dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1

    Domyślnie Iskra Eko Plus, ST-37 i problem z retopalem ...

    Od zeszłego czwartku używam retopalu (z KWK Piast) i mam problem z ustawieniem pieca. O ile spala się to wszystko w miarę ładnie, to niestety temperatura pieca spada bardzo mocno a czas ładowania dochodzi czasami do 25-30 minut.

    Model kotła: Iskra Eko Plus 17kW (producent: Zgoda Wieprz)
    Sterownik: ST-37
    Czas podawania: 12 sekund
    Przerwa między podawaniami: 31 sekund
    Przerwa przepalania: 10 minut
    Obroty wentylatora: 4/10
    Opóźnienie załączenia podajnika (w trybie przepalania): 5 sekund
    Czas pracy (w trybie przepalania): 12 sekund
    Czas przedmuchu podajnika (w trybie przepalania): 15 sekund
    Temperatura zadana CO: 62 stopnie
    Histereza CO: 2 stopnie
    Temperatura zadana CWU: 37 stopni (jest taka niska ponieważ czujnik na bojlerze coś podaje zaniżoną z dobre 5-6 stopni temperaturę)
    Histereza CWU: 1 stopień
    Zawór na grzejniki jest na jakieś 3.5 - 4/10.
    Tak mniej więcej wygląda ogień: http://kamilg.usermd.net/piec/1608811472248.mp4
    Przesłona w wentylatorze jest ustawiona tak: http://kamilg.usermd.net/piec/1608811472246.jpg

    Węgiel spala dość dobrze, są drobne spieki ale to raczej normalne. I to na tyle pozytywnych wiadomości. Generalnie jest tak, że jak zacznie się cykl podawania to temperatura stopniowo spada, aż dojdzie do jakiś 50-52 stopni i cały cykl trwa czasami do 30 minut. Próbowałem też ustawień 15 sekund podawania, 45 sekund przerwy ale efekt był identyczny. A kolejny cykl ładowania potrafił się włączyć ponownie po 20-25 minutach, trwać kolejne 25-30 minut - temperatura czasami była wstanie po skończeniu podskoczyć do 66 stopni i utrzymywać się przez jakieś 100 minut (przy przepalaniu co 10 minut) i ponownie się włączyć na cykl palenia, który trwał do 30 minut.

    Obniżyłem dzisiaj jeszcze temperaturę CO na 58 stopni, bo zauważyłem że ciężko mu wyciągnąć temperaturę powyżej 60 stopni jak jest wentylator ustawiony na wolniejsze obroty (jak był ustawiony na 90-100% to było bardzo podobnie jeśli chodzi o czas cyklu i spadki temperatury) i coś niby się poprawiło, bo generalnie czas ładowania na jakieś 9-10 minut (czasami 15), ale kolejny cykl włącza się po jakiś 15 minutach (z uwzględnieniem włączenia przepalania po 10 minutach).

    Wcześniej jak paliłem miałem (z Piasta i Chwałowic) to wszystko było w porządku, cykl ładowania trwał parę minut i temperaturę uzyskał bez problemu i ją trzymał przez 30-40 minut (w międzyczasie się tylko włączając na przepalanie) a teraz nagle taki problem zrobił przy tym retopalu.
    Dodam tyle, że węgiel nie wygląda na mokry. Przywiozłem go bezpośrednio z kopalni w sierpniu i do tego czasu leżał zworkowany (w momencie ładowania do worków był suchy).

    Czy jest jakaś szansa na to by poprawić czas ładowania, by tak temperatura nie spadała?
    Ostatnio edytowane przez kamil__g ; 24-12-2020 o 17:47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony