dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Brak pomysłu na płaski dach

    Witam,
    jestem na etapie murowania ścian poddasza. Garaż jest doklejony do bryły domu. Pierwotnie miał być tam taras na płycie żelbetowej natomiast zrezygnowałem z tego pomysłu, stawiając na dach jednospadowy kryty blachodachówką. Niestety okazuję się że minimalny spadek pod blache to 16 stopni a max różnica wysokości między wieńcem ściany garażu a górą stropu domu to 48cm. Garaż od ściany do ściany ma szerokość około 3,4m. Oczywiście pewnie technicznie dałoby to zrobić ale jak wyjadę za wysoko krokwiami na stalowych wieszakach w ścianie domu to będę miał blachę tuż pod oknami balkonowymi w ścianie szczytowej a chyba nie jest to wskazane ze względu na wilgoć , ścieg itp. Dodatkowo chciałbym aby dach był nie widoczny od frontu, czyli musi być schowany za tym żelbetowym podciągiem nad bramą garażową. Czy dałoby radę zrobić dach płaski ze spadkiem 3%, pokryć go szczelnie kilkoma warstwami papy i zrobić w jednym punkcie odwodnienie? Chyba że ewentualnie można to jeszcze inaczej zrobić.
    Przesyłam zdjęcie.
    https://ibb.co/Gt2jXyj

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Może być kilka rozwiązań:
    - attyka i dach wygrzany papą lub wyłożony EPDM oraz dwa wypusty przez attykę,
    - dach pokryty papą lub EPDM z jednym spadkiem i rynną,
    - krycie wstępne papa i blacha na rąbek lub blacha trapezowa na łatach.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Może być kilka rozwiązań:
    - attyka i dach wygrzany papą lub wyłożony EPDM oraz dwa wypusty przez attykę,
    - dach pokryty papą lub EPDM z jednym spadkiem i rynną,
    - krycie wstępne papa i blacha na rąbek lub blacha trapezowa na łatach.
    Pozdrawiam.
    Które rozwiązanie najlepsze, a które najtańsze?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Wszystkie dobre. Najtańszy dach pokryty papą i rynna. Najlepsza estetyka to attyka. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar RobertJG
    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-566
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Wszystkie dobre. Najtańszy dach pokryty papą i rynna. Najlepsza estetyka to attyka. Pozdrawiam.
    Najtaniej zdecydowanie papa.
    Folii EPDM nie polecam na tego typu domek.
    Od ponad 20 lat pracuję u producentów materiałów budowlanych (okna, papy, systemy kominowe, technika zamocowań, chemia techniczna i budowlana). Nowoczesne rozwiązania w budownictwie to moje hobby.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony