dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 57
  1. #21

    Domyślnie

    Obaczcie – nie trzeba już czytać – wystarczy posłuchać i pooglądać : Obowiązek zgłoszenia źródła ogrzewania domu kotły, pompy ciepła, piece, kolektory słoneczne, itd. https://www.youtube.com/watch?v=Tl0Vn_p7f_k

  2. #22
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Hahaha dziś spanikowany koleś biegł do urzędu podać czym pali, bo kara. Mnie też uprzedzał ,ale olałem to jak to zwykle mam w zwyczaju.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Hahaha dziś spanikowany koleś biegł do urzędu podać czym pali, bo kara. Mnie też uprzedzał ,ale olałem to jak to zwykle mam w zwyczaju.
    A cóż to za nowina nowa i ta konieczność poinformowania mocą czego zaistniała oraz tylko u was czy może wszędzie? On lata by nie płacić kary a Ty jak napisałeś, by tą karę zapłacić – ciekawe – oj – ciekawe.

  4. #24
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał samsu Zobacz post
    A cóż to za nowina nowa i ta konieczność poinformowania mocą czego zaistniała oraz tylko u was czy może wszędzie? On lata by nie płacić kary a Ty jak napisałeś, by tą karę zapłacić – ciekawe – oj – ciekawe.
    Do płacenia daleka droga, aż tak wyrywny nie jestem. Mój sąsiad jest nadgorliwy , robi co mu każą lub co wyczyta. Ja nie wiem o co chodzi z tymi piecami. Za chwilę będą chcieli wiedzieć o której współżyję z żoną baaa a nawet z kochanką

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Do płacenia daleka droga, aż tak wyrywny nie jestem. Mój sąsiad jest nadgorliwy , robi co mu każą lub co wyczyta. Ja nie wiem o co chodzi z tymi piecami. Za chwilę będą chcieli wiedzieć o której współżyję z żoną baaa a nawet z kochanką.
    Kolego drogi a czegóż to nie pojmujesz w syjonistycznym prawie – tak to przez nich ułożone zostało i ja Ci na to nic nie poradzę – szynszyle mają na to sposób bardzo prosty – egzekucja w trybie administracyjnym lub może wykroczeniowym, bo pojeby już same nie wiedzą w czyim interesie występują a z uwagi na to z jakim trybem do czynienia mają. O RP „konstytucji” nie raz już pisałem i Forum FM-u jednoznacznym zdaniem potwierdziło mi, to że RP czegoś takiego nie posiada, więc nie bulkaj tylko czekaj na reglamentacje – czyli tzw. kartki byś się tknąć mógł żony nie wspominając o dziecięciu z tego, bo to chyba raczej powinno być już na zapisy społeczne.
    Jak uważasz tak zrobisz – ja płacić za ciebie nie będę – sam podporządkuję się temu w nadziei, że ta banda przestępcza się tym nażre i zdechnie od tego z uwagi na to, że tu z terroryzmem mamy do czynienia a nie prawem.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Ja nie wiem o co chodzi z tymi piecami.
    Brak znajomości prawa nie zwalnia od stosowanie się do niego
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Brak znajomości prawa nie zwalnia od stosowanie się do niego
    Oooo aż dziw, że o takiej rzeczy piszesz – PRAWO – nie wiem jak inni ale ja bardzo ciekaw jestem ja Ty się temu co prawem nazywasz temu prawu się podporządkujesz i wypierdzielisz z chaty tego swojego kopciucha zgodnie z litera prawa jak to nazywasz, bo do ecodesing Twojemu kopciuchowi daleko i nie po drodze!!!

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Człowieku, nie ośmieszaj się z tym "ecodesing" to robisz z siebie dyletanta nie potrafiąc nawet poprawnie napisać nazwy.

    Przed końcem roku pokażę w Wydziele Ekologii UM normy, jakie spełnia kominek (BimSchV 2) i albo będę go używał nadal, albo nie.
    Przy 10-12 rozpaleniach w roku większej różnicy mi to nie zrobi.
    I żadne prawo nie nakazuje mi "wypierdzielać" kominka z domu, dyletancie...
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 16-04-2022 o 15:15
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Człowieku, nie ośmieszaj się z tym "ecodesing" to robisz z siebie dyletanta nie potrafiąc nawet poprawnie napisać nazwy.
    Przed końcem roku pokażę w Wydziele Ekologii UM normy, jakie spełnia kominek (BimSchV 2) i albo będę go używał nadal, albo nie.
    Przy 10-12 rozpaleniach w roku większej różnicy mi to nie zrobi.
    I żadne prawo nie nakazuje mi "wypierdzielać" kominka z domu, dyletancie...
    Tak/tak – Ty se tu wypisywać możesz, że na podstawie tego zaświadczenia które se certyfikatem nazwałeś i w posiadanie którego wszedłeś z netu chyba ze słowackiej strony, to w oparciu o to se będziesz dyskutował o tym z Wydziałem Ekologii UM, że Ty 10-12 X w roku jak gazu Ci braknie lub jak kobitka pogoni Cię jako nieroba do roboty, by pieniędzy na chleb nie wywalać przez komin..
    Nic Ci na to nie poradzę, że jest to norma określona przez EU daje i musisz mieć papier zgodnie z rokiem zaistnienia przepisu tego a nie jak twierdzisz, iż to zależy od słowa honoru.
    Pisz se tak dalej – dając dowód temu, że Rybnik jest państwem w państwie w którym Ty jesteś CESARZEM.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie , na pewno nie będę pisał dalej z Tobą, bo to szkoda czasu. Piszesz bzdury, mylisz nazwy - pokazujesz, że nie bardzo się znasz na temacie.
    Zwykły trolling
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie , na pewno nie będę pisał dalej z Tobą, bo to szkoda czasu. Piszesz bzdury, mylisz nazwy - pokazujesz, że nie bardzo się znasz na temacie. Zwykły trolling
    No widzisz w rozpracowaniu jesteś prosty - ja też serdecznie Cię pozdrawiam i życzę wesołych oraz pogodnych Świąt Wielkanocnych. samsu.

  12. #32
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    woan

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-000
    Posty
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Brak znajomości prawa nie zwalnia od stosowanie się do niego
    Tak wiem,ale w dupie mam ten spis i inne też

  13. #33

    Domyślnie

    Jeśli dom formalnie jeszcze w budowie (nie było jeszcze odbioru) to wypełniam też deklarację źródła ogrzewania?

    Ok znalazłem:

    „ Ten obowiązek mają wszyscy właściciele nieruchomości – zarówno budynków mieszkalnych, jak i budynków usługowych czy użyteczności publicznej. Deklaracja obejmuje zarówno budynku już istniejące, jak i te, które są w trakcie budowy. Krótko mówiąc, deklaracji podlega każdy budynek, w którym istnieje źródło ciepła lub spalania paliw.”
    Ostatnio edytowane przez boconek03 ; 24-04-2022 o 08:26
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Jeśli dom formalnie jeszcze w budowie (nie było jeszcze odbioru) to wypełniam też deklarację źródła ogrzewania?
    Sam sobie odpowiedziałeś. Na razie nie masz domu i możesz nigdy nie skończyć budowy więc nie.

  15. #35

    Domyślnie

    Edytowalem posta i wkleiłem to co znalazłem i z tego wynika że każdym dom z źródłem ogrzewania (nieważne czy po odbiorze czy nie).
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Edytowalem posta i wkleiłem to co znalazłem i z tego wynika że każdym dom z źródłem ogrzewania (nieważne czy po odbiorze czy nie).
    Domy jednorodzinne nie wymagają odbiorów a ukończneie budowy odbywa się na podstawie uprawomocnionego zgłoszenia zakończenia budowy. Do tego momentu jest budowa po tej dacie jest dom. Proponuję nie czytać badziewia a moze zerknąć do prawa budowlanego.

    W deklaracji nie ma ani jednego słowa o rozpoczetej budowie a o domu i uruchomionych źródłach ciepła

    "Deklaracja dotycząca źródeł ciepła i źródeł spalania paliw
    Formularz A - budnyki i lokale mieszkalne
    Deklaracja dotyczy źródła ciepła/spalania paliw uruchomionego po 1 lipca 2021 r.(...)"

    i dalej

    "A09 Deklaracja dotyczy:
    wszystkich lokali mieszkalnych / zbiorowego zamieszkania w budynku
    wybranych lokali mieszkalnych / zbiorowego zamieszkania w budynku:
    → liczba lokali mieszkalnych / zbiorowego zamieszkania objętych deklaracją:
    → numery lokali mieszkalnych / zbiorowego zamieszkania objętych deklaracją:
    B01 Rodzaj i liczba źródeł ciepła zainstalowanych oraz eksploatowanych w budynku
    Zainstalowane źródło Liczba
    zainstalowanych
    Liczba
    eksploatowanych
    Funkcja
    c.o. c.w.u.
    Pompa ciepła 2 2
    D01 Wypełniający formularz Właściciel/Współwłaściciel Zarządzający)...)"
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 24-04-2022 o 09:51

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.627
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał woan Zobacz post
    Tak wiem,ale w dupie mam ten spis i inne też
    Spoko. my Twoich kar nie będziemy płacić
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #38

    Domyślnie

    Deklarację trzeba złożyć do każdego budynku ogrzewanego nieważne czym jest. Czy domem czy kurnikiem. Proponuję poczytać i nie prawić badziewi.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał boconek03 Zobacz post
    Deklarację trzeba złożyć do każdego budynku ogrzewanego nieważne czym jest. Czy domem czy kurnikiem. Proponuję poczytać i nie prawić badziewi.
    Zgoda nie masz żadnego budynku tylko roboty budowlane, więc niczego nie musisz składać a nawet nie możesz bo to poświadczanie nieprawdy. I nie jest to nagradzane.
    Co ty wymyslasz w deklaracji nie ma ogrzewania budowy tylko domu. Dopóki nie masz zgłodzenia zakończenia budowy to nie ma domu i nie jest on ogzrewany, Prawnie dom nie istnieje nawet go nie ubezpieczysz a jedynie budowę. Nie sprzedasz go bo go nie ma jako domu mozesz sprzedać budowe nieukończoną. W księdze wieczystej też domu nie ma , nie o czym mówić. Sprawdż wzrór deklaracji o źródłach ciepła nie ma tam rozgrzebanej budowy tylko jest dom.

  20. #40

    Domyślnie

    ok no to jesli budujesz to nie zgłaszaj proste
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony