzekwować swoje prawa wobec kierbuda czy nawet wykonawcy choć wykonawca jak piszesz już nie żyje.
    Pierwszym krokiem jakim ja bym zrobił to poinformował kierbuda o stwierdzonych niedociągnięciach z jego strony oraz sposobie ich naprawienia z prośbą o ustosunkowanie się do tych zarzutów, wszystko na piśmie albo mailowo po ot aby mieć ślad w razie dalszych kroków.

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomekkrosno Zobacz post
    Jak się ma wymiana dachu jak jest do jętek przytwierdzony stelaż do płyt gk
    Jest to do zrobienia ale łatwo nie będzie. Dobry sposób opisał wcześniej już kolega @StolarzS.

  4. #64

    Domyślnie

    Będę musiał wyegzekwować od kier bud jakieś konsekwencje
    Mam jeszcze jedną uwagę do tego trzeszczenia
    Dziś od samego rana słuchałem trzeszczenia i na moje oko to tak jak by tylko jedna krokwia w pokoju trzeszczała czy jest to możliwe?

  5. #65

    Domyślnie

    Masz murłatę wylewaną razem z wieńcem ,ciekawe rozwiązanie i może być nawet lepsze niż murłata z drewna, którą może rozwarstwić, skręcić i jeszcze różne cuda mogą się podziać.
    Nie koniecznie może to być złe ale to już musisz dowiedzieć się kogoś co nie będzie łatwe bo ilu dachowców i architektów to tyle opinii- przerobiłem to już. No i oczywiście czy krokwie są odizolowane chociaż papą od betonu. Pytanie też jakiej klasy beton i czy zaciosy są zrobione na krokwiach. Zapodaj zdjęcie od wewnątrz jeśli jeszcze możesz.

  6. #66

    Domyślnie

    Skąd to stwierdzenie że mam murłate wylewaną razem z wieńca?

  7. #67
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    StolarzS

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    295

    Domyślnie

    Nie zależnie od murłaty ten dach powinien być oparty przez stolce i strop na ścianie nośnej na parterze i usztywniony zastrzałami do tych słupów. Dopiero to pozwoli zdjąć część obciążenia z krokwii i ścianki kolankowej. Teraz, jak już jest zabudowany stelażem i poddasze jest użytkowane to tylko trzeba nauczyć się z tym żyć...

    Chociaż, przez 8 lat to chyba już przywykłeś. Zostaw już to tak jak jest.
    Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

  8. #68

    Domyślnie

    no bo widzę szalunek daleko wystający poza mury, a po 2 raczej by tam nie wrzucili drewnianej belki i zalali betonem .No chyba, że tam jest jakiś profil metalowy w co wątpię.
    Dla tego masz jak ja to zwę "murłato-wieniec" betonowy monolit to tak na moje oczywiście widzimisie bo dużo nie dałeś zdjęć. Jeśli to prawda to i tak szacun, że im się tak chciało ,ciekawe czy tam jest zbrojenie.Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim.

  9. #69

    Domyślnie

    Zbrojenie wieńcu jest napewno bo widziałem to przed zalaniem.Postaram się wrzucic w miarę możliwości więcej zdjęć tylko co interesuje Pana

  10. #70

    Domyślnie

    Mógłbym prosić rysunek

  11. #71

    Domyślnie

    StolarzS mógłbym prosić o rysunek jak to wykonać ?

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał KUBEK1978 Zobacz post
    Dla tego masz jak ja to zwę "murłato-wieniec" betonowy monolit to tak na moje oczywiście widzimisie bo dużo nie dałeś zdjęć. Jeśli to prawda to i tak szacun, że im się tak chciało ,ciekawe czy tam jest zbrojenie.Nie spotkałem się jeszcze z czymś takim.
    Nie ma czegoś takiego jak murłato-wieniec, ba nawet nie ma betonowej murłaty jak pisałeś wcześniej.
    Masz murłatę wylewaną razem z wieńcem ,ciekawe rozwiązanie i może być nawet lepsze niż murłata z drewna, którą może rozwarstwić, skręcić i jeszcze różne cuda mogą się podziać.
    Jest wieniec kolankowy na którym powinna leżeć murłata-drewniana murłata i żadnej murłato-wieńca betonowego tam nie z prostego powodu, bo nie ma czegoś takiego.
    Ostatnio edytowane przez henrykow ; 04-01-2021 o 19:08

  13. #73

    Domyślnie

    Bardzo ciekawe rozwiązanie, taka murłata betonowa załatwia kilka rzeczy. Tylko dopracować zamocowanie krokwi, bo do wystającej szpiljk to słabo, za duży przegób się robi. Pomyślę nad tym to może opatentuję

  14. #74

    Domyślnie

    To już teraz nie wiem sam czy to jest prawidłowe czy nie ....

  15. #75

    Domyślnie

    Eee to już wymyślone, i stosowane

  16. #76

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomekkrosno Zobacz post
    To już teraz nie wiem sam czy to jest prawidłowe czy nie ....
    Mącą Ci w głowie z tą śmieszną murłatą betonową.
    Wg projektu ma być murłata, nie ma jej więc nie jest wykonanie więźby zrobione prawidłowo.
    Załóżmy że niby nawet miała by być ta śmieszna murłata betonowa to musiałby być zmieniony projekt czy naniesione zmiany na projekcie a takich zmian w pokazanym projekcie więźby przez Ciebie ja nie zauważyłem.

  17. #77

    Domyślnie

    Oj tam projekty. W innym dziale jest projekt domu z bloczków wytrzymałości 25 mpa, też byś wtedy robił tak jak w projekcie?
    Ważne aby było zrobione dobrze, kierownik zobaczy sprawdzi, znajdzie co trzeszczy i po kłopocie, mieszanie w głowie to propozycje typu podlewarować dach i podokładać murłaty

  18. #78

    Domyślnie

    Ja wiem, że to powinno być nazwane wieńcem ale jak to wystaje z pół metra pod okap połaci tak jak prawidłowa murłata czy płatew no to jak to nazwać ???
    U mnie budują niedaleko dom z piwnicą ,ściany na 3 m i bez trzpieni tylko z bloczka bo tak doradził kierownik z resztą mój pierwszy którego wywaliłem może będzie dobrze i nic się nie stanie, może jest wieniec.

  19. #79

    Domyślnie

    Dzwonilem dzis do specjalisty i dopiero na luty termin .Ogolnie stwierdzil ze jesli nie jest spekane poddasze to nic nie pokojacego sie nie dzieje

  20. #80

    Domyślnie

    Mógłby ktoś jeszcze doradzić bo nie wiem czy wogole zaczynać sprawę z kier bud

Strona 4 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony