Cześć,

Przymierzam się do docieplenia ścian na strychu/poddaszu w moim mieszkaniu.
Mieszkanie w bloku (rok budowy 2014) 2piętro + strych ze skośnym dachem. dach ocieplony wełną przez dewelopera i wykończony regipsem (czerwonym),
Ściana szczytowa wykonana z Silikatu (chyba tak to się nazywa) od zewnątrz ocieplona styropianem.

Niestety na strychu jest zimno (ok 2-3 st. mniej niż w części mieszkalnej) sprawdzałem kamerą termo. Sciana szczytowa zimniejsza o ok. 1-2 st. od temperatury powietrza. Chciałbym ocieplić (i wykończyć przy okazji na ładnie ścianę która teraz straszy gołą cegła). powierzchnia ściany to ok 2 mkw.

I tutaj pojawia się moje pytanie czym ? Wełna raczej nie wchodzi w grę nie umiem, nie lubię i nie bardzo mam ochotę się z tym bawić. Zastanawiam się nad:
1. płytą mineralną Multipor - wygląda na dobre rozwiązanie ale trochę dużo zabawy i koszt wydaje się nie mały.
2. w Castorama/Leroy są też dostępne płyty budowlane Ultrament (to chyba XPS jest). - boje się czy nie zafunduje sobie wilgoci na ścianie właściwej, ale wydaje się łatwe i w miarę wygodne w instalacji.
3. płyta PIR - nie mam żadnego doświadczenia wygląda jedynie czytałem, że to może być fajne rozwiązanie...

Co byście polecili? koszt nie jest dla mnie najważniejszy, bardziej prostota wykończenia no i oczywiście, żeby było cieplej i bez grzyba na ścianach .
Montażu
Z góry dzięki za pomoc i z góry przepraszam za niefachowy język