dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 138
  1. #101
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Ja mam podpięty licznik do pompy i w zasadzie konfiguracja sprowadza się do dwóch rzeczy:
    1. Odpowiednia polaryzacja przewodów wyjścia impulsowego z licznika
    2. Waga impulsu

    Ja po kilku miesiącach niezliczania przez pompę impulsów chciałem wykorzystać licznik impulsów Supla LIW-01. W wyniku eksperymentów zamieniłem miejscami przewody idące do pompy ciepła i pompa zaczęła poprawnie zliczać zużycie.
    Niestety nie dzieje się to w czasie rzeczywistym, pompa pokazuje zużycie dopiero po jakimś czasie, być może po skończeniu cyklu grzania.
    Polecam zatem upewnić się czy waga impulsu jest prawidłowa, a następnie zamienić przewody miejscami.
    Ostatnio edytowane przez pdothash ; 21-03-2023 o 08:51 Powód: literówki
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  2. #102

    Domyślnie

    Pdothash czyli w Twoim przypadku wartości zużycia kWh dla CO oraz CWU sumując się odpowiadają wynikowi z podlicznika?
    Pytam dlatego że dziś rozmawiałem z moim instalatorem, który konsultował tą kwestię z serwisem fabrycznym De Dietrich gdzie ponoć twierdzili, że licznik na pompie zlicza tylko zużycie jednostki zewnętrznej, co wydaje mi się bez sensu...

    Co do samego podlicznika to u mnie niestety wskazuje więcej (przy czym jest to realne zużycie) niż PC.
    Wartość impulsu mam ustawioną zgodnie z tabelą w instrukcji pompy.
    Moj podlicznik generuje 1000 imp/kWh czyli wartość na pompie mam ustawioną na 1Wh.

    Co do biegunowości to chodziła mi po głowie taka myśl że być może oznaczenie biegunów na wpięciu do pompy lub na samym podliczniku jest niewłaściwe - bo samo podłączenie jest zgodnie z biegunowością bi 3 razy to sprawdzałem. Zastanawiam się na zmianą biegunów tylko mam obawę czy nie uszkodzę w ten sposób płyty w pompie?
    Voldik

  3. #103
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał voldik Zobacz post
    Pdothash czyli w Twoim przypadku wartości zużycia kWh dla CO oraz CWU sumując się odpowiadają wynikowi z podlicznika?
    Zasadniczo tak, oto porównanie z ostatnich sześciu dni
    Kod:
    +------------+-------+
    | podlicznik | pompa |
    +------------+-------+
    |       15,7 |    16 |
    +------------+-------+
    |       14,5 |    15 |
    +------------+-------+
    |       18,0 |    18 |
    +------------+-------+
    |       20,4 |    20 |
    +------------+-------+
    |       17,2 |    17 |
    +------------+-------+
    |       13,3 |    14 |
    +------------+-------+
    Pod ten podlicznik podpięta jest jednostka zewnętrzna, jednostka wewnętrzna (łącznie z grzałkami, czyli zasadniczo wbrew zaleceniom DeDietrich które są w instrukcji) oraz pompa obiegowa do cyrkulacji CWU (tak wyszło po prostu, ale pompa cyrkulacyjna to pomijalne zużycie nie zafałszowujące wyników).
    Cytat Napisał voldik Zobacz post
    Co do biegunowości to chodziła mi po głowie taka myśl że być może oznaczenie biegunów na wpięciu do pompy lub na samym podliczniku jest niewłaściwe - bo samo podłączenie jest zgodnie z biegunowością bi 3 razy to sprawdzałem. Zastanawiam się na zmianą biegunów tylko mam obawę czy nie uszkodzę w ten sposób płyty w pompie?
    No cóż, głowy sobie nie dam uciąć że nic się nie uszkodzi, natomiast ja u siebie podczas eksperymentów zmieniłem tę polaryzację kilkukrotnie i nic się nie stało. Zresztą o ile rozumiem działanie tego układu, to prędzej uszkodziłoby się wyjście impulsowe w liczniku energii, niż coś po stronie zliczacza, czyli w tym przypadku płyty pompy ciepła.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  4. #104

    Domyślnie

    Czyli rozumiem że te miałeś problem z niepoprawnym zliczaniem skoro zmieniałeś polaryzację?Jeśli tak to przy niewłaściwej polaryzacja licznik wcale Ci nie zliczał zużycia czy przekłamywał wyniki?
    Voldik

  5. #105
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał voldik Zobacz post
    Jeśli tak to przy niewłaściwej polaryzacja licznik wcale Ci nie zliczał zużycia czy przekłamywał wyniki?
    Coś pomiędzy, bo coś tam czasami zliczał, ale jakieś niewielkie losowe wartości.
    Tak samo się zachowywał gdy nie miałem nic podłączone pod wejście impulsowe, czyli raz na kilkanaście tygodni jakieś bzdury naliczał.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  6. #106

    Domyślnie

    Witam wszystkich po dłuższej przerwie.
    W związku z przejściem na okres letni mam pytanie do użytkowników pompy Alesio jakie macie zużycie dobowe prądu dla PC w obecnym czasie gdy podgrzewacie tylko CWU?
    Voldik

  7. #107
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Wypadałoby zacząć od napisania jakie zużycie sam masz
    U mnie 4,4kWh na dobę.
    Maks temp. wytwarzania CWU: 65C
    Komfort: 50C
    Eko: 35C
    Histereza CWU: 15C
    Komfort 11,5 godziny na dobę.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  8. #108

    Domyślnie

    Cześć. Nie napisałem bo nie chciałem nic sugerować.
    U mnie wygląda to następująco:
    4 os. (2+2).
    Temp. Komfort = 55 st.
    Temp. Eko = 47 st.
    Histereza = 6 st.
    Komfort 11h na dobę w tygodniu i 15h na dobę w weekendy.
    Maks. Te p wytwarzania CWU podobnie = 65st.
    Zużycie miesięczne 10.06-10.07 wyniosło 190kWh, czyli średnio wychodzi 6.3 kWh na dobę.
    Myślę że obniżając temperaturę dla strefy komfort i eko oraz zmniejszając zakres czasowy dla komfort w weekendy osiągnąłbym podobny rezultaty jak u Ciebie pdothash.
    Generalnie wydaje mi się że to mimo wszystko dużo - myślałem że latem podgrzewając tylko CWU osiągnę zużycie poniżej 100 kWh a jednocześnie wraz ze wzrostem Temp. na zewnątrz COP też mocno podskoczy. Tymczasem pompa pokazuje wartość COP na poziomie 3.4, choć nie do końca jej wierzę (myślę że zawyża).
    Voldik

  9. #109
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał voldik Zobacz post
    Tymczasem pompa pokazuje wartość COP na poziomie 3.4, choć nie do końca jej wierzę (myślę że zawyża).
    Gdzie Ci to pompa pokazuje?
    Ja COP liczę ręcznie na podstawie wskazań zużycia z podlicznika i produkcji wskazanej przez pompę, wychodzi ok 2,0, czyli tragedia.
    Ta pompa to jest po prostu jeden wielki badziew.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  10. #110

    Domyślnie

    W menu zaawansowaym pompy po zalogowaniu na instalatora ostatnie submenu (AC013) - jak na zdjęciu.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20230716_093310.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	83,3 KB
ID:	465696  
    Voldik

  11. #111
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Musisz mieć nowszą wersję softu, ja w ogóle nie mam menu Liczniki zaawansowane.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  12. #112
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MaPe

    Zarejestrowany
    Oct 2023
    Kod pocztowy
    41-700
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cześć wszystkim,

    Borykam się z tymi samymi problemami jak wszyscy posiadając pompę De Dietrich Alezio. Dom oddany w zeszłym roku w grudniu i od razu problemy z ogrzewaniem, które zostały rozwiązane wiosną 2023 (sterowniki tech, brak sprzęgła etc).
    Obecnie próbując zrozumieć instrukcję pompy wprowadziłem kilka zmian, ale dalej nie rozumiem wszystkich wartości i parametrów do ustawienia.
    Wracając do problemu z pompą, czy mógłby ktoś zweryfikować ustawienia mojej pompy. Dzwoniłem do serwisu który poruszał się po sterowniku jak dziecko we mgle i nie potrafił wytłumaczyć podstawowych parametrów, a ja po prostu na tym się nie znam.

    Tzad. - 24°C
    Rodz. obiegu - bezpośredni
    Max Tzad dla Obiegu - 37°C
    Wybieg obiegu 1 - 3min
    Tpocz. krzyw grzew - 23°C
    Tpocz krzyw grzew zred. - 15°C
    Krzywa grzania obiegu 1 - 0,1
    Wpływ cz.pok.1 - 3
    Czas podgrzewania wstępnego 1 - 0min
    Zew Temp biwalencji - (-8°C) (była +5)
    Opóżnienie uruchomienia generatora CO - 0min
    Opoźnienie zatrzymania generatora CO - 4min
    Czas nis temp zew - 8min
    Czas wys temp zew - 30min
    Wartość min T zew - 0°C
    Wartość max T zew - 15°C
    Próg COP - 2,5
    Hyb efekt kotła - 100%
    Włącz zasob buforowy - TAK
    Histereza Zasob Bufor - 6°C
    CO Czas Między Stop - 4min
    Min Temp Chłodz Pciepła - 5°C
    Przepływa CO - 14,00l/min
    Wartość imp. el. - 1Wh
    Wydajność 1st wspomag. - 3kW
    Wydajność 2st wposmag - 3kW
    Min Temp Zew PC - 20°C
    Max Temp inst CO - 75°C
    Czas Wyb pompy CO - 3min
    Max pręd pompy CO - 100%
    Min pręd pompy CO - 30%


    Wiem, że parametrów od groma, ale kompletnie nie mam pojęcia jak to ustrojstwo ustawić, żeby było komfortowo.

  13. #113
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaPe Zobacz post
    Wiem, że parametrów od groma, ale kompletnie nie mam pojęcia jak to ustrojstwo ustawić, żeby było komfortowo.
    Czyli że teraz nie jest komfortowo? Co konkretnie jest nie tak?
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  14. #114
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MaPe

    Zarejestrowany
    Oct 2023
    Kod pocztowy
    41-700
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Czyli że teraz nie jest komfortowo? Co konkretnie jest nie tak?
    Teraz jest tak, że nie potrafię wyregulować temperatury i moja wizyta w kotłowni jest prawie codziennie.
    Będę wdzięczny za wytłumaczenie tych funkcji i czy warto je zmienić lub zostawić fabryczne nastawy:

    Opóżnienie uruchomienia generatora CO - 0min
    Opoźnienie zatrzymania generatora CO - 4mi
    Max Temp inst CO - 75°C
    Wydajność 1st wspomag. - 3kW
    Wydajność 2st wposmag - 3kW - czy tutaj jest dobrze ?

    Dziękuję za odpowiedź

  15. #115
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaPe Zobacz post
    Teraz jest tak, że nie potrafię wyregulować temperatury i moja wizyta w kotłowni jest prawie codziennie.
    Jest za gorąco, czy za zimno?
    Jeśli chodzi o parametry, to nie dam sobie ręki uciąć, że to co napiszę to prawda.
    Cytat Napisał MaPe Zobacz post
    Opóżnienie uruchomienia generatora CO - 0min
    To jest minimalny czas pracy sprężarki podczas grzania, po jakim włączy się wspomaganie (czyli grzałki elektryczne, chyba że ktoś ma wspomaganie hydrauliczne, co chyba nie jest często stosowane).
    Ja mam to ustawione na 240 minut, przy 0 z tego co rozumiem pompa może od razu zdecydować się na użycie grzałek.
    Cytat Napisał MaPe Zobacz post
    Opoźnienie zatrzymania generatora CO - 4mi
    To jest minimalny czas pracy wspomagania, czyli minimalny czas pracy grzałek, również mam 4 minuty.
    Cytat Napisał MaPe Zobacz post
    Max Temp inst CO - 75°C
    To chyba maksymalna temperatura zasilania CO, u siebie mam 40.
    Masz podłogówkę czy grzejniki? 75 to strasznie wysoka wartość, chyba w ogóle nieosiągalna dla pompy PW. Być może intencją ustawiającego było to, żeby pompa grzała ile fabryka dała.
    Cytat Napisał MaPe Zobacz post
    Wydajność 1st wspomag. - 3kW
    Wydajność 2st wposmag - 3kW - czy tutaj jest dobrze ?
    Wydaje mi się, że to nie ma znaczenia, niezależnie od tego co ustawisz, to grzałki będą działały tak samo, to chyba ma tylko znaczenie przy liczeniu COP i/lub liczeniu wyprodukowanej energii cieplnej. W każdym razie ustawienie na 0 nie powoduje, że grzałki nie będą pracować, sprawdzone doświadczalnie.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  16. #116
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    MaPe

    Zarejestrowany
    Oct 2023
    Kod pocztowy
    41-700
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Jest za gorąco, czy za zimno?
    Problem polega na tym, że jak zacznie grzać to ustawione 23stopnie na pompie daje mi 25stopni w pomieszczeniach.
    Wcześniej miałem puec gazowy dwufunkcyjny i nie musiałem tyle robić przy kotle ile teraz przy PC.
    80% parametrów nie wiem do czego służy. Kolega ma PC Panasonica i tam menu jest intuicyjne. Strasznie jestem poirytowany bo każda zmiana parametru PC będzie zauważalna dopiero pi 24h.
    Ostatnio edytowane przez MaPe ; 24-10-2023 o 05:41

  17. #117

    Domyślnie

    To będzie mój pierwszy sezon z Alezio SV200R32 6kW dom 122 m2, sterownik smart TC, wszędzie podłogówka, brak termostatów. mały bufor 50l.
    Obsługa jest bardzo nieintuicyjna
    1 pytanie o dezynfekcję i legionellę. Macie to ustawione u siebie na pompie ? co tydzień czy tylko w razie potrzeby zwiększyć ręcznie CWU na więcej niż 65 stopni.
    2 pytanie co robicie z PC w okresie letnim ? Wyłączacie tryb CO ?
    3 pytanie czy grzejecie w oparciu o krzywą grzewczą czy temp zadaną ?
    4 jak ustawic, zmienić naprościej temperaturę ? Strefy ? programowanie ?
    Ostatnio edytowane przez yearman ; 07-11-2023 o 08:22

  18. #118
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał yearman Zobacz post
    1 pytanie o dezynfekcję i legionellę. Macie to ustawione u siebie na pompie ?
    Teraz chyba mam ustawione, aczkolwiek nie jestem przekonany czy to faktycznie się dzieje. Jeden jedyny raz nakryłem pompę jak niby przeprowadzała tę dezynfekcję, ale bynajmniej nie podgrzała do 65 stopni, program skończył się wcześniej. Mój serwisant twierdzi, że jak się regularnie korzysta z CWU, to dezynfekcja nie jest potrzebna. Nie wiem, nie mam zdania na ten temat, ręcznie jej nie robię.
    co tydzień czy tylko w razie potrzeby zwiększyć ręcznie CWU na więcej niż 65 stopni.
    Cytat Napisał yearman Zobacz post
    2 pytanie co robicie z PC w okresie letnim ? Wyłączacie tryb CO ?
    Tak, jak wyłączam, bo tam pompa jest nieprzewidywalna i potrafiła latem włączyć ogrzewanie.
    Cytat Napisał yearman Zobacz post
    3 pytanie czy grzejecie w oparciu o krzywą grzewczą czy temp zadaną ?
    O ile pamiętam są dwa tryby "niemieszane" (w oparciu o temperaturę zewnętrzną oraz w oparciu o czujniki pokojowe) i dwa tryby mieszane (w oparciu o jedno i drugie). Chyba mam ustawiony któryś tryb mieszany. Ta pompa robi co chce generalnie, strasznie trudno jest nad nią zapanować.
    Cytat Napisał yearman Zobacz post
    4 jak ustawic, zmienić naprościej temperaturę ? Strefy ? programowanie ?
    Ja mam dwa obiegi (parter i piętro), mam na każdy z nich ustawiony harmonogram dopasowany do taryfy G13 (czyli 21:00-7:00 oraz 13:00-16:00 temperatura docelowa, w tym momencie 21,5, a w pozostałych godzinach jakaś niska (chyba 18,5), żeby mieć pewność że nie będzie grzała. Ale to mój pierwszy sezon będzie z G13, w zeszłym miałem inny harmonogram.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

  19. #119

    Domyślnie

    Cytat Napisał pdothash Zobacz post
    Ja mam dwa obiegi (parter i piętro), mam na każdy z nich ustawiony harmonogram dopasowany do taryfy G13 (czyli 21:00-7:00 oraz 13:00-16:00 temperatura docelowa, w tym momencie 21,5, a w pozostałych godzinach jakaś niska (chyba 18,5), żeby mieć pewność że nie będzie grzała. Ale to mój pierwszy sezon będzie z G13, w zeszłym miałem inny harmonogram.
    Te 2 obiegi to jest to CIRC A i B ?
    sądzisz, że planowanie godzinowe przy bezwładności podłogówki ma sens ? no bo jeżeli wychłodzisz to później pompa musi "nadrobić"
    Masz fotowoltaikę ?

  20. #120
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pdothash

    Zarejestrowany
    Sep 2018
    Skąd
    Pęgów
    Kod pocztowy
    55-120
    Posty
    293

    Domyślnie

    Cytat Napisał yearman Zobacz post
    Te 2 obiegi to jest to CIRC A i B ?
    Tak.
    Cytat Napisał yearman Zobacz post
    sądzisz, że planowanie godzinowe przy bezwładności podłogówki ma sens ? no bo jeżeli wychłodzisz to później pompa musi "nadrobić"
    Tak i mi właśnie o to nadrabianie chodzi, bo mam przewymiarowaną pompę i to jest w chwili obecnej mój jedyny pomysł na wydłużenie cyklu pracy.
    Cytat Napisał yearman Zobacz post
    Masz fotowoltaikę ?
    Mam.
    Piętrowy z dachem dwuspadowym własnego projektu, garaż w bryle budynku. Ławy, EPS100 18cm. Ściany Silka 24cm, styro grafit 20cm. Strop nad poddaszem wełna 20cm, dach wełna 25cm.
    Parter 70m2 + garaż z kotłownią 40m. 10cm styro między garażem a mieszkaniem, na garażu dach płaski lany, styro 20cm. Poddasze użytkowe 70m2. Podłogówka wszędzie, rzadziej w garażu. PC DeDietrich Alezio V200 11kW. Reku Aeris Next 350. PV 4,55kWp na dachu, połać S.

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony