dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 39
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemeks19

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Wierzchlas
    Kod pocztowy
    98-324
    Posty
    45

    Domyślnie Za słaby piec??

    Witam
    Piec Defro eko slim 10
    Dom nowy parterowy 175 M2( w tym garaż ogrzewany 37 m i kotłownia 7 m.
    Ściany 20 styro
    Strop 15 ale będzie 20
    Podłoga 14.
    Grzeje prawie 3 tydzień i teraz od paru dni mam ustawione 35 na podłogę i piec nie może osiągnąć 50 stopni nawet a ma zadane 65.
    Jak było 28 na podłogę to się dogrzewał i wygłaszał na chwilę.
    Za słaby dobrałem?
    Grzejniki na razie nie chodzą.
    W domu jest ciepło ale ucieka go trochę przez garaż bo nie drzwi i przez wylaz.
    Jak zacząłem palić nie było na stropie styro dopiero zacząłem układać teraz mam już mam 15.
    Powrót mam 44 stopnie .

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Jak możesz mieć za mały ja grzeję 140 a nie mam tak docieplone jak Twój domek Sprawdź czy masz włączoną opcje na grzanie podłogowe.Jakiś regulator pokojowy połączony z kotłem tym steruje czy chodzi w samopasie ?
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Piec Defro eko slim 10
    Kiepski kocioł - grzejesz okolice.
    PS.
    Pokaż wymiennik kotła.

  4. #4
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemeks19 Zobacz post
    Witam
    Piec Defro eko slim 10
    Dom nowy parterowy 175 M2( w tym garaż ogrzewany 37 m i kotłownia 7 m.
    Ściany 20 styro
    Strop 15 ale będzie 20
    Podłoga 14.
    Grzeje prawie 3 tydzień i teraz od paru dni mam ustawione 35 na podłogę i piec nie może osiągnąć 50 stopni nawet a ma zadane 65.
    Jak było 28 na podłogę to się dogrzewał i wygłaszał na chwilę.
    Za słaby dobrałem?
    Grzejniki na razie nie chodzą.
    W domu jest ciepło ale ucieka go trochę przez garaż bo nie drzwi i przez wylaz.
    Jak zacząłem palić nie było na stropie styro dopiero zacząłem układać teraz mam już mam 15.
    Powrót mam 44 stopnie .
    A powiedz mity ino ty po jakiego uja grzejesz 35 stopni podłogę ????? daj na początek 28 stopni ani grama więcej po pełnej dobie najlepiej dwóch podnieść max 30 stopni , skoro stale ma być grzane bez durnych sterowników pokojowych i tym podobnych bzdetach to będzie to jarać jak ta lala a wiem co gadam bo też mam 10kw i potrafię ogrzać 200m2 jak trzeba bo normalnie ogrzewam obecnie stale 160m2 i piec chodzi na połowę mocy max

  5. #5
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Jak to po co ...
    Nauczył się od ciebie ty kiedyś grzaleś do 40 czy tam 50 stopni podłogę

  6. #6
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Tak grzałem ale jak miałem kocioł zasypowy i aby on zdążył odebrać to ciepło zanim zgaśnie to trzeba było wpakować to ciepło w podłogę a nie komin , w podajnikowcu można sobie pozwolić na luzik bo on dokładny do 1 stopnia , podłoga ma być zasilana max 30 stopni ale to w mrozy tylko .

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Nie możliwe aby był zamały.
    Kocił nima osiąć zadanej temperatury ma palić ciągle na małej mocy.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  8. #8
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Trza dać pełna moc aż palnik będzie święcił na czerwono to i grzać zacznie.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemeks19

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Wierzchlas
    Kod pocztowy
    98-324
    Posty
    45

    Domyślnie

    Ja grzeje tak bo wygrzewam.
    Już leci 3 tydzień, teraz dam mniej.
    W każdym pokoju będę miał sterownik z wyświetlaczem i będę sterował w pokojach temperature a na rozdzielaczach będą tysiłowniki.że
    Sprawa się rozwiązała bo dodałem trochę więcej paliwa żeby podawało i odrazy się podniósł do 65. Teraz z tegorocznych co zaobserwowałem to już normslniebdochodzi do 65 zwalnia potem po 5 stopni histeryzy znów dobija do 65 także jest ten stan co przy 25 na podłogę.
    Palę pellet nie ekogroszek.
    Już 3 tydzień jak zacząłem dopiero palić wychodzi mi 30 kilo pelletu na dobę:////

  10. #10
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Najdurniejszy sposób ogrzewania podłogówką i mam tu na myśli sterowanie , to się nie uda i tyle bo nie dość że niepotrzebnie kasa utopiona w te bzdety to będzie drożej wychodzić samo grzanie , podłogówkę powinno się grzać stale bez przerw a temp ustawia się raz na rotametrach tzn przepływy , zajmnie to tydzień i do końca życia wystarczy a ty masz wielką dupe bo za każdym razem kocioł szoku będzie doznawał jak trzeba będzie częściowo schłodzoną podłogę nagrzać a to bufor jest niepojęty .

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Barliniak
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Barlinek
    Kod pocztowy
    74-320
    Posty
    539

    Domyślnie

    Tym tempem za nim wygrzejesz to się sezon skończyCo z tego ,że masz sterowniki w pokoju ,ja też mam termostaty tylko ,że one nie powodują wyłączenia i załączenia kotła.Do podłogówki to najlepiej sterowanie pogodowe ponieważ to układ o dużym bezwładzie.Jeszcze najlepiej jak by miał bufor bo wtedy kocioł optymalnie pracuje bo mimo ,że ma modulację to jest trochę liche spalanie.Po wymienniku poznasz jeśli masz czarny i jeszcze gorzej osmolony to będzie wiadomo ,że coś się tam pali ale nie tak jak powinno.Także chłopak dokup sobie regulator pokojowy bo inaczej z torbami pójdziesz przy spalaniu 30kg na dobę.Tak dla porównania u mnie idzie 10-12kg/24 i w domu 22,4-22,7 przy histerezie regulatora pokojowego 0,4 na noc idzie o 0,4 w dół temp.
    Defro bio slim 10 kw do ogrzania 150m . Klimy Rotenso Imoto 2,6/ 3,5 /5,3kW .PC do CWU Gorenje 300litrów.Dom czerwona cegła 44cm +10 styro/Poddasze 30cm wełny 0,33 /okna 3szybowe /grzejniki Purmo

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemeks19 Zobacz post
    Sprawa się rozwiązała bo dodałem trochę więcej paliwa żeby podawało i odrazy się podniósł do 65. Teraz z tegorocznych co zaobserwowałem to już normslniebdochodzi do 65 zwalnia potem po 5 stopni histeryzy znów dobija do 65 także jest ten stan co przy 25 na podłogę. Już 3 tydzień jak zacząłem dopiero palić wychodzi mi 30 kilo pelletu na dobę:////
    Serio napisałeś o tym tak – bo że co – bez DTR-ki go kupiłeś i instrukcji obsługi sterownika do niego – czy może jakieś inne względy są tego, że w taki sposób napisałeś o tym acz może to kolejny kocioł dla inteligentnych jest.

    W między czasie :
    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Pokaż wymiennik kotła.
    Po co ci jego wymiennik oglądać – ty swojego pokazać nie możesz, więc jak masz jakieś wątpliwości co do koloru – wystarczy, że na swój spojrzysz - i już - bo kit możesz żenić ale nie mi tu - ja na kolorach się znam i wiem, że masz czarny.
    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Kiepski kocioł - grzejesz okolice.
    No pochwal się jak to żeście wymyślili palnik do spalania drewna iglastego – pochwal się jak pięknie wam to szło w fabryce – pochwal się ile kesz władowaliście w transport tego w obie strony i badania których nie przeszedł – leszczu.
    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    A powiedz mity ino ty po jakiego uja grzejesz 35 stopni podłogę ?????
    Jak zauważam, to po mojemu ładnie pisać też umiesz, więc zakładam, że i rozumiesz co do ciebie piszę a z tych względów – do uja – kiedy raczysz sprawdzić co w tym twoim palniku od mpm-a jest na podłodze.

  13. #13
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    samsu ten mpm troszkę w odstawkę poszedł bo obowiązków innych masa i czasu mało na tentotego i jak już trochę poogarniam kilka spraw mam nadzieję że niedługo to niech drży przedemną ten mpm bo lekko mieć nie będzie a plan mam .

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemeks19

    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Wierzchlas
    Kod pocztowy
    98-324
    Posty
    45

    Domyślnie

    No to napiszcie mi co mam zrobić. Nastawę mam na 35 na podłogę już tydzień czasu. Co mam zrobić? Doradzicie?? Jak mam to ustawić? Na razie termostatów w pokojach nie mam bo dopiero co ściany maluję. Nie mieszkam tam przecież.
    W piecu jest siwo,. Nie ma spieków. Wszędzie jest taki jasny nalot

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.271

    Domyślnie

    Po co ci jego wymiennik oglądać
    Temat za trudny dla ciebie.
    co do koloru
    A ty znowu z tym kolorem. Śmiem twierdzić że daltonista jesteś i widzisz tylko błękitny.
    leszczu
    Zmień leki lub lekarza bo ta zazdrość cię wykończy.
    Co mam zrobić? Doradzicie?? Jak mam to ustawić?
    Pokaż wymiennik i napisz co to za pellet.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemeks19 Zobacz post
    Na razie termostatów w pokojach nie mam bo dopiero co ściany maluję. W piecu jest siwo, Nie ma spieków. Wszędzie jest taki jasny nalot
    Nie zapomnij wilgoci z malowania przez okno wywalić, bo jeśli nie, to chyba wiesz jak to odbije się na wygrzaniu twojej chatki.

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    A ty znowu z tym kolorem. Śmiem twierdzić że daltonista jesteś i widzisz tylko błękitny.
    Pierwszy u mnie żółciutki jak słoneczko jest później paletę coraz bardziej ciepłych kolorów mam a skoro i o tym nie wiesz, to za free ode mnie to masz - wiedz, że po błękitnym dopiero niebieski jest.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barliniak Zobacz post
    Tym tempem za nim wygrzejesz to się sezon skończyCo z tego ,że masz sterowniki w pokoju ,ja też mam termostaty tylko ,że one nie powodują wyłączenia i załączenia kotła.Do podłogówki to najlepiej sterowanie pogodowe ponieważ to układ o dużym bezwładzie.Jeszcze najlepiej jak by miał bufor bo wtedy kocioł optymalnie pracuje bo mimo ,że ma modulację to jest trochę liche spalanie.Po wymienniku poznasz jeśli masz czarny i jeszcze gorzej osmolony to będzie wiadomo ,że coś się tam pali ale nie tak jak powinno.Także chłopak dokup sobie regulator pokojowy bo inaczej z torbami pójdziesz przy spalaniu 30kg na dobę.Tak dla porównania u mnie idzie 10-12kg/24 i w domu 22,4-22,7 przy histerezie regulatora pokojowego 0,4 na noc idzie o 0,4 w dół temp.
    Czyli 10-12kg/24 ogrzewasz 100 m2 plus 40 m2 klimą !?, @przemeks19 spala na175 m2 30kg/24.... Wydaje mi się, że u Przemka, mniej więcej w normie... z czasem po opanowaniu na pewno zmniejszy zużycie...
    Nie zapomnij o strefie klimatycznej. Mieszkasz w najcieplejszym rejonie /I strefa/, a przemeks19 na pograniczu II-III strefy klimatycznej
    A tak z ciekawości, ponoć ludziska na rzecz pompy ciepła montują klimę. Na klimę prąd w 2 taryfie?
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 19-12-2020 o 17:02

  18. #18
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemeks19 Zobacz post
    No to napiszcie mi co mam zrobić. Nastawę mam na 35 na podłogę już tydzień czasu. Co mam zrobić? Doradzicie?? Jak mam to ustawić? Na razie termostatów w pokojach nie mam bo dopiero co ściany maluję. Nie mieszkam tam przecież.
    W piecu jest siwo,. Nie ma spieków. Wszędzie jest taki jasny nalot
    Już ci napisałem kilka postów wyżej zmniejsz temp zasilania na maxymalnie 30 stopni ani grama więcej .

  19. #19

    Domyślnie

    Racja, poprzez stopniowanie temperatur... 35 st za ostro, może popękać...
    Ostatnio edytowane przez Alessandro ; 19-12-2020 o 17:05

  20. #20
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    .
    Śmiem twierdzić że daltonista jesteś i widzisz tylko błękitny.
    Pokaż wymiennik i napisz co to za pellet.
    Ty to widzisz wszędzie czerwony , czerwonego złoma i czerwony ogień

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    .
    Pokaż wymiennik
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P_20201024_124954_compress31.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	79,6 KB
ID:	451236

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony