dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie wolf cgb2 20 kw optymalne ustawienia

    Witam kolegów palę gazem od 2,5 tygodnia dość duży dom 290 m2 pow grzewczej budynek z lat 80 ocieplony styropianem grafit 15 cm okna wymienione na porządne instalacja mieszana podłogówki i kaloryfery . Kaloryfery są przewymiarowane spalanie miedzy 10 m3 do 13 m3 kocioł pali według krzywej grzania i czujnika temp zewnętrznej . Wyłączenia kotła są znikome pracuje ciągle podobno tak jest najlepiej i najoszczędniej temp ustawiona na termostatach ok 22 stopnie . Próbowałem niską krzywą grze grzeje niską temp z obniżeniem nocnym próbowałem ciągła prace bez obniżenia mimo +2 w tej chwili nie schodzi poniżej 10 nawet w słoneczny dzień wyłączyłem go na 3 godziny bo słonce nagrzało pomieszczenia zużycie dobowe 10m3 . Mimo tak dużego domu wydaje mi się że ten piec jest jeszcze za duży pracuje z temp 36 do 37 zasilanie czasem jest tak że np temp zadana według krzywej kocioł chce 35 a on grzeje na 36,5 niżej nie zejdzie temp powrotu ma różnice 5 stopni czasem mniej . Pali praktycznie na 23% mocy to jest około 3,8 kw niże nie zejdzie . Koledzy jak optymalnie go ustawić ma sens nocne obniżenie temp . Dodam że mam panel bm2 ale nie próbowałem go włączyć jako sterownik pokojowy nie ma to chyba sensu . Instalator ograniczył górną moc kotła ale nic to nie zmieniło może mi się wydaje że spalanie jest duże ale patrząc na to jak będzie wiosna to myślę że spalanie będzie na tym samym poziomie . Trochę to dziwne może ta krzywa za niska jest lepiej wyższą ustawić ? Poradźcie coś. Dziękuję

  2. #2

    Domyślnie

    Moim zdaniem to normalne zużycie. Dom duży, stary, pewnie sporo mostków termicznych.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony