dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pyra100

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    GB
    Dzielnica
    NM
    Posty
    55

    Domyślnie Pompa Mitsubishi i aplikacja MelCloud czy warto inwestować?

    Witam
    Proszę o opinie czy warto w coś takiego zainwestować? Czy to jest użyteczne ,czy tylko "bajer"?

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    gregof

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pyra100 Zobacz post
    Witam
    Proszę o opinie czy warto w coś takiego zainwestować? Czy to jest użyteczne ,czy tylko "bajer"?

    Posiadam pompę Power Inverter 10kw.
    Skusiłem się na moduł wifi, ale mam bardzo mieszane uczucia co do funkcjonalności (a raczej jego braku) urządzenia i aplikacji.

    Wykresy w melcloud są bardzo ogólne, z których nie można wyczytać zbyt wiele informacji.

    Jedyna funkcja z której czasami korzystam, to załączenie zdalne bojlera żeby podgrzać dodatkowo CWU.

    Resumując, jak masz potrzebę, żeby zdalnie załączyć pompę to można zainwestować.
    Jeżeli liczysz na jakieś fajnie dane do analizy, to spokojnie można sobie podarować ten bajer.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bicykl

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Drawsko Pomorskie
    Kod pocztowy
    78-500
    Posty
    25

    Domyślnie

    MelCloud jest użyteczny kiedy ogrzewany dom jest używany sporadycznie (np. letniskowy) lub nasz tryb pracy powoduje dłuższe nieobecności w domu.
    Aplikacja pozwala miedzy innymi na sterowanie wg krzywej grzania, według stałej temperatury przepływu oraz wg temperatury pomieszczenia.
    Niestety nie jest prawdą informacja zawarta w materiałach Mitsubishi, że za pomocą tej aplikacji można sterować wszystkimi ustawieniami. Nie można np.wcale ingerować w krzywą (np. przesuwać ją w dół lub w górę itd).
    Mam natomiast następujące pytanie do instalatorów ponieważ w dokumentacji, którą znalazłem w Internecie nie widzę wyjaśnienia.
    Hydrobox EHSC posiada główny sterownik wyposażony w czujnik temperatury pomieszczenia. Ustawienie sterowania wg temperatury pomieszczenia powoduje, że to wg tego właśnie czujnika odbywa się sterowanie. Główny sterownik można wymontować z Hydroboxu i przenieść do referencyjnego pomieszczenia,które ma stanowić wzorzec temperatury. Połączenie między Hydroboxem a tym głównym sterownikiem jest jednakże przewodowe.
    czy zastosowanie bezprzewodowych sterownika i odbiornika PAR-WT50R-E i PAR-WR51R-E będzie widziane przez MelCloud i umożliwi sterowanie za pomocą temperatury pomieszczenia branej z takiego bezprzewodowego sterownika zamiast z czujnika z panelu głównego?

  4. #4

    Domyślnie

    Co prawda nie jestem instalatorem, ale...
    W ustawieniach pompy masz możliwość wyboru skąd pompa bierze informacje o temperaturze.
    Może być to:
    - główny sterownik pompy przeniesiony do pomieszczenia
    - czujnik temperatury pomieszczenia PAC-SE41TS-E (jeśli dokupiłeś)
    - termostat bezprzewodowy PAR (jeśli dokupiłeś)

    Nie powiem ci natomiast, czy poprzez MelCloud można zmieniać ustawienia skąd pompa bierze info o temperaturze - śmiem wątpić.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bicykl

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Drawsko Pomorskie
    Kod pocztowy
    78-500
    Posty
    25

    Domyślnie

    Przez MelCloud na pewno nie ma możliwości dokonywania zmian skąd pompa bierze info o temperaturze natomiast pozostaje kwestia, czy jesli zainstaluję termostat bezprzewodowy PAR to w ustawieniach Hydroboxu nie ma np. za pomocą przełączników ustawienia takiego aby info z termostatu bezprzewodowego było traktowane nadrzędnie w stosunku do czujnika ze sterownika głównego i wówczas MelCloud brałby pod uwagę te dane.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał bicykl Zobacz post
    Przez MelCloud na pewno nie ma możliwości dokonywania zmian skąd pompa bierze info o temperaturze natomiast pozostaje kwestia, czy jesli zainstaluję termostat bezprzewodowy PAR to w ustawieniach Hydroboxu nie ma np. za pomocą przełączników ustawienia takiego aby info z termostatu bezprzewodowego było traktowane nadrzędnie w stosunku do czujnika ze sterownika głównego i wówczas MelCloud brałby pod uwagę te dane.
    To ustawiasz w menu na panelu głównym:

    Initial Settings / Room Sensor Settings / Sensor Settings / Zone 1 lub 2 / Sensor Settings / i wybierasz:
    TH1 - czujnik temperatury przewodowy
    Main RC - czujnik w panelu głównym
    Room RC 1 - 8 - to jest czujnik z termostatu PAR - podłączyć możesz 8 sztuk i ustawiasz, który z tych 8 ma być wiodący
    "Time Zone" ... tutaj możesz sobie ustawić by odczyt temperatury zmieniał się zgodnie z ustawieniami w harmonogramie - w ciągu doby możesz zaprogramować 4 zmiany - raczej dobre dla kogoś kto ma dużą dysproporcję pomiędzy górą i dołem, lub północą i południem i używa większej ilości termostatów bezprzewodowych PAR

    Przez MelCloud, raczej nie masz dostępu do tych ustawień.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bicykl

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Drawsko Pomorskie
    Kod pocztowy
    78-500
    Posty
    25

    Domyślnie

    OK, tylko czy jeśli w ustawieniach ustawię/wybiorę np. Room RC1 z termostatu PAR to wówczas kiedy w MelCloud wybiorę sterowanie wg temperatury pomieszczenia, to
    zamiast czujnika w panelu głównym program będzie "karmiony" temperaturą z RC1?

  8. #8

    Domyślnie

    Głowy nie dam.
    Ale tak to powinno działać.
    Przez MelCloud masz możliwość zmiany rodzaju regulacji temperatury - t. pomieszczenia, krzywa grzewcza lub t. czynnika.
    A gdzie ta temperatura jest odczytywana ustawiasz na głównym sterowniku.

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bicykl

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Drawsko Pomorskie
    Kod pocztowy
    78-500
    Posty
    25

    Domyślnie

    Też mi się wydaje, że tak to powinno działać. Problem jest taki, że musiałbym zakupić sterownik i odbiornik PAR aby się o tym przekonać. Napisałem pytanie do Mitsubishi, zobaczymy czy i co odpowiedzą.
    Niepokojące jest to, że tych sterowników pokojowych może być do ośmiu więc skąd MelCloud miałby wiedzieć, który z nich brać jako referencyjny..

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    pyra100

    Zarejestrowany
    Jul 2020
    Skąd
    GB
    Dzielnica
    NM
    Posty
    55

    Domyślnie

    Witam
    Posiadam dodatkowy czujnik temp i w głównym panelu jest możliwość ustawienia z którego pompa ma brać odczyty. Ogólnie używam krzywej grzewczej ale mogę dodać że jeśli pompa dogrzeje do nadanej temp w pomieszczeniu to się "wyłącza"

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bicykl

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Drawsko Pomorskie
    Kod pocztowy
    78-500
    Posty
    25

    Domyślnie

    Tak, wiem,że tak to działa. Natomiast moje rozważania dotyczą współpracy z oprogramowaniem MelCloud po ustawieniu w panelu głównym, że odczyt ma być brany z czujnika temperatury znajdującego się w pomieszczeniu (przy wyłączonej krzywej grzewczej)

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał bicykl Zobacz post
    Niepokojące jest to, że tych sterowników pokojowych może być do ośmiu więc skąd MelCloud miałby wiedzieć, który z nich brać jako referencyjny..
    Dlaczego niepokojące?
    W sterowniku głównym pompy ustawiasz, który z czujników ma być dla pompy referencyjny.
    Później w MelCloud będziesz miał możliwość przełączenia z krzywej grzewczej, na tryb autoadaptacji (odczyt z czujnika)
    Nie sądzę, by pompa po przełączenia w tryb auto adaptacji losowo brała odczyt.
    Odczyt będzie z czujnika, który ustawisz na głównym panelu.
    Daj znać, co odpowie Mitsubishi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony